УПЦ МП тричі дезінформувала про ставлення Афону до ПЦУ, - ЗМІ

12 липня 2019, 11:44 | Міжправославні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

Офіційний сайт УПЦ МП поширив новину "Кінот Святої Гори звернувся до МЗС Греції з вимогою захистити Афон від провокацій українських розкольників", в якій надав читачам неповну інформацію з приводу події, чим ввів читачів в оману. Подібна практика інформування про події, пов'язані з ПЦУ, стала традиційною на сайті УПЦ МП, повідомляє портал "Релігія в Україні".

З посиланням на грецьке інформаційне агентство "Romfea" сайт УПЦ МП пише, що «Кінот Святої Гори Афон звернувся до міністра закордонних справ Греції Джорджа Катругалоса з рішучим протестом у зв’язку з візитом делегації новоствореної «ПЦУ» на Святу Гору».

Йдеться про делегацію ПЦУ на чолі з митрополитом Михайлом Зінкевичем — вона перебувала на Афоні у квітні 2019 р., де серед іншого сфотографувалася з прапорами України і заспівала національний гімн. Така практика поширена серед паломників — у мережі інтернет можна знайти багато світлин з Афону, на яких паломники розгортають прапори своїх країн, долучаючи таким чином ідентичність свого народу до цього молитовного місця. Проте це не схвалюється ченцями Афону, які вбачають у таких акціях привнесення світського духу на молитовний півострів.

«Така дія цього “митрополита”, — цитує сайт УПЦ МП грецьку публікацію, хоча в її оригіналі лапок немає, — є порушенням статті 184 Конституції Афона «Всі моральні, релігійні, церковні, соціальні, націоналістичні і будь-які інші види пропагандистських дій на Святій Горі категорично заборонені».

Далі сайт УПЦ МП пише, що така поведінка делегації ПЦУ, на переконання Кіноту, «несумісна з ісіхастичним, духовним і священним характером нашої Святої Землі та її тисячолітньою традицією, створює небезпечний прецедент для повторення таких дій будь-якою стороною та розпалення націоналістичних конфліктів у них; повністю суперечить Статуту Святої Гори», у зв’язку з чим Кінот «закликав Міністерство закордонних справ Греції вжити необхідних заходів і запобігти подібному в майбутньому, аби зберегти недоторканість Святої Гори Афон».

Таким чином, звернення афонітів було подано у новині як таке, що стосувалося винятково ПЦУ, причому як "розкольницької" структури.

Проте 4 липня виконавчий директор в БФ "Православний спадок України на Святій Горі Афон" Андрій Ус оприлюднив свій коментар з цього приводу, в якому зазначив, що насправді це звернення представників Афону до міністра було присвячено не лише акції ПЦУ, а загалом діям багатьох паломників. Андрій Ус пише, що з переліку порушень паломниками громадського порядку на Афоні висмикнули уривок про паломників ПЦУ і почали його активно тиражувати, тоді як "зі слів афонітів, у листі йшлося не тільки про поведінку прочан ПЦУ, а й інших, які поводяться також: росіян, сербів, молдаван, румунів..."

Андрій Ус назвав поширену у православних ЗМІ новину "перекрученою і однобокою". На фото, які він додав до свого коментаря, видно, як віряни Московського Патріархату розгортають на Афоні прапори "Донецької народної республіки" .

Попри це, сайт УПЦ МП так і не виправив свою новину. Характерно, що у лютому 2019 р. сайт УПЦ МП також викривив позицію офіційного Афона щодо ПЦУ, а у червні 2019 р. дезінформував про необхідність брати від УПЦ МП довідки всім українцям, які їдуть на Афон.

Нагадаємо, що у червні 2019 р., під час чергового паломництво на Афон, клірики ПЦУ співслужили братії монастиря Ксенофонт і причащалися в монастирі Пантократор. Також делегація відвідала монастирі Іверон, Філофей, Новий Есфігмен, Каракал і скити св. пророка Іллі та св. Андрія Первозваного.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 15 вересня 2019, 19:39

  Рыжий Зоря, как всегда врет, выдаёт желаемое за действительное, и не дружит с головой и юриспруденцией. С его пту-шным образованием очень сложно понять, что такое обеспечительные меры, накладываемые

 • velovs@ukr.net | 15 вересня 2019, 15:41

  А що заважає, зокрема, представникам "традиційних" християнських конфесій в Україні - православним, римо- та греко-католикам доєднатися до святкування цього Всеукраїнського Дня подяки

 • velovs@ukr.net | 15 вересня 2019, 07:30

  Може, якийсь "святейший" і дійсно (де-факто) буде проти. Але ж на то є чітка й однозначна БОЖА ВОЛЯ і ПЛАН-ЗАДУМ. Й тому ХТО, врешті-решт, здатен і направду зможе завадити і не допустити їх

 • barni | 15 вересня 2019, 05:27

  Взагалі то, є три ОСНОВНІ гілки християнства це католики, православні і протестанти і говорити про визнання т.зв "угкц", ну на край смішно. А щодо об"єднання - хто ж проти, але

 • Ігор Затятий | 14 вересня 2019, 19:28

  Що за "Київська Русь", а також Московська, Новгородська, Африканська та Антаркидна (для пінгвінів). Недоумки -"Київська держава"

Популярні статті місяця