У Патріаршому соборі УГКЦ в Києві помолилися за жертв війни

10 травня 2011, 09:37 | Історія, археологія | 0 |   | Код для блогу |  | 

dzyurah.gifУ Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві Секретар Синоду єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах) за участі духовенства і мирян Київської архиєпархії УГКЦ відслужив Літургію і поминальний молебень за жертвами останньої війни.

Владика Богдан закликав пом’янути всіх, не ділячи на переможців і переможених, бо терпіння є однакове у всіх: «Людина, повалена на землю, по якій би вона стороні фронту не впала, терпить, страждає, вмирає і потребує спомину у молитві, благання про прощення і милосердя Боже», − сказав єрарх УГКЦ.

Владика закликав згадати усіх, хто впав на полях фронтів, а також тих, хто боровся за незалежність, свободу нашої землі. «Ми не хочемо ділити героїв на правильних і неправильних. Ми хочемо виявити нині нашу вдячність і нашу шану усім тим, хто віддав найдорожче – власне життя – за нашу свободу». Також він згадав те мирне, цивільне населення, яке впало жертвами збройних конфліктів під час Другої світової війни. Окремо Владика пом’янув молитвою тих людей, які змушені були покинути рідну землю через насильні переселення чи вивезення на каторжні роботи.

«Для всіх, кому та війна витиснула бодай одну сльозу з очей, завдала рану на тілі чи на душі, ми просимо в Бога милосердя, зцілення, а також опіки для тих, хто ще живе, кого, можливо, публічно зневажають, принижують безвідповідальні політики. Ми хочемо також для них просити Божого заступництва, сили і помочі, а для всього народу – Божого захисту і правдивого миру», − наголосив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

Владика  зауважив, що науковці ще не сказали свого останнього слова про цю трагічну і складну сторінку в нашій новітній історії. Ще досі тривають дослідження, пошуки документів в таємних архівах, які мають відкрити всю правду про обставини і причини війни, про тих, хто її спровокував, про поведінку переможців і долю переможених. На думку Владики, уся історична правда нам потрібна для того, щоби ми пізнавали дійсну ситуацію, об’єктивний стан речей перед війною, упродовж війни і після неї. «Це потрібно для того, щоби наша пам’ять була повна, об’єктивна і правдива. Щоб ми, пізнавши правду, могли примиритися із минулим. Бо лише правда, за словами нашого Господа, визволяє», − сказав єрарх Церкви.

«Ми не хочемо також дивитися на цей період в історії Європи і світу очима політиків, які інколи використовують ту подію, щоби розбурхувати пристрасті, − сказав ієрарх Церкви. − Ніби святкуючи перемогу, здобуття миру, своїми нерозважливими діями закладають нові бомби сповільненої дії, спричинюють нові конфлікти вже всередині своїх народів, провокуючи протистояння, а навіть створюючи обставини, в яких може пролитися кров». На думку Владики Богдана, це дуже безвідповідальна політика, при якій, ніби святкуючи одну перемогу, закладають підстави для нових конфліктів, і то вже всередині своєї нації, свого рідного народу.

«Ми сьогодні хочемо перепросити Господа Бога. Просити в Нього прощення за гріхи людства, за гріхи тих, хто спричинив оте жахливе страждання мільйонів людей під час воєнних лихоліть. Бо кожна війна починається у серці конкретної людини, котра нехтує Божими законами. Хочемо просити прощення і за свої гріхи, якими не раз провиняємося проти любові ближнього, даючи волю нашим пристрастям, нашій агресії чи гнівові. Мусимо усі пам’ятати, що кожна війна – глобальна, світова, чи «локальна», сімейна починається у людському серці, у серці кожного із нас!», − наголосив Владика Богдан.

Наприкінці своєї проповіді Секретар Синоду запросив присутніх подякувати Богові за визволення нашого народу як з-під нацистського ярма, так і з комуністичної неволі, з отих двох тираній, що однаково жорстоко воювали проти Бога і проти гідності людини. Водночас єрарх закликав до молитви за тих людей у світі, котрі і нині страждають від збройних конфліктів, які змушені зносити утиски і переслідування: «щоб добрий Бог, який єдиний може дати людині і людству справжній мир, навідався до цих народів і людей своєю милістю і дарував їм вибавлення і спасіння». Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця