Патріарх Філарет виступив на захист місця, де хрестилися кияни

1 грудня 2017, 10:22 | Реставрація, збереження культурної спадщини | 3 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх УПЦ КП Філарет звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та мера столицi Вiталiя Кличка з проханням захистити мiсця на Поштовiй площi, пов’язані з Хрещенням Руси-України. Про це повідомляє Куіvtoday.

У листі зазначено, що наступний рік — це річниця Великої події: 1030 років Хрещення Русі. І це ще велика радість та гарний привід вшанувати все, що пов’язане із літописними подіями Хрещення та має геополітичне значення для України, тому що свідчить про давнину нашого роду та витоки його духовності, які знаходяться саме тут – у Києві, а не в Севастополі чи то Новгороді, як намагається вдавати миру сусідня країна – агресор.

«До мене звернулась громада міста Києва та інших міст України, науковці та діячі культури, краєзнавці та археологи із проханням захистити визначне місце на мапі Києва, яке має відношення до хрещення киян, повергнення язичницьких бовванів князем Володимиром та візитів до княгині Ольги древлянських та візантійських послів» — зазначається у листі Патріарха.

Предстоятель також підкреслює, що стародавні події описані у літописах — Лаврентіївському, Іпатіївському, Львівському та інших. Основними ознаками міста є знаходження стародавнього Боричева узвоза, протікання Ручая – Почайни поблизу Подола та гавань в гирлі цієї річки, яка приймала судна. Це знакове місце було знайдено цього року під час археологічних розкопок під Поштовою площею, які здійснюються Центром археології Києва Інституту археології НАНУ.

Археологічні розкопки тривають з кінця 2014 року, в ході них також було знайдено прибережний квартал Києва XI-XII століття (митниця, портові склади, виробництво, дерев’яні вулиці тощо).

Предстоятель УПЦ КП Філарет також наголошує, що Комітет Верховної Ради з питань культури та духовності на своєму засіданні 8.11.2017 розглядав питання збереження знахідок під Поштовою площею та продовження археологічних розкопок, і рекомендував надати цьому місцю статус пам’ятки національного значення та створити на місці літописних подій Хрещення Русі Національний музей.

«Але зараз вчені та громадськість дуже занепокоєні тим, що розкопки припинено, а на визначному місці планується побудувати торговий центр, підлога якого знищить вже знайдені стародавні вулиці, провулки, якими наші предки йшли до місця свого Хрещення. Дуже просимо Вас з метою підтримки національних інтересів та з оглядом на велике суспільне значення сприяти створенню на базі знайдених археологічних артефактів на Поштовій площі Національного музею, в якому буде представлена справжня історія становлення міста Києва та нашої країни, у тому числі – велика духовна історія.» — зазначає Патріарх  Філарет у своєму листі.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 1 грудня 2017, 19:45
  Коментувати коментар

  "«Але зараз вчені та громадськість дуже занепокоєні тим, що розкопки припинено, а на визначному місці планується побудувати торговий центр, підлога якого знищить вже знайдені стародавні вулиці, провулки, якими наші предки йшли до місця свого Хрещення." Прямо майже як у Євангелії. Тобто це - воістину СВЯТЕ, сакральне місце - місце історичного хрещення киян св. князем Володимиром Великим - вважайте своєрідний історичний Духовний Храм усієї нашої країни та її християнського народу оті крамарі-безбожники (злодюги-бізнесмени та пов'язані з ними владні корупціонери-чиновники) збираються перетворити на ТОРГОВИЩЕ! Або, як казав Ісус, на "вертеп розбійників"!

  • velovs@ukr.net | 1 грудня 2017, 20:24
   Коментувати коментар

   Водночас, якщо бути вже зовсім відвертим, то вони ж, заохочувані та підгодовувані, підтримувані й підштовхувані, передусім, з ліберастно-політкоректної Гейропи, а також і ...імперсько-шовіністської Москви (!!!), воліють і прагнуть, загалом, з усього нашого ІІ Господнього Єрусалима (Києва) і навіть усієї України зробити велике місце та свого роду певний осередок-плацдарм. Насамперед, місце й плацдарм відвертої і агресивно-розгнузданої розпусти і розтління, сексуальних та всіляких інших збочень та гидотно-мерзенних шабашів, затято-неопоганських та окультно-демонічних ідолослужінь і поклонінь силам пекельної темряви тощо. І - тут слід віддати їм належне - наразі вони поступово, методично й неухильно (таки) просуваються до реалізації цієї їхньої мети-програми. Себто морально-духовного і культурно-ментального розкладання й цивілізаційної деградації і руйнації вітчизняного суспільства, всього нашого народу!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 21 березня 2019, 12:42

  Надо спросить у Денисенко, наверное он раньше у них там тоже "по четным патриархом" был. А по нечетным ещё где-нибудь интриговал, как он это любит и умеет. Денисенко вечен!

 • velovs@ukr.net | 21 березня 2019, 12:21

  Ви знаєте, шановний Адміне, я з Вами маю тут погодитися. Тобто, більш уважно й вдумливо читаючи і осмислюючи ці його останні публікації і, зокрема, на порталі РвУ, я також дещо почав помічати й

 • admin | 21 березня 2019, 11:12

  Він не дисидент, він маніпулянт і москвофіл, людина з нездоровими амбіціями. З ним говорити чи дискутувати неможливо. Тому такі та інші подібні публікації ми не хочемо якимсь чином рекламувати.

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 19:05

  "Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 18:14

  Й подібні духовні провідники і лідери, яких слухають і за якими слідують численні вірні, по суті, "це - сліпі провадирі сліпих! Коли ж сліпий веде сліпого, обидва впадуть у яму."

Популярні статті місяця