У ВР хочуть запровадити покарання за бездіяльність посадовців у нищенні культурної спадщини

15 листопада 2013, 15:21 | Реставрація, збереження культурної спадщини | 0 |   | Код для блогу |  | 

VR.jpgУ Верховній Раді зареєстровано законопроект “Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження об’єктів культурної спадщини”, який передбачає запровадження відповідальності за бездіяльність, внаслідок якої відбувається знищення зазначених об’єктів.

Як повідомляється на сайті ВР, авторами відповідного законопроекту (№3613) є народні депутати Дмитро Андрієвський, Олександр Бригинець (з фракції “Батьківщина), Олександр Нечаєв (фракція Партія регіонів), Руслан Марцінків (фракція “Свобода”). 

Зокрема, даним законопроектом передбачено внести зміни до Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», якими передбачити, що «обов`язковою складовою історико-архітектурного опорного плану населеного пункту є визначення допустимої висотності нової забудови, яка не повинна перевищувати історично складеної висотності в межах історичних ареалів» 

Також законопроектом передбачено заборонити надання у користування, передачу в оренду або у власність земельних ділянок у населених пунктах, занесених до Списку історичних населених місць України, в межах визначених історичних ареалів у разі відсутності історико-архітектурного опорного плану, а також земельних ділянок для будівництва у межах охоронних (буферних) зон об’єктів, включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні.

Крім того, передбачається внести зміни до статті 33 Закону «Про охорону культурної спадщини», якими пропонується заборонити на території охоронних (буферних) зон об’єктів, включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, будівництво, окрім будівництва інженерних мереж та комунікацій, необхідних для історико-культурних заповідників, а при реконструкції та реставрації будівель має бути збережена їх висотність, зовнішній вигляд та інші суттєві елементи будівель.

Реконструкція будівель на території охоронних (буферних) зон об’єктів, включених до Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні, дозволяється за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони культурної спадщини, на підставі висновків органів, що забезпечують дотримання режиму історико-культурної заповідної території, за умови не перевищення історично складеної висотності забудови. 

Також передбачено внести зміни до статті 298 Кримінального кодексу України, встановивши, що умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об`єктів культурної спадщини чи їх частин, а також невжиття заходів щодо запобіганню їх знищенню, руйнуванню або пошкодженню власниками таких об’єктів та посадовими особами, караються штрафом до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Плануються зміни і до статті 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до яких порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини тягне за собою накладення штрафу на громадян від п`ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В прикінцевих положеннях передбачено, що уряд має доручити органам охорони культурної спадщини до 1 липня 2014 року створити єдиний реєстр охоронних договорів та забезпечити до нього публічний доступ.

Також у пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що протягом останніх років в Україні відбувається знищення пам’яток культури державного та місцевого значення, забудова історико-культурних заповідників будівлями, які руйнують історичний архітектурний ландшафт. “Особливо гостро зазначена проблема постала внаслідок будівництва в буферній (охоронній) зоні Софії Київської, внаслідок чого зазначений об’єкт може бути виключений із Списку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО в Україні За інформацією Міністерства культури, в 2012 році незаконне будівництво велось в межах охоронних зон пам’яток, що перебувають на балансі заповідників Національний заповідник «Херсонес Таврійський», Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний історико-культурний заповідник «Кам’янець», Бахчисарайський історико-культурний заповідник”, - йдеться в записці. Про це інформує УНІАН-релігії.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Paraeklezyarh | 19 вересня 2019, 21:24

   Мудрий, сміливий, справжній Владика . Радий що в нелегку годину є такі архієреї в церкві Христовій.

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 20:04

   Р. S. Звичайно, що всі ці суди в Україні орієнтуються не лише на ці дві головні (ж)"опозиції". Насправді там більш складна ситуація. Одначе вони (суди) - так чи інакше, але в основному і в

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 18:55

   І в цій своїй нинішній - зухвалій "правовій" діяльності ця (ще) стара корупційно-судова гілка влади спирається на ПОДВІЙНУ політико-олігархічну (ж)опозицію: з одного блоку, т. зв.

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 18:39

   Минулий режим п'ятого "кондитерно-патріотичного" президента-мільярдера зробив усе можливе, аби будь-що зберегти в Україні основні структури й чинники олігархічно-корупційно-кланової

  • velovs@ukr.net | 19 вересня 2019, 14:51

   І як знати: а, може, це - дійсно певне ПРОРОЧЕ знамення?!.. Тим паче, що у цей сьогоднішній день ПОТРІЙНОЇ біблійної містично-сакральної ПОВНОТИ (19.09.19) християни східної традиції, що живуть за

  Популярні статті місяця