Будівництво Десятинної церкви розпочнуть після виборів

17 жовтня 2012, 09:04 | Реставрація, збереження культурної спадщини | 0 |   | Код для блогу |  | 

images-(2).jpgУ столиці повним ходом йде таємне проектування щодо зведення нового храму на фундаментах Десятинної церкви. Як передає кореспондент «Коментарів», про це заявив віце-президент національної спілки архітекторів Георгій Духовичний.

«Все почалося дуже дивно - спілка архітекторів отримала інформацію про те, що врозріз із результатами конкурсу, проведеного минулого року, і кінцеві підсумки щодо якого так і не були оприлюднені, повним ходом йде проектування будівництва на фундаментах Десятинної церкви. Проектує організація, яка жодним чином не брала участі в конкурсі», - зазначив Духовичний.

За його словами, спочатку було вирішено звернутися до археологів, щоб дізнатися, що проектують. Ті відповіли, що колись вони отримали запит – де би могли бути палі під павільйон, яким буде накритий фундамент церкви.

«Місця були зазначені, але ніяких проектів відтоді інститут археології так і не отримав», - зазначив Духовичний.

Не прояснив ситуацію і головний архітектор Києва Сергій Целовальник. За його словами, він нічого не знає проектування; нічого не знала про це і директор Національного заповідника «Софія Київська» Олена Сердюк. Інформації про проектування немає і у міськуправління охорони культурної спадщини.

«Останній запит ми відправили в «Інвестекспертизу», та отримали інформацію, що їй передано на розгляд проектну документацію на першу чергу будівництва на фундаментах Десятинної церкви», - повідомив Духовичний.

Замовник проекту КП «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт». За інформацією архітекторів, у завданні прописано, що серед іншого в проекті обов’язково має бути передбачене місце для проведення релігійних обрядів.

Таким чином можна говорити про втілення плану з будівництва храму, про який вже неодноразово раніше відкрито казало духовенство УПЦ (МП).

Голова комісії Київради з питань туризму і культури Олександр Бригинець сказав, що є підстави говорити про те, що термінове засипання піщаною сумішшю фундаменту минулого року було лише підготовкою до будівництва, тобто говорити про музеєфікацію фундаменту не доводиться.

«Там планується поставити бетонну плиту, яка накриває всю територію фундаменту без доступу до нього. Можна очікувати, що, як завжди - спочатку почнуть будувати, а вже потім погодять проект. Причому очікувати цього можна вже після виборів - коли техніку можуть завести до Десятинки будь-якої ночі», - зазначив Бригинець.

В грудні 2011 року фундамент стародавнього Десятинного храму був тимчасово законсервований. Але вже напередодні Дня незалежності 2012 року біля законсервованих фундаментів Десятинної церкви виникло будівництво, замовником якого виступила УПЦ (МП): робітники перетворювали каплицю, побудовану на території Історичного музею, на «капітальну» будівлю. Приписи про демонтаж незаконно побудованого храму винесла Державна архітектурно-будівельна інспекція, але священики це просто ігнорували.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 13:59

   Я ні 31 березня, ні 21 квітня 2019 р. взагалі НЕ БРАВ участі в тих президентських виборах. Це - ПО-ПЕРШЕ. ------ А, ПО-ДРУГЕ, суто кон'юнктурний "патріотизм" п'ятого (екс)президента, як

  • enzian | 25 лютого 2020, 12:20

   velovs@ukr.net, а зелені "ліволіберальні" клоуни, які завдяки таким "критикам", як Ви, прийшли до влади і яких Ви - вони більші патріоти, ніж Порошенко?

  • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:18

   Монахи та монахині мають покликання до життя у монастирях, віддалено від мирської суєти, у молитвах, послухові, смиренні. Коли їх виводять на такі демонстрації - це явне і відкрите порущення монаших

  • fedirtsiv | 25 лютого 2020, 12:08

   Перемога за ПЦУ буде однозначно! Століттями російське самодержавне православіє гнобило український народ, експлуатувало його як бояри-землевласники, наживалося на його праці, жило за його рахунок і

  • velovs@ukr.net | 25 лютого 2020, 09:44

   Р. Р. S. Прочитання цих двох останніх моїх постів слід у ЗВОРОТНЬОМУ порядку: спочатку НИЖНЬОГО (08.22), а затим - ВЕРХНЬОГО (09.40).

  Популярні статті місяця