• Головна
  • Новини
  • Біля жовківської синагоги археологи виявили єврейські помешкання XVIII століття...

Біля жовківської синагоги археологи виявили єврейські помешкання XVIII століття

23.05.2016, 10:23
У Жовкві на Львівщині фахівці «Рятівної археологічної служби» розкопали міський оборонний мур і дорогу, яким 400 років, а ще помешкання XVIII століття. Про це повідомляє Захід.нет.

У Жовкві на Львівщині фахівці «Рятівної археологічної служби» розкопали міський оборонний мур і дорогу, яким 400 років, а ще помешкання XVIII століття. Про це повідомляє ZAXID.net.

Одразу біля синагоги в центрі Жовкви археологи розкопують єврейський квартал, який було остаточно зрівняно із землею під час Другої світової війни.

«Ця частина міста колись була середмістям, яке було захищене з північної сторони міським оборонним муром. Зараз виникла потреба провести археологічні дослідження, які є найбільшими в частині середмістя за останні 15 років», – повідомив археолог Державного історико-архітектурного заповідника в Жовкві Тарас Іванишин.

Найцікавіший розкопаний раритет – 400-літній оборонний міський мур і тогочасна криниця.

З-під землі викопали також житловий будинок XVIII століття.

«На той час майже усі помешкання були дерев'яні і їх нищили, здебільшого, пожежі. Ми натрапили на будинок, який згорів, бо побачили там згоріле дерево», – розповів археолог Тарас Панчишин.

Археологи демонструють ще одну цікавинку – дорогу XVII століття. 400 років тому тогочасні «шумахери» навряд чи сильно могли гасати дерев'яним настилом.

«Дорога була вимощена сосновими та березовими тичками, покривалася вона тирсою і цілий час рівнялася. А поруч ми знайшли дерев'яний водопровід, який дотепер ще зберігся», – додав Тарас Панчишин.

Те, що у цьому кварталі мешкали євреї, доводять десятки знахідок.

Археолог Тарас Іванишин витягує з пакунків щойно викопані із землі артефакти, це кераміка, скляний посуд, люльки: «Ми натрапили на керамічну люльку, яка мала тавро Зірки Давида. Є теж гарні стаканчики в формі квітки, ритуальний ханукальний підсвічник кінця XIX – початку XX століття».

Усі артефакти археологи обіцяють виставити для огляду у Жовківському замку.