Києво-Печерський заповідник візьме участь у програмі ЮНЕСКО «Пам’ять світу»

18 липня 2012, 14:20 | Релігія та культура | 0 |   | Код для блогу |  | 

Києво-Печерський_заповідник.jpgНаціональний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Національна історична бібліотека України домовилися про співпрацю в рамках виконання угоди про участь в програмі ЮНЕСКО «Пам'ять світу». Відповідний протокол про наміри підписали Генеральний директор Заповідника Вікторія Ліснича та директор Бібліотеки Алла Скорохватова. Про це РІСУ повідомили у прес-службі Києво-Печерського заповідника.

Згідно з протоколом, організації розвиватимуть довгострокову співпрацю у галузі збереження найбільш цінних документальних пам’яток з фондів Бібліотеки та Заповідника, здійснюватимуть ідентифікацію документальної спадщини всесвітнього значення з фондів обох організацій з метою її подальшого включення до Реєстру Програми «Пам'ять світу» на міжнародному рівні та проводитимуть роботу з інформування громадськості щодо значення документальної спадщини та необхідності її збереження.

Для реалізації намірів буде створенийНаціональний комітет «Пам’ять світу», до складу якої увійдуть представники Заповідника та Бібліотеки, а також представники інших урядових структур та провідні експерти з даної тематики.
На думку Генерального директора Києво-Печерського заповідника Вікторії Лісничої, участь у програмі ЮНЕСКО «Пам’ять світу» дозволить підвищити престиж не лише Заповідника, а й всієї України.«Чудово, що наш Заповідник і Національна історична бібліотекавиступили з ініціативою взяти участь у програмі ЮНЕСКО. Завдяки цьомуувесь світ матиме змогу побачити ті цінні надбання, які досі залишаються недосяжними для широкого загалу. Адже всесвітня документальна спадщина – це наш спільнийздобуток, доступ до якого має бути постійним і безперешкодним», - зазначила вона.
У свою чергу заступник Генерального директора Києво-Печерського заповідника Влада Прокаєва наголосила, що створення Реєстру документальної спадщини людства для документальної спадщиниє не менш важливим, ніж Список матеріальної спадщини для об’єктів історико-культурного, архітектурного та природного характеру.«До Реєстру ЮНЕСКО «Пам’ять світу» внесено лише два українські архівні документи, - розповіла вона. – На жаль, крім них, нічого не відомо про багатства, зібрані в музейних, бібліотечних та архівних фондах України, хоча існує цілий спектр документів, які, безсумнівно, є національним культурним надбанням, і цілком правомірно можуть претендувати на отримання статусу об’єктів всесвітньої спадщини».

Довідка: Програма ЮНЕСКО «Пам’ять світу» (Memory of the World Programme) – це міжнародна ініціатива, розпочата у 1992 році, яка має на меті забезпечення визнання документальної спадщини, що має міжнародне, регіональне та національне значення, ведення реєстру цієї спадщини та присудження емблеми з метою її ідентифікації. Завдання програми полягає у популяризації та захисті всесвітньої документальної спадщини та забезпеченні загального та постійного доступу до неї, шляхом здійснення оцифрування найбільш цінних документальних пам’яток та формування загальнодоступних електронних ресурсів. Загалом програма охоплює документальну спадщину за всю писемну історію людства, починаючи від папірусних сувоїв або глиняних табличок і закінчуючи фільмами, звукозаписами або оцифрованими файлами.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця