Глава УАПЦ заявив про проблеми, які виникли на шляху об’єднання українського православ’я

22 жовтня 2018, 12:57 | Міжправославні стосунки | 8 |   | Код для блогу |  | 

В утворенні оновленої об'єднаної української православної Церкви виникли проблеми: досі немає прийнятної для всіх учасників назви Церкви, її статуту та моделі.

Про це розповів керівник Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), митрополит Макарій в ефірі щотижневої програми "Студія Захід з Антоном Борковським" на телеканалі Еспресо.TV.

"Я, наприклад, не знаю, якою буде назва нової Церкви. Для собору назви немає. Немає й спільного статуту. А його треба робити", - зазначив предстоятель.

Він наголосив, що статут нової церкви має узгоджуватися з усіма учасниками майбутнього об'єднання.

"Треба брати статут УПЦ КП, статут УАПЦ та статут УПЦ МП, й з трьох шось одно робити. А це немала робота, це тиждень-два", - заявив Макарій.

Окрім того, за його словами, відсутнє й спільне бачення того, яким буде устрій нової УПЦ - "патріарший чи митрополичий".

При цьому, за словами Макарія, Предстоятель  УПЦ КП, Патріарх Філарет нібито наполягає на затвердженні того варіанту статуту нової Церкви, який вже розроблено під його керівництвом. Про це він заявив йому минулої неділі перед молитвою подяки за Томос на столичній Софійській площі.

"Одне Євстратій говорить, а одне - саме їх святість. Я приголомшений просто був", - наголосив митрополит.

Через це, сказав Макарій, у нього тепер з'явилися сумніви щодо успішності нинішніх об'єднавчих процесів всередині українського православ'я.

"Я не мав сумніву, але після неділі (14 жовтня 2018 року - ред.) я маю сумнів. Зародився сумнів", - повідомив очільник УАПЦ.

На його думку, Константинопольському Патріарху Варфоломію слід було надати Україні Томос й після цього надіслати сюди, до Києва, власного митрополита, аби вже він відповідав за об'єднання.

Нагадаємо, що остаточно Україна зможе отримати Томос від Константинополя тільки у випадку проведення успішного об'єднавчого Собору за участю УПЦ Київського патріархату, УАПЦ й тієї частини УПЦ (Московського Патріархату), яка бажає розірвати стосунки з Москвою.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • VPYL | 22 жовтня 2018, 23:24
  Коментувати коментар

  Я, як людина, що має законодавчу(юридичну) практику, з цього приводу пропоную наступне: -Всі РІШЕННЯ з питань, відмічених Макарієм мають ПРИЙМАТИСЯ СОБОРОМ і лише СОБОРОМ, а не в ДОсоборних кулуарах. ( за прикладом всіх Парламентів цивілізованих країн світу, бо лише в НЕцивілізованих дійсно існують допарламентські «договорняки») -- Всі дособорні узгодження, розмови, домовленості носять для СОБОРУ лише РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер і не можуть мати юридичної сили ДО їх затвердження Собором. -Кожен з підписантів звернення до Варфоломія, тобто, кожен з учасників Собору може прийти зі своїми наробками і запропонувати їх на розгляд Собору. Тобто, на цьому етапі кожен учасник має лише «законодавчу ініціативу». -Собором можуть бути створені спеціалізовані Комісії з розгляду і узгодження тих, чи інших частин (положень) Статуту (і інших документів), які після узгодження (чи неузгодження) в Комісіях мають бути винесені на обговорення і прийняття шляхом голосування більшістю членів СОБОРУ. Можуть бути кілька читань і голосування поправок . Після підписання Головуючим на Соборі вони набудуть і матимуть юридичну силу як документи прийняті РІШЕННЯМ СОБОРУ А нинішня позиція Макарія, на жаль, виглядить або малокомпетентною, або й дійсно - шкідницькою

 • RODOVID | 22 жовтня 2018, 16:25
  Коментувати коментар

  А якщо подумати, то Макарій діло каже: Статут Собору і Помісної Церкви(а в чому власне проблема? Що не так? Статут ж все одно повинен бути по законодавству України, інакше Церкви ніхто не зареєструє!!!), за словами Макарія роботи для цього тижден-два! Це що рік-два? Тиждень вже давно пройшов, що зроблено? Чому не сіли і не зробили? Що в когось владні амбіції? Друге питання висунуте Макарієм: статус Церкви, Митрополичий чи Патріарший? А в цьому питанні що не так? Автокефальні Православні Церкви є в різних статусах або в Патріарших або в Митрополичих, ну що не так? Та люди, та сіли зробили підготовчі збори з запрошенням на них в якості спостерігачів-консультантів Константинопольських екзархів і підготували статут, визначилися з статусом і інші питання, після цих зборів протягом одного тижня обговорили кожен "в себе" всі рішення прийняті на цих підготовчих зборах, провели друге підготовче засідання з запрошенням Екзархів, на якому вирішили всі інші "нестиковки і невдоволення", і через два тижні провели обєднавчий Собор!! Все!!!!!

  • В. Ясеневий | 22 жовтня 2018, 19:01
   Коментувати коментар

   РОДОВІД і всі інші...Хіба ви не бачили рейтинги Церков і кандидатів на ПАТР.ПРЕСТОЛ? НУ про якого МАКАРІЯ маємо говорити: про того малограмотного, селюкуватого, що й читати добре не вміє, а з його так званих проповідей високоосвічені віряни сміються?! Та й що таке УАПЦ?! Це навіть не єдина структура, а така собі секта поділена між собою і належить окремим єпископам-шаманам...

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2018, 15:14
  Коментувати коментар

  Макарій -масковський агент. "Баба з воза, коням легше"- інші владики та вірники УАПЦ прийдуть до згоди. А його нехай Кіріл Безгрєшний призначить на якусь задрипану катедру в Таджикістані. Всі ці роки підступно виступало проти України.

 • Володимир40 | 22 жовтня 2018, 14:06
  Коментувати коментар

  Хочеться сказати одне вельми шановному владиці, якщо нічого не буде зроблено (причини шукайте в собі) просто проклянемо і розженемо під три ЧОРТИ! Церква створюється на віки, а особисте йде в могилу! Хлопці, анафема від людей значно гірша за церковну

  • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2018, 14:30
   Коментувати коментар

   Кожен істинний християнин, згідно євангельської науки Христа Спасителя та віровчення Його Христової Церкви, покликаний і мусить ніяк НЕ РОЗГАНЯТИ (зокрема, щось чи когось!) і НЕ ПРОКЛИНАТИ! А старатися (вчитися) любити, благословляти і молитися за всіх інших людей! В т. ч. і тих, хто, вочевидь, помиляється, спотикається і грішить. І навіть ВОРОГІВ!!! :)

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2018, 13:03
  Коментувати коментар

  Якщо цей процес об'єднання українського православ'я й, відповідно, отримання ним від Фанару очікуваного Томосу про свою канонічну автокефалію (чомусь!) ЗАГАЛЬМУЄТЬСЯ чи (не дай, Боже!) навіть ЗІРВЕТЬСЯ - причому, на його вже, по суті, ФІНІШНІЙ прямій, - то це, безумовно, - поміж усілякого іншого - проллє багато-багато брудної води на млин московсько-імперського піар-агітпропу! ------ І уявляю: СКІЛЬКИ тоді отих супергидотних та смердючо-зловтішних коментів - від прокремлівсько-ФСБшно-МПшних тролів - з'явиться, зокрема, отут, на РІСУ!!!

  • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2018, 14:02
   Коментувати коментар

   Р. S. Разом з тим тут НАЙГОЛОВНІШЕ і НАЙВАЖЛИВІШЕ дещо інше. Тобто, аби КОЖЕН правдивий християнин, дійсно духовно "народжений згори" (Ін.3:3,7), незалежно від своєї церковно-конфесійної та юрисдикційної належності, отримав і мав відповідний - ЄВАНГЕЛЬСЬКИЙ "томос" безпосередньо від Господа Ісуса Христа та Його Святого Духа! Та, постійно й повсякчас зберігаючи цей "томос" у своєму серці і розумі, старався жити й чинити - згідно його духовних і морально-етичних заповідей і настанов. :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця