• Головна
  • Новини
  • У Рівному замироточила чудотворна ікона Пресвятої Богородиці...

У Рівному замироточила чудотворна ікона Пресвятої Богородиці

07.08.2012, 13:17
У Рівному замироточила чудотворна ікона Пресвятої Богородиці - фото 1
У Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ КП, що у Рівному, під час Літургії замироточила Дубинська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. До обласного центру її привезли 1 серпня.

Чудотворна іконаУ Свято-Покровському кафедральному соборі УПЦ КП, що у Рівному, під час Літургії замироточила Дубинська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці. До обласного центру її привезли 1 серпня.

Того ж дня архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон разом з численним духовенством єпархії відслужив Літургію. У якийсь момент присутні помітили, що ікона замироточила.

«Матір Божа видимо показала Свою присутність серед вірних. Краплі мира щедро зросили ікону Богоматері, витікаючи від щоки Богородиці до руки Спасителя і нижче по іконі», - повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

Упродовж усього дня перед іконою Богородиці духовенство Київського Патріархату служило молебні та акафісти, під час яких до неї мали можливість прикластися та помазатись святим єлеєм велика кількість вірян.

Чудотворна Дубинська ікона Пресвятої Богородиці ікона у Свято-Покровському кафедральному соборі перебувала до 5 серпня. Тоді її урочисто перенесли до Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Рівне. Потім чудотворний образ протягом 3-х місяців перебуватиме у храмах Рівненської єпархії УПЦ КП.

ДОВІДКА: Дубинська ікона Пресвятої Богородиці колись належала до сімейних святинь знаменитого роду князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Констянтин Острозький запросив до себе на ночівлю подорожніх. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і приклонившись прозріла. Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубинський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. Незабаром приклонитись до образу Богоматері почали приїжджали вірні не тільки з України, але і Росії, Польщі, Білорусі, Молдови…

Оригінал святині зник під час Першої світової війни, а копія потрапила у Чернігівську область. Наприкінці ХІХ ст., в північній частині Чернігівської області у містах Новгород-Сіверському, Коропі, Сосниці лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубинською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.

У революційні і післяреволюційні роки перед цією іконою молився преподобний Лаврентій Чернігівський, коли він ніс чернечий послух у Пустинно-Рихлівському Свято-Миколаївському монастирі.

У буремні 20-ті роки минулого століття, коли богоборчою владою нищились монастирі і храми, Дубинська ікона потрапила до благочестивої парафіянки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону було врятовано від знищення.

У 2000 р. ікону передали родині В'ячеслава Юрійовича Павленка, (сьогодні благочинний Новгород-Сіверського району Чернігівської єпархії), де вона у 2004 році замироточила.

У 2009 році біля цієї ікони зцілився священик Сумської єпархії Володимир Скиба, котрий через пухлину у горлі втрачав голос, а також прихожанка Свято-Троїцького храму м. Шостка Сумської обл. Марія Іванова, яка перенесла інсульт і була прикута до ліжка.

У 2010 р., з благословення єпископа Чернігівського і Ніжинського Іларіона, священик В'ячеслав Павленко передав Дубинську ікону до кафедрального собору святої великомучениці Катерини м. Чернігова на постійне перебування.

У цьому ж році, з благословення владики Іларіона, ікона півроку перебувала у Львівській області (спочатку в Дрогобицько-Самбірській єпархії, а потім у Львівсько-Сокальській), де до неї зверталися за молитовною допомогою сотні тисяч людей. І багатьом Цариця Небесна допомогла.

За свідченям священиків Михайла Болюка та Петра Потоцького, які постійно супроводжували ікону, біля неї відбувалися різноманітні зцілення від душевних і тілесних хвороб. Були зафіксовані випадки зцілення від онкологічних хвороб, хвороб голови та ін.

Особливо вражаючий випадок стався у Дрогобицько-Самбірській єпархії: молодий чоловік виніс з машини свою матір на інвалідному візочку. Жінка під’їхала до ікони, поклала на неї руки і довго молилася. Раптом вона встала. Більше того – жінка, що не ходила більш, ніж півроку, помаленьку сама пішла з храму, спираючись на візочок!

Також випадок зцілення відбувся під час перебування (у лютому 2012 р.) ікони у Черкаській єпархії, де біля чудотворно образу зцілився свящ. Андрій Грищенко, котрий страждав на хворобу ніг.