Відлуння Славського вандалізму: єпископи УГКЦ зустрілися з мистецтвознавцями

26 травня 2019, 11:34 | Реставрація, збереження культурної спадщини | 2 |   | Код для блогу |  | 

25 травня в Митрополичих палатах у Львові обговорювали події, пов’язані зі знищенням настінних розписів у храмі Успення Пресвятої Богородиці у смт. Славське Сколівського району Львівської області.

Про це повідомляє прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії.

У зустрічі взяли участь владика Ігор (Возьняк), митрополит Львівський, владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, владика Григорій (Комар), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, інші священнослужителі, а також посадові особи Львівської обласної державної адміністрації та мистецтвознавці.

 

Учасники зустрічі проаналізували згадані події у Славському, відзначивши, що вони виходять далеко поза межі даної релігійної громади і є відображенням складніших процесів, які відбуваються в українському суспільстві.

Єрархи зі зрозумінням вислухали занепокоєння представників мистецького середовища з приводу знищення розписів у Славському та зі свого боку наголосили, що подібні дії є прикладом неприпустимого ставлення до пам’яток сакрального мистецтва, яке не може бути жодним чином оправданим. При цьому присутні на зустрічі висловили сподівання, що подібні прикрі випадки не повинні стати приводом ігнорування та нівелювання вагомої ролі, яку відіграла Українська Греко-Католицька Церква впродовж історії українського народу, в тому числі і новітньої, у справі збереження, плекання та розвитку культури і сакрального мистецтва.

Учасники зустрічі також погодились у тому, що слід прикласти максимум зусиль, аби випадки нищення сакральних пам’яток не повторювались у майбутньому, та обмінялися думками стосовно можливих конкретних кроків у цьому напрямку. Було повідомлено, що управління Самбірсько-Дрогобицької Єпархії розслідує подію у Славську, збираючи відповідні матеріали, аби дати їй належну оцінку у світлі церковного законодавства. Водночас було оголошено про намір єпархіального управління провести освітні семінари для духовенства з метою роз’яснення актуальних церковних та державних норм і принципів щодо збереження сакральних пам’яток.

Єрархи поінформували учасників зустрічі про те, що подія у Славську піднімалась на останньому Синоді Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, на якому наголошувалося на потребі активізувати зусилля у сфері захисту та збереження пам’яток сакрального мистецтва в Україні.

Владики виразили вдячність митцям за щире вболівання за збереження культурної спадщини українського народу та висловили зацікавленість і відкритість до подальшої конструктивної співпраці у цій ділянці.

Нагадаємо, у церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Славському під час ремонту знищили усі автентичні розписи Модеста Сосенка. Настоятель церкви о. Андрій Петришин не зупинив ремонтні роботи попри численні звернення науковців та фахівців з охорони історичної спадщини.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 26 травня 2019, 21:00
  Коментувати коментар

  Браво, Барні! Браво! Воістину, ПРАВДА, що всюди у всьому світі, і В ЦЕРКВАХ, мамона і матеріалізм повністю взяли верх над Духом, Правдою і дорогою покаяння до вічного життя...

 • barni | 26 травня 2019, 13:16
  Коментувати коментар

  "є відображенням складніших процесів, які відбуваються в українському суспільстві" ТА ЯКІ Ж ТУТ СКЛАДНІШІ ПРОЦЕСИ, ТУТ ОСНОВНА "СКЛАДНІСТЬ" - БАБЛО ДЛЯ ПОПА ТА ІНШИХ ВІД ЦЕРКВИ І ЇХ РОДИН! ЗА ОТСТАННІ "ВДОВИНІ ЛЕПТИ" - НАБИТИ СВОЇ ТЕЛЬБУХИ !!! - "СКЛАДНІСТЬ" ДРУГА - "ЕЙ-К"Ю" СУЧАСНИЙ ПОПІВ!!!"СКЛАДНІСТЬ" ТРЕТЯ - СУЧАСНЕ ПОПІВСТВО СЛУЖИТЬ НЕ БОЖОМУ ЛЮДУ, НЕ ДЕРЖАВІ, "ПАТРІОТИЗМ" ТІЛЬКИ НА СЛОВАХ!!! МАМОНА - ОСЬ ЇХНІЙ ГОСПОДАР !!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 20:42

  Признать очевидное, самостоятельность Православной Церкви Украины (ПЦУ), это не доблесть, а честный, благородный поступок, но отрицать, противодействовать верным служителям Господа Бога Иисуса

Популярні статті місяця