Сакральні скарби представлено в експозиції Івано-Франківського обласного краєзнавчого музею

23 березня 2018, 10:14 | Релігія та культура | 0 |   | Код для блогу |  | 

Сакральні твори з приватних збірок, колекції обласного краєзнавчого музею та головне – унікальні артефакти з Івано-Франківського архикатедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ - ікону Осипа Сорохтея 1935 року «Зняття з Хреста», наріжний камінь першої української церкви Івано-Франківська (Станіславова) та частину окладу Зарваницької чудотворної ікони Розп’яття представлено 22 березня на виставці в Івано-Франківському обласному краєзнавчому музеї.

Виставка-1w.jpg

«Це такий своєрідний підсумок не одного року діяльності проекту «Врятуймо скарби разом» і роботи нашого реставраційного відділу краєзнавчого музею, - розповів кореспондентці РІСУ Наталії Палій реставратор Валерій Твердохліб. – Також демонструємо новий зал, який оформили, відремонтували за підтримки меценатів та завдяки виграному гранту від громадської платформи «Тепле місто».

виставка-2w.jpg

«Відновлення ікон, антимінсів дозволяє привідкрити двері у минуле і показати - чим жили наші батьки, діди і прадіди, - наголошує керуючий Івано-Франківською єпархією УПЦ Київського Патріархату Митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф. –Хтось може запитати – чи потрібно це зараз коли іде війна, і є інші проблеми? Потрібно обов’язково, бо пізнаючи нашу церковну культуру, ікону пізнаємо свій край і історію також України в цілому. Перебуваючи тут, отримуємо таку гарну енергетику. Одного разу відвідуючи музей Шептицького у Львові я розраховував бути там півгодини, а пробув десь три з половиною – забув про все через те, що там побачив, в тому числі, ікони з Маняви та мого рідного Грушева. Завжди храми в Україні стояли на узвишші і коли розбудовувалися села чи міста – починали з храмів. І як  в Україні, так і в діаспорі українці завжди думали про свою церкву».

виставка-3w.jpg

Присутній на виставці митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин теж наголосив на великій важливості збереження нашої сакральної спадщини. «Такі проекти є дуже потрібними і ми підтримували відновлення творів сакрального мистецтва в обласному краєзнавчому музеї від початку, - розповів митрополит. – Доклався до цього і предстоятель архикатедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ отець Юрій Новицький, який сприяв пошуку тих скарбів, які можемо бачити і збережені для майбутніх поколінь і  які не маємо ховати. То ж бачимо, яка давня і велика традиція Церкви. Подяка реставраторам за презентацію Зарваницької ікони Розп’яття. Думаю, владика Василій Семенюк теж захоче, щоб її та інші пам’ятки побачили на Тернопільщині. У порівнянні з Європою та Америкою у нас інша історія, але там дуже добре уміють зберігати те, що мають. Так повинні робити і ми».

виставка-4w.jpg

Тож оглянути стародавні сакральні реліквії, які експонуються в обласному краєзнавчому музеї Івано-Франківська, можна до 1 червня цього року. Загалом, як стверджує реставратор музею Валерій Твердохліб, цю експозицію планують зробити постійно діючою.

виставка-5w.jpg

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • serge1717 | 28 січня 2020, 20:15

   Пора вже визначитись суддям, або скинути труси....

  • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:24

   Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). :)

  • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:12

   Ну действительно: оба эти неадеквата - один педераст-неонацист, а другой - тоже с серьёзными вывихами и вавками в голове будут здесь устанавливать и диктовать свои "правила" и

  • fedirtsiv | 28 січня 2020, 17:47

   Тут власне яскраво видно суть церковного фарисейського вчення - спекулювати на Христі та історії християнства, приватизувати Христа своєю конфесією (монополія на істину), поділяти та владарювати,

  • Михаил | 28 січня 2020, 14:29

   Единство может быть с христианами, с их священством, имеющим преемство в рукоположении от Святых Апостолов. Например с Армянской Церковью и другими дохалкидонскими апостольскими Церквами. А какое