Синод Елладської Православної Церкви проти всеправославного обговорення автокефалії України

6 жовтня 2018, 21:34 | Міжправославні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Archbishop_Ieronimos_of_Greece2.jpg4 жовтня стало відомо, що Синод Елладської Православної Церкви не включив в офіційний порядок денний свого засідання обговорення питання про надання автокефалії Україні.

Відповідні пропозиції кількох митрополитів підтримано не було, причому сам глава Елладської Церкви архиєпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім (Ліапіс) був проти розгляду цього питання, повідомляє Релігія в Україні з посиланням на "Церквач".

Нагадаємо, 2 жовтня Патріарх Московський Кирил направив листи главам усіх Православних Церков з пропозицією скликати Всеправославний собор для обговорення рішення Константинополя дати автокефалію Українській Церкві.

Синоди Болгарської та Елладської Православних Церков відхилили цю пропозицію.

Вже відомо, що пропозицію Кирила підтримали предстоятелі Польської і Сербської Православних Церков.

Позиції голів Польської і Сербської Церков не ухвалювалися Синодами, а тому офіційно не закріплені.

Антіохійська Православна Церква також просить Патріарха Варфоломія терміново скликати зібрання Предстоятелів Помісних Церков для обговорення змін, що відбуваються в Православному світі. Про це йдеться у заяві Синоду цієї Церкви.

Патріарх Олександрійський Феодор перебував із візитом у Польщі. Він заявив в Одесі, що «з Блаженнішим Митрополитом Савою підписали один документ, що перебуваємо разом із канонічною Православною Церквою в Україні».

Грузинська Православна Церква оголосила свою офіційну позицію щодо Томосу для Української Церкви. Там вважають, що Константинопольський і Московський Патріархати повинні спільно шукати шляхи його вирішення. 

Однак, пізніше стало відомо, що Католикос-патріарх всієї Грузії Ілля II на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубіем у Тбілісі висловив сподівання на надання автокефалії Українській Православній Церкві, 

8 жовтня Грузинська Православна Церква уточнила свою позицію про надання автокефалії УПЦ.

"Що стосується позиції грузинської церкви з питання автокефалії української церкви, вона залишається незмінною - поки не зафіксують своїх остаточних офіційних позицій на підставі канонічних церковних норм Константинополь і Московський патріархат, Грузинський Патріархат утримується від коментарів", - резюмували в грузинській патріархії.

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Хризостом II підтримав автокефалію для України. Про це він заявив 26 вересня на зустрічі з послом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком.

Митрополит Мінський та Заславський Павло, патріарший екзарх усієї Білорусі, закликає Патріарха Константинопольського Варфоломія призупинити процес надання Українській православній Церкві автокефалії, Додамо, що БПЦ є частиною Російської Православної Церкви.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефанос, який перебуває  в юрисдикції Константинопольського Патріархату,оприлюднив звернення «Про становище Православної Церкви в Україні». У документі митрополит обґрунтував необхідність і канонічне право Патріарха Варфоломія прийняти рішення про надання Томосу для Української Православної Церкви та розкритикував Патріарха Кирила за чергову спробу принизити Константинополь та вчинити розкол світового православ’я.

 Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Petro_R | 19 жовтня 2018, 16:55

   Русскіє убивали українських священників тисячами, а зараз щось там гундяять нам про церкву? Aquinatus, ти покаявся за гулаги, голодомори? "Нє вінаватая я"?

  • b111 | 19 жовтня 2018, 16:47

   Це ті єпископи і священики, що при пагонах, вбивають і торгують сигаретами й горілкою з кабака **ГАлубая я Луна а**.

  • Shvagyrr | 19 жовтня 2018, 14:51

   Should we expect while in Rome Hilarion to be rude and insulting towards the Ukrainian Greek Catholic Church as he was once before? Also, he complins about the schism? It's the Russian Orthodox

  • Aquinatus | 19 жовтня 2018, 14:17

   "...грехи там, у автокефалистов, отпускаться не могут. Потому что мирянин не может этого сделать, но только священник или епископ. Таинство причащения тоже недействительно. Это не Тело и Кровь

  • Ігор Затятий | 19 жовтня 2018, 13:38

   Племінничку, меле твоя дружина на кухні і то тоді, коли ти себе добре ведеш.

  Популярні статті місяця