У Києві пройшов міжнародний семінар про управління і захист релігійної спадщини всесвітнього значення

3 листопада 2018, 10:40 | Релігія та культура | 0 |   | Код для блогу |  | 

Міжнародний семінар для керівників об’єктів всесвітньої спадщини «Жива релігійна спадщина всесвітнього значення: спільне управління та стале використання» пройшов 31 жовтня — 1 листопада у Києві. Його організували Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник за підтримки Міністерства культури України, Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Традиційно для таких заходів, на відкритті пролунало багато привітань та побажань плідної праці від високопосадовців, серед яких були: міністр культури України Євген Нищук, директор Центру всесвітньої спадщини Мехтільд Рьосслер, інші міністерські та держадміністративні представники. Зокрема, під час свого вітального слова заступниця міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна висловила намір зробити музейні об’єкти Києва доступними для людей з обмеженими можливостями в пересуванні.

Серед учасників семінару були керівники об’єктів всесвітньої спадщини, представники державних і місцевих органів влади та представники релігійних громад, а також експерти-члени Робочої групи Центру всесвітньої спадщини та дорадчих органів (ІКОМОС, ІККРОМ, МСОП) з питань спадщини релігійного призначення. Загалом зібралися представники з 14 країн світу (Вірменія, Єгипет, Ефіопія, Македонія, Греція, Грузія, Ватикан, Йорданія, Литва, Норвегія, Румунія, Іспанія, Велика Британія), тобто трьох із п’яти регіонів ЮНЕСКО (Африка, Арабські держави, Європа і Північна Америка). Серед церковних діячів, були представники УПЦ (МП), УПЦ КП, УАПЦ  та Ефіопської Православної Церкви.

Семінар став камерною та продуктивною зустріччю фахівців та керівників музеїв, — повідомляє кореспондент РІСУ. В перший день семінару працювала пленарна сесія, присвячена правовим аспектам взаємовідносин між релігійними громадами та державою в контексті управління та зберігання історичних пам’яток релігійного призначення. Під час цього засідання виступили доктор Джозеф-Марія Малларач – член спільної робочої групи Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, Евфіміос Папаяніс – координатор з комплексного управління Громади Святої гори Афон із загально-методологічними доповідями і представники Норвегії, Македонії та Литви з доповідями, що присвячені тій самій проблематиці на прикладі конкретних пам’яток. Також відбулося засідання, присвячене релігійним громадам на території об’єктів всесвітньої спадщини, де це питання розбиралося на конкретних прикладах з Ефіопії, Вірменії, України та Греції.

На другий день проходила сесія, присвячена викликам в керуванні та управлінні об’єктами всесвітньої спадщини та перспективи співпраці та залучення релігійних громад та експертів. З досвідом такого спільного керування виступили представники Молдови, Ефіопії, Йорданії, Греції та України. Останньою сесією стали презентації учасників з Грузії, Ватикану, Єгипту та України про живі релігійні та священні пам’ятки в історичному міському контексті.

Заключною частиною роботи семінару стало створення документу з висновками та рекомендаціями. Головував на презентації та обговоренні документа доктор Крістофер Янг – незалежний експерт з питань всесвітньої спадщини, Велика Британія.

Остаточний документ включає в себе 32 рекомендації про забезпечення діалогу та розвитку стосунків між державними інститутами, релігійними громадами та експертами, про надання необхідних прав та важелів впливу на рішення релігійним громадам при прийнятті рішень щодо майна з історичним значенням,  тощо. Вкрай актуальним здається пункт про зобов’язання релігійних груп отримати відповідні тренінги в разі проведення музейних робіт по консервації та реставрації об’єктів і подібний тренінг пропонується для експертів в музейній справі, який має на меті підвищення їх компетенції та толерантності в сфері релігії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця