Захист релігійної спадщини — одне з визначальних питань для впровадження Конвенції всесвітньої спадщини: підсумковий документ круглого столу

15 листопада 2010, 11:26 | Релігія та культура | 0 |   | Код для блогу |  | 

Оприлюднили резолюцію за результатами роботи міжнародного семінару під назвою «Роль релігійних громад в управлінні об'єктами всесвітньої спадщини», який відбувся в Києві 2-5 листопада під егідою ЮНЕСКО. Основна мета заходу — вивчення шляхів встановлення діалогу між усіма зацікавленими сторонами, а також вивчення можливих шляхів заохочення і створення взаєморозуміння і співпраці між зацікавленими сторонами в захисті релігійних об'єктів всесвітньої спадщини.

Наслідком такого обговорення стало рішення про те, що зацікавлені сторони будуть включати релігійні громади, які можуть складатися з віруючих і місцевих жителів, а також орган влади держав-учасників, фахівців та експертів у відповідних областях, власників об'єктів, благодійних організацій та інших зацікавлених партнерів.

Учасники семінару відзначили Міжнародний рік зближення культур, проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй, «який став цінним інструментом для взаємного обміну досвідом і діалогом між культурами і спрямований на виховання поваги до віросповідання кожного».

Вони, як інформує «Православіє в Україні», підтвердили життєво важливу роль релігійних громад у передачі, вираженні і підтримці духовної ідентичності, сенсу і мети життя людини, які пропонують великі можливості в світі, що стрімко розвивається і глобалізується, стикається з серйозними проблемами. Відзначили учасники заходу і роль релігійних громад у створенні, підтримці і безперервному формуванні священних місць, а також роль, яка відіграється в догляді за вже існуючим спадщиною.

Важливим аспектом, відзначеним у підсумковій резолюції, є спільне управління об’єктами релігійної спадщини усіма зацікавленими сторонами. «Взаємне визнання і повагу принесуть додаткові перспективи для спільних культурних і духовних цінностей», — йдеться у документі.

«Характер релігійної спадщини закликає до діалогу і взаєморозуміння між релігійними громадами, а також всіма іншими зацікавленими сторонами. Вони повинні працювати разом, щоб зберегти значущість культурних змішаних і природних об'єктів, пов'язаних з релігійними», — наголошується у резолюції.

Таке питання, на думку учасників заходу, є особливо актуальним для визначення комплексної стратегії розробки тематичної програми про релігійні об'єкти всесвітньої спадщини. «Ця програма повинна створити план дій для захисту релігійної спадщини в усьому світі з метою зміцнення ролі громад та уникнення непорозумінь, напруженості або стереотипів», — читаємо у документі.

«Збереження релігійної спадщини, яка має надзвичайну цінність для майбутніх поколінь, потребує нових форм діяльності. Київський семінар дав початок новому процесу, який обов'язково буде продовжено, а також можливості створення платформи для діалогу та обміну знаннями між усіма громадами, які мають відношення до збереження нашої спільної спадщини», — підсумовується у резолюції.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця