У Польщі провели Володимирові читання з нагоди 1050-ліття упокоєння св. Княгині Ольги

29 серпня 2019, 15:35 | Історія, археологія | view photo | 1 |   | Код для блогу |  | 

24-25 серпня 2019 р. в єпархіальному санктуарії св. Володимира Великого УГКЦ в Ґданську (Польща) вже вп’яте проходили Володимирові читання, організовані єпархіяльним санктуарієм, Українським Християнським Братством св. Володимира Великого в Польщі та Ґданським відділом Об’єднання Українців у Польщі.

Цього разу вони були присвячені 1050-літтю упокоєння св. Ольги, княгині Київської (+ 969). Повідомляє сайт Ґданської парафії УГКЦ.

Читання розпочалися в День незалежности України, 24 серпня, Святою Літургією за український народ і його державу. Відправив Літургію парох санктуарію св. Володимира Великого о. Йосиф Улицький. Вітаючи присутніх, він вказав на виняткову роль в історії України Володимирового хрещення 988 р. та вплив на свого онука і його вибір рівноапостольної княгині Ольги.

Про історичну місію християнської віри в формуванні української нації та її держави, особливо відзначивши самобутність і значущість для Київської Церкви марійного культу, розповів архиєпископ Харківський і Полтавський УАПЦ Ігор (Ісіченко). Він нагадав про спільність пошани до Пресвятої Діви українських і польських християн, знаком чого став культ Белзької-Ченстоховської ікони Богородиці, а виявом – «чудо над Віслою», коли під Покровою Божої Матері польські та українські вояки зупинили більшевицьку навалу на Європу 1920 р.

Олег Гнатюк

Володимирові читання відкрив голова Братства св. Володимира Великого в Польщі Олег Гнатюк. Він представив доповідачів і ознайомив присутніх із концепцією читань, покликаних оприявнити спільні риси київської церковної традиції та їхню роль у творенні новочасної української держави.

Архиєпископ Ігор (Ісіченко) виголосив доповідь «Витоки і виміри ідентичности Київської Церкви». Головними думками доповіді стали розмежування понять «традиція» та «ідентичність»; а також виявлення вимірів ідентичности українського християнства та рівні освіти («релігія Книги»); перебирання на себе Церквою та її клиром ролі духовного лідера нації за умов бездержавности; відкритости до збагачення досвідом як східного, візантійського, так і західного, римського християнства; домінування в культі святих ідей братньої солідарности; переваг спільнотного життя над індивідуальним подвигом; важливої ролі сакрального мистецтва (іконопису, храмового будівництва, церковного співу) в апостольському служінні.

Доповідачі

Проректор Українського Католицького Університету професор Ігор Скочиляс запропонував присутнім власне прочитання пастирського послання Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава «Наша свята Софія». Він виокремив і проаналізував запропоновані Блаженнішим поняття «Київська Церква», «київське християнство», «київська цивілізація», вказавши на їхню інтегративну роль у відновленні єдности спадкоємців історичної Київської митрополії княжих часів, центром якої була Свята Софія Київська.

Конференція продовжилася в ґданській світлиці Організації Українців у Польщі. Архиєпископ Ігор (Ісіченко) і проф. Ігор Скочиляс відповіли за численні питання, поділилися своїми спостереженнями над суспільними процесами, що відбуваються в Україні, динамікою церковного життя.

В неділю, 25 серпня, Володимирові читання розпочалися у санктуарії св. Володимира утренею й Святою Літургією.

Покладення квітів

Після завершення Богослужінь відбулося покладення квітів до пам’ятника св. князеві Володимира Великому. Опісля у світлиці Об’єднання Українців у Польщі пройшла зустріч української громади з консулом України Левом Захарчишиним і архиєпископом Ігорем (Ісіченком). Тематика розмови була вельми широкою, стосувалася різних аспектів сучасного становища України, російської аґресії на Сході, стосунків Церкви й держави.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Ігор Затятий | 29 серпня 2019, 16:43
  Коментувати коментар

  Чи науковці згадували, що княгиня Ольга народилась в городі Пліснеську на теперішній Львівщині ? Чи далі торочили про расійський Псков?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • erinms | 27 лютого 2020, 19:04

  Russia and its puppet ROC church are dividers who do nothing to better the world. They are bullies who will not accept anything negative to their blind ambition to control everything around them.

 • serge1717 | 27 лютого 2020, 18:58

  Не здохне фсбешна сволота і його холуй онуфрій...

 • velovs@ukr.net | 27 лютого 2020, 18:46

  І справді: дотеперішня назва цієї вулиці - "Московська", причому, в місті, що історично зажив слави як "ІІ Єрусалим", духовно-ментально продовжує нас начебто

 • enzian | 27 лютого 2020, 17:53

  Мішка, дечого бракує - похвал на адресу розкольника - ординського патріарха Гундяя.

 • stesh | 27 лютого 2020, 15:08

  Патріарху Варфоломію нічого боятися. За ним весь православний світ. Паніку розводить "табачний патріарх"

Популярні статті місяця