У Тернополі за п’ять мільйонів відреставруютьодин з найдавніших храмів

19 листопада 2019, 13:14 | Реставрація, збереження культурної спадщини | 0 |   | Код для блогу |  | 

Реставрацію фасадів і даху пам’ятки архітектури ХVІІ ст. – Церкви Різдва Христового на вул. Руській планують провести до кінця 2021 року. За даними сайту електронних публічних державних закупівель Prozorro, замовник робіт – релігійна організація “Парафія храму Різдва Христового м. Тернопіль Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви”. Тендер був оголошений у жовтні цього року. Очікувана вартість – 5 623 386,40 грн.

Переможець тендеру і єдиний його учасник – Товариство з обмеженою відповідальністю “Тернопільбуд”, яке запропонувало ціну 5 581 812 грн.  Про це пише сайт Terminovo.

Договір між замовником і підрядником був підписаний 30 жовтня 2019 року. Джерела фінансування: міський бюджет, обласний бюджет, власні кошти. Зокрема, 2 000 000 грн за рахунок місцевих бюджетів, 3 581 812 грн. – за рахунок власних коштів замовника. Згідно з календарним графіком виконання робіт і плану фінансування,  у храмі мають замінити вікна і двері, провести гідроізоляцію і посилення фундаменту, провести реставрацію фасадів, даху, центрального купола, зробити вогнезахист і блискавкозахист.

  Як повідомив настоятель Церкви Різдва Христового отець Володимир Ільчишин, зараз тривають підготовчі роботи і ремонт фасаду церковного управління.  – Плануємо ще цього року розпочати ремонт,  але на все Божа воля, – каже він. – Якщо погодні умови не дозволять, то вже з весни.  Найперше у церкві потрібен ремонт даху, потребують оновлення фасади. Ремонт потрібен і всередині храму, але не все зразу, зауважує священик. 

 У 2011 році у Церкві Різдва Христового ремонтували підлогу, бо там прорвало каналізацію. А масштабні ремонти там проводили ще в 90-х роках минулого століття, тому нині вони на часі. 

Довідка

Церква Різдва Христового є однією із найдавніших культових споруд у Тернополі. Кам’яний храм  був зведений в 1602-1608 роках. Його вирішили спорудити на місці старої дерев`яної церкви, яку наприкінці XVI ст. повністю знищила пожежа. Церква Різдва Христового отримала свою назву завдяки тому, що її освячення відбувалося на Різдво у 1609 році. У часи Другої світової війни храм практично не постраждав, але з нього пропав пам`ятник, встановлений у пам`ять про жертв епідемії холери у 1770 році, а також були частково зруйновані дзвіниця та кам`яна огорожа. Сучасний вигляд церква отримала в процесі великий реставрації у 1937 році.   Головною святинею церкви є ікона Божої Матері Тернопільської. За переказами, у церкві молився гетьман Богдан Хмельницький.  У 1770 році церква стала греко-католицькою, після 1946 року передана РПЦ, нині — Українська Автокефальна Православна Церква України. 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 7 грудня 2019, 20:21

   А, як наголошує Боже Слово, повноцінне й повномасштабне та довготривале осягнення цієї - дійсно вельми шляхетної і благословенної мети (загальнолюдського братерства) можливо - тільки і лише - в

  • velovs@ukr.net | 7 грудня 2019, 18:21

   Неодмінно має бути повернута в КК України стаття, яка передбачає відповідальність за сексзбочення: причому, не лише гей-стосунки, а також і за лесбійство. Крім того, пропаганда гомосексуалізму також

  • fedirtsiv | 7 грудня 2019, 14:51

   Якщо церковники так напоказ несамовито по-фарисейськи кричать, що дбають про сім"ю, то вони мають усі церковні повноваження та вплив на вірян, щоб з дитинства виховувати у вірян сімейні

  • fedirtsiv | 7 грудня 2019, 14:38

   Знову церковники ніяк не заспокояться щодо гендерних питань. Це взагалі не їхня парафія, а свідомий вибір молоді. Уже зі шкільного особливо підліткового віку учні мають право отримувати базову

  • Paraeklezyarh | 7 грудня 2019, 12:28

   Не варто звертати увагу на вибрики душевно хворої людини. Це даже не піар... Посміховисько.

  Популярні статті місяця