Патріарх Святослав зустрівся з представниками Духовного управління мусульман України

20 березня 2019, 14:10 | Міжрелігійні стосунки | 3 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Святослав у патріаршій резиденції у Києві 19 березня зустрівся з делегацією Духовного управління мусульман України. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У зустрічі взяли участь голова Духовного управління мусульман України Муфтій України шейх Ахмед Тамім і його заступник шейх Рустам Гафурі. Від Української Греко-Католицької Церкви на зустрічі був протоєрей Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

Однією з основних тем обговорення був нещодавній історичний візит Папи Франциска до Об'єднаних Арабських Еміратів, куди він прибув задля побудови мостів миру і братерства. На початку лютого в м. Дубаї зібралося понад 400 представників різних світових релігій. Як поважний гість і учасник зустрічі від імені мусульман України у Міжрелігійному форумі брав участь шейх Ахмед Тамім, який також підтримав спільний «Документ про людське братерство задля всесвітнього миру та спільного співжиття» – спільну декларація, що була підписана Папою Франциском і Великим Імамом Аль-Азгар Ахмадом Аль-Таїбом. Вважається, що це не лише поворотний момент християнсько-мусульманських стосунків, а й промовисте послання на міжнародній арені.

Аналізуючи документ, Муфтій підкреслив, що мусульмани України також заохочують представників різних релігій, культур та працівників медіа наново відкривати та поширювати цінності миру, справедливості, добра, краси, людського братерства та спільного співжиття і стверджують, що серед найважливіших причин кризи сучасного світу є віддалення від релігійних цінностей.

Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на благо людей і засуджує злочини екстремістських рухів. На думку шейха Таміма, Україна відрізняється від багатьох європейських держав: тут мусульмани зуміли налагодити добрі взаємини із суспільством та розвивають свою любов до батьківщини.

У відповідь Патріарх Святослав подякував делегатам ДУМУ за щирість і відкритість до діалогу та відзначив, що Українська Греко-Католицька Церква намагається шукати в іншій особі брата, якого слід любити та підтримати, єднатися та спільно трудитися для миру.

Зважаючи на те, що шейх Ахмед входить до Ради мусульманських мудреців (спеціального органу, членами якого є провідні ісламські вчені зі всього світу) і те, що він працює на міжнародній арені, Блаженніший Святослав переказав через нього щирі співчуття постраждалим від терористичних атак у Новій Зеландії. «Прошу передати мій глибокий жаль, скорботу і слова потіхи тим, кого зачепила ця трагедія», - додав Глава УГКЦ.

На завершення Патріарх Святослав подарував учасникам зустрічі ювілейне видання про Українську Греко-Католицьку Церкву та побажав Духовному управлінню мусульман України розвитку, миру та процвітання.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 19:05
  Коментувати коментар

  "Муфтій України зазначив, що є люди, які представляють іслам як релігію агресії і тероризму, але це, на його переконання, звичайна брехня, адже іслам завжди вчить поширювати добро, працювати на благо людей і засуджує злочини екстремістських рухів." --------- Як добре відомо, НАЙПЕРШІ у ХХ ст. геноцидні експерименти народовбивств були вчинені якраз в Османській імперії, де панівною державною релігією був ІСЛАМ. І саме супроти ХРИСТИЯНСЬКИХ народів: вірмен, а також ассирійців і греків. --------- І, наскільки мені відомо, НІХТО і НІЯК - за ці 100 років - з мусульманських лідерів в усьому світі - ОФІЦІЙНО й ПУБЛІЧНО - так і не засудив ці страхітливі масово-масштабні криваві злочини тих своїх одновірців... Чи, може, я помиляюсь і подібні факти (реакція на той геноцид) мали місце?

 • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 15:15
  Коментувати коментар

  "Однією з основних тем обговорення був нещодавній історичний візит Папи Франциска до Об'єднаних Арабських Еміратів, куди він прибув задля побудови мостів миру і братерства. На початку лютого в м. Дубаї зібралося понад 400 представників різних світових релігій. Як поважний гість і учасник зустрічі від імені мусульман України у Міжрелігійному форумі брав участь Муфтій України шейх Ахмед Тамім, який також підтримав спільний «Документ про людське братерство задля всесвітнього миру та спільного співжиття» – спільну декларація, що була підписана Папою Франциском і Великим Імамом Аль-Азгар Ахмадом Аль-Таїбом. Вважається, що це не лише поворотний момент християнсько-мусульманських стосунків, а й промовисте послання на міжнародній арені." --------------- І цей "документ" направду сіє та поширює одну з грандіозних і явно нездійснених, а тому і досить НЕБЕЗПЕЧНИХ ілюзій та фантазій сучасної історичної - і вже, судячи з усього, ЕСХАТОЛОГІЧНОЇ доби... ---- І як - і саме з цього приводу - наголошує і застерігає пророче Слово Боже, "...день Господній так прийде, як злодій уночі. Бо коли говоритимуть: "мир і безпека", тоді несподівано прийде на них погибель, подібно як біль тієї, що носить в утробі, і не уникнуть" (2 Сол.5:2,3).

  • velovs@ukr.net | 20 березня 2019, 18:14
   Коментувати коментар

   Й подібні духовні провідники і лідери, яких слухають і за якими слідують численні вірні, по суті, "це - сліпі провадирі сліпих! Коли ж сліпий веде сліпого, обидва впадуть у яму." (Мт.15:14). ------- І це - НІЯК не якась "критика" чи "засудження". Жодним чином НІ! ------- А радше молитовне волання й благання до Бога: "Всемогутній, милосердний і премудрий Господи! Лише і тільки Ти єдиний - Своїм Святим Духом - здатен і можеш відкрити ці сліпі очі! Й тому: заради прозріння, порятунку й спасіння великого числа людей і, передусім та особливо, із середовища Твого Божого люду, в т. ч. і в Україні, - відкрий їх!" Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • serge1717 | 28 січня 2020, 20:15

  Пора вже визначитись суддям, або скинути труси....

 • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:24

  Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). :)

 • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:12

  Ну действительно: оба эти неадеквата - один педераст-неонацист, а другой - тоже с серьёзными вывихами и вавками в голове будут здесь устанавливать и диктовать свои "правила" и

 • fedirtsiv | 28 січня 2020, 17:47

  Тут власне яскраво видно суть церковного фарисейського вчення - спекулювати на Христі та історії християнства, приватизувати Христа своєю конфесією (монополія на істину), поділяти та владарювати,

 • Михаил | 28 січня 2020, 14:29

  Единство может быть с христианами, с их священством, имеющим преемство в рукоположении от Святых Апостолов. Например с Армянской Церковью и другими дохалкидонскими апостольскими Церквами. А какое