Кияни різних конфесій закликали усі християнські Церкви стати на захист святинь столиці

4 квітня 2011, 09:41 | Реставрація, збереження культурної спадщини | 0 |   | Код для блогу |  | 

Відкритий лист ініціативна група християн столиці направила Предстоятелям усіх християнський Церков. У ньому пастирів закликають спільно виступити на захист християнських святинь столиці і закликати владу Києва та винуватців руйнації припинити вандалізм.

У листі перечислені випадки руйнації християнських святинь, зокрема,  забудови поблизу святої Софії, нищення християнських могил біля Олександрійської лікарні, вандалізм на київській горі Щекавиці.

«Ми, кияни, з жахом і обуренням спостерігаємо, як дедалі більше наше місто руйнують нахабні олігархи та всілякі крутелики. Дехто з нас намагався і намагається протидіяти незаконним забудовам і знищенням історичних, в тому числі й сакральних пам’яток…. Ми не можемо бути байдужими, коли паплюжаться християнські поховання, в тому числі братські могили загиблих від чуми, сибірки та інших моровиць наших пращурів, викидаються хрести та кістки – і де? На літописній київській горі Щекавиці. Прямо зараз там розкопується під чийсь черговий котедж місце, де віщий князь Олег готував відсіч хозарам, місце, звідки пішла єсть руська земля, яке є Акрополем нашого міста, колиски всього руського християнства», – йдеться у відкритому листі.

Кияни-християни просять пастирів виступити на захист святинь і зупинити руйнацію. «Ми намагаємось організувати спротив, і дуже просимо Вас, наших Пастирів, сказати Ваше вагоме слово, врозуміти тих, хто втратив християнську і людську совість, аж до виголошення анафеми, якщо вони не схаменуться. Будь ласка, ми чекаємо на Вашу реакцію, особливо спільну – це зараз від Вас для нас набагато важливіше, ніж якісь Ваші екуменічні перемовини», – закликають християни різних конфесій  столиці.

Довідка: На горі Щекавиці  виріс цілий некрополь: після моровиць 18 століття, від виразки до чуми (лише 1770-1771 рр. в Києві за різними даними померло від 6 до 10 тисяч мешканців) це вже було велике кладовище, з братськими могилами та місцем спочинку багатьох відомих киян. У 30-ті роки минулого століття цвинтарну церкву та дзвіницю розрушили, а могилки переважно зарівняли із землею, влаштувавши там паркову зону. Втім, частина їх все ж уцілила, а братські могили померлих від моровиць, засипані вапном, і далі залишалися у схилах Щекавиці.

Це тривало до останнього року, відколи там почали будувати свої палаци скоробагатьки. Половина гори вже знищена. Що стається зі зруйнованими християнськими похованнями, куди дівають перемішані із землею тлінні рештки, наразі невідомо.

Також в глибині схилу відкрився печерний хід із типовою для давньоруської епохи структурою. Такі печери існували практично у всіх горах, які тягнулися ланцюгом від півдня на північ. Печери існували на території Межигірського монастиря, поблизу Кирилівської церкви, Лавра, Звіринецькі печери, Китаєво, Церковщина. Виявлена печера може бути археологічною пам’яткою, але при побудові будинку та нищенні Щекавиці жодного археологічного нагляду немає, чим порушуються закони України.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • serge1717 | 29 лютого 2020, 08:29

   За втручання в справи іншої держави треба суворо карати!!!

  • serge1717 | 29 лютого 2020, 08:28

   А причому тут піп самосвят онуфрій? Він з грудня 2018 для Української церкви НІХТО!!!

  • Стефан | 28 лютого 2020, 23:22

   Возведение огульной, порочащей критики на Православную Церковь Украины и верующих украинцев, - нечистоплотные конкурентные приёмы вражды, борьбы завистливых, алчных рыночных, лотошных, сварливых

  • myk | 28 лютого 2020, 21:54

   Чи частині своєї "канонічної території" РПЦ надала автокефалію (про Orthodox Church in America)? Ні. Але тим, з ким були історично і ментально пов'язаними. То ж нехай не засуджують інших.

  • myk | 28 лютого 2020, 21:49

   Про "у дусі всеправославного діалогу та консенсусу". Чи так РПЦ надавала автокефалію Православній Церкві в Америці? Ні, бо Предстоятеля ПЦА не включено в диптихи більшості Православних

  Популярні статті місяця