Колектив Музею історії Десятинної церкви виступає проти свого директора – єродиякона УПЦ (МП)

27 листопада 2012, 10:30 | Релігія та культура | 0 |   | Код для блогу |  | 

images-(2).jpgКолектив Музею історії Десятинної церкви звернувся з відкритим листом до міністра культури Михайла Кулиняка з проханням звільнити директора музею, єродиякона Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Ярослава (Дорошенка). Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

Співробітники музею стверджують, що він має намір побудувати на фундаменті Десятинної церкви храм, а також не підтримує наукову роботу в музеї. У Міністерстві культури стверджують, що до них з подібними скаргами не зверталися.

Відкритий лист міністру культури Михайлові Кулиняку від імені колективу Музею історії Десятинної церкви оприлюднено вчора. Документ підписали 12 наукових співробітників. У листі повідомляється, що призначений Мінкультом директор музею, єродиякон Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Ярослав (Дорошенко), приймає на роботу в музей тільки представників церковної громади Десятинного монастиря, а нинішніх наукових співробітників - звільняє: "Завдання керівництва зводиться до відтворення" історичної традиції богослужіння "на території церкви шляхом спорудження нового собору і пропаганді релігійної свідомості".

Слід зазначити, ще в 2009 році представники УПЦ (МП) побудували каплицю у вигляді дерев'яного зрубу між залишками фундаменту Десятинної церкви та Національним музеєм історії України. Потім його почали обкладати мармуровими плитами і різьбленим каменем, проте в серпні інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві наказала УПЦ (МП) зупинити будівельні роботи.

Музей історії Десятинної церкви був створений 9 квітня цього року наказом міністра культури. Його мета - збереження залишків фундаменту храму, створення експозиції археологічних знахідок та культурно-просвітницька робота.

У листі також сказано, що співробітник музею протодиякон Антоній (Коваль) "допускає екстремістські і дискримінаційні висловлювання до інших християнських громад України, а також зневажливо висловлюється про українське та міжнародне законодавстві у сфері охорони пам'яток". У результаті протистояння були звільнені декілька археологів і мистецтвознавців.

"Музей існує зараз тільки на папері і займає підвальне приміщення за адресою вул. Володимирська, 6, - йдеться в листі. - Робочі місця обладнані там тільки для директора, бухгалтерії та відділу кадрів, але не для інших 80 співробітників. Елементарна відсутність площі, столів , стільців, будь-якого робочого обладнання, фондів, архіву, бібліотеки виключає всі можливі види наукової діяльності і може призвести до знищення автентичних залишків Десятинної церкви через будівництво храму УПЦ (МП) ".

Колектив музею просить міністра звільнити пана Дорошенка та його заступників.

Згадані у листі люди не згодні із звинуваченнями на свою адресу. Протодиякон Антоній (Коваль) запевнив "Комерсант", що ні про яке будівництво храму мови не йде: "Ми як співробітники музею налаштовані на дослідження залишків Десятинної церкви, на проведення археологічної та музейної роботи". Спростував він і звинувачення в некомпетентності керівництва музею: "Якщо серед керівництва музею є віруючі історики та археологи, то чому нас намагаються позбавити права працювати за фахом?"

Міністр культури Михайло Кулиняк заявив "Комерсант", що поки нічого не знає про цю ситуацію. "Ніякого листа ми не отримували, поки ніхто зі співробітників до нас не звертався, так що говорити про якісь діях можна тільки після отримання документа", - сказав пан Кулиняк. Здивувало його і кількість співробітників, вказане в листі: "Ніяких 80 чоловік там немає".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • fedirtsiv | 23 лютого 2020, 11:29

   Те, що наші люди так протестували ще раз підтверджує той факт, що духовенство погано працює з народом. Їхнє фарисейство і грошолюбство тільки відштовхує народ від таких "помазанників". Коли

  • fedirtsiv | 23 лютого 2020, 11:03

   Такі показушні щорічні заходи-зустрічі духовенства з молоддю практикувалися ще за УПЦ КП. І все це виглядало офіційно-нудно. Мов ми вас вчимо-ведемо по житті, а ви нас шануйте-дякуйте! Післявчорашній

  • serge1717 | 22 лютого 2020, 20:56

   Думка верховного мокшанського гондона Українців НЕ ЦІКАВИТЬ!!!

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:28

   ""В Україні Церква і держава розділені. Нещодавнє об'єднання православної Церкви України було виключно рішенням людей, що ініціюється конгрегацією відповідно до правил церкви і законодавчо

  • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:13

   Сразу видно, какой Михаил, дескать, "христианин"... Т. е., по сути, он плохо знает (если вообще знает) Священное Писание. ------- Так вот: как раз относительно этой темы и написан псалом

  Популярні статті місяця