Томос не відберуть, якщо ПЦУ не порушить умови його надання, - Ростислав Павленко

15 травня 2019, 15:58 | Міжправославні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Томос про автокефалію Православної Церкви України не може бути відкликаний Вселенським Патріархом, якщо сама ПЦУ не буде наполягати на внесенні змін до документа. Про це Радіо Свобода заявив 15 травня радник президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

«І в Томосі, і в Статуті Церкви є положення про те, що все, що відбувається в незалежній Українській Церкві, має відбуватися відповідно до Томосу і до Статуту. Якщо не буде порушено умов Томосу, якщо Церква не буде переглядати його і не буде вносити щодо положень Томосу зміни, то ні про яке відкликання йтися не може», – наголосив фахівець.

Павленко також наголосив, що «президент Порошенко і держава не втручаються у внутрішні церковні відносини». Так радник президента прокоментував слова почесного Патріарха ПЦУ Філарета, який заявив, що «Порошенко відступив від обіцяних домовленостей і фактично дав згоду на ліквідацію Київського патріархату».

«15 грудня (перед проведенням Об’єднавчого Cобору, результатом якого стало створення ПЦУ – ред.) було ліквідовано Київський Патріархат як релігійне об’єднання, тобто об’єднання різних релігійних організацій, які складають Київський Патріархат. Рішення про це було ухвалене Помісним Собором Київського Патріархату, і Міністерство культури в січні вже цього року, після отримання Томосу, завершило всі необхідні процедури, встановивши, що ані фактично, ані юридично Київський Патріархат як Церква не існує», – вказав Ростислав Павленко.

Міністерство культури України також заявило 10 травня, що Українська Православна Церква Київського Патріархату припинила існування, коли увійшла до Православної Церкви України.

Почесний Патріарх ПЦУ Філарет наполягає, що «УПЦ Київського Патріархату залишається зареєстрованою в державних органах».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • igorshevchuk | 16 травня 2019, 07:16
  Коментувати коментар

  Пророцтво 2013 року про Крим * * * Й не чують — що? Що то не кримське. І рідкий профіль римський. І ходить неназванним шок. Їдять кінзу. І пахнуть кіньми. А баюркаються із лінню. І задираються в грозу! І ось відкрились небеса І правда — й чудо. І я Христа любити буду — Даремно б вік цей що казав… І вимкну я по рівню океана Зал! — Угорі світло! і Любов! Краса! 13.09.2013

 • igorshevchuk | 16 травня 2019, 07:13
  Коментувати коментар

  Пророцтво про Львів: Пс. 38 Псалом 38. Не треба без Бога! * * * «Якщо сучасники за правду не б’ють, то й для нащадків ніщо ти.» І Ш. Будь живою, Україно! Будьте ви живими, Україно, Палестино, леви місять вас із осокою. Будьте й всі самі собою. І сусіди напівмертві, що готові тому всіх пожерти. Нині час абортувань світу всього, аж тому всі – жертви, коло. Коло смерті. Як же Бог, Він, до дзеркал загляне, дзеркал правди, Він, Бог-Правда? Біля дзеркал – стане. Древо вічніїх розливів, шумів вічних ще й щасливих – хто Йому тим стане? Древо вічне – край зелений, – от Він гляне в мене!! Львів від Києва не дасть Він відірвати. Мати! Божа Мати!! Сам Шептицький так Тебе списав як Палама! той Тебе і світ вписав тим – він серцем кровоточив: так Твої ввібрали очі... Як це так? А це є так!! Вищий в нижчих задивитись схоче – світ впаде на серце йому і на очі!! А як – Бог!! і де серце... і де очі?... той упрів ще інший – іздурів п’яниця як світ і світ як п’яниця – хихочуть!! І що? вам є що сказати?? Це хіба що – розтерзати! Це матерія в кусках. Як то зараз. Всякий орган – те, саме! І підвищується. Так, бо – опускається усе страховисько!! Німе!!! Й німотствующе – і – німе!!! Без Бога. Та зглянься, Боже, ось і є: саме! Спочатку верби поопускають коси в ріки... Помолодійте ви, хто між природою й – Христом, навіки!! І підіймайте дням важкі повіки... Самоосліплені... галерники... ще й із віконцями гиєн, смертники із АйТі – вполоненці, раби, серце закрите, і куди Господу воззріти? і отверзаються лиця гаїв а розспівається душам Шахерезад – широко – на кого гляне з краси око... аж спахне в нім ще й пахне Боже Око... Люблячий погляд – й настікає гілка соком. Христового ума – Світло Божественне глибоке і високе!!! і проникає – все... І як всі поживають? А тим стають – що й споживають! Свідомості – катма! Не у Христа ще всі працюють. Їдять і – зрять. Як плівка cinema... 1.05.2019, ранок

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

 • Halo | 2 червня 2020, 16:45

  Нема харізми, поганенько вкид вийшов.

 • Стефан | 2 червня 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

Популярні статті місяця