Синод Елладської Православної Церкви проти всеправославного обговорення автокефалії України

6 жовтня 2018, 21:34 | Міжправославні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Archbishop_Ieronimos_of_Greece2.jpg4 жовтня стало відомо, що Синод Елладської Православної Церкви не включив в офіційний порядок денний свого засідання обговорення питання про надання автокефалії Україні.

Відповідні пропозиції кількох митрополитів підтримано не було, причому сам глава Елладської Церкви архиєпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім (Ліапіс) був проти розгляду цього питання, повідомляє Релігія в Україні з посиланням на "Церквач".

Нагадаємо, 2 жовтня Патріарх Московський Кирил направив листи главам усіх Православних Церков з пропозицією скликати Всеправославний собор для обговорення рішення Константинополя дати автокефалію Українській Церкві.

Синоди Болгарської та Елладської Православних Церков відхилили цю пропозицію.

Вже відомо, що пропозицію Кирила підтримали предстоятелі Польської і Сербської Православних Церков.

Позиції голів Польської і Сербської Церков не ухвалювалися Синодами, а тому офіційно не закріплені.

Антіохійська Православна Церква також просить Патріарха Варфоломія терміново скликати зібрання Предстоятелів Помісних Церков для обговорення змін, що відбуваються в Православному світі. Про це йдеться у заяві Синоду цієї Церкви.

Патріарх Олександрійський Феодор перебував із візитом у Польщі. Він заявив в Одесі, що «з Блаженнішим Митрополитом Савою підписали один документ, що перебуваємо разом із канонічною Православною Церквою в Україні».

Грузинська Православна Церква оголосила свою офіційну позицію щодо Томосу для Української Церкви. Там вважають, що Константинопольський і Московський Патріархати повинні спільно шукати шляхи його вирішення. 

Однак, пізніше стало відомо, що Католикос-патріарх всієї Грузії Ілля II на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубіем у Тбілісі висловив сподівання на надання автокефалії Українській Православній Церкві, 

8 жовтня Грузинська Православна Церква уточнила свою позицію про надання автокефалії УПЦ.

"Що стосується позиції грузинської церкви з питання автокефалії української церкви, вона залишається незмінною - поки не зафіксують своїх остаточних офіційних позицій на підставі канонічних церковних норм Константинополь і Московський патріархат, Грузинський Патріархат утримується від коментарів", - резюмували в грузинській патріархії.

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Хризостом II підтримав автокефалію для України. Про це він заявив 26 вересня на зустрічі з послом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком.

Митрополит Мінський та Заславський Павло, патріарший екзарх усієї Білорусі, закликає Патріарха Константинопольського Варфоломія призупинити процес надання Українській православній Церкві автокефалії, Додамо, що БПЦ є частиною Російської Православної Церкви.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефанос, який перебуває  в юрисдикції Константинопольського Патріархату,оприлюднив звернення «Про становище Православної Церкви в Україні». У документі митрополит обґрунтував необхідність і канонічне право Патріарха Варфоломія прийняти рішення про надання Томосу для Української Православної Церкви та розкритикував Патріарха Кирила за чергову спробу принизити Константинополь та вчинити розкол світового православ’я.

 Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 19:14

   І справді: вступаючи у Першу світову війну, правлячі кола Російської імперії - поміж різного іншого - планували й розраховували, врешті-решт, здійснити свій успішно-переможний - потужний

  • fedirtsiv | 10 грудня 2018, 18:02

   Любов не може бути гріхом. І сердечну прихильність двох людей таврувати можуть люди, які мали невдалі стосунки або егоїсти. Бог дав людям дар любити і натхнення творити прекрасне, а вони перетворили

  • Ігор Затятий | 10 грудня 2018, 14:05

   Потрібно казати не Київської Русі, а - Київської держави /Руси

  • velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 10:17

   Р. S. Іншими словами, пішло вже ДРУГЕ століття, як оті - відомі ФАТІМСЬКІ (1917 р.) пророцтва Пресвятої Діви Марії і, зокрема, стосовно РОСІЇ, продовжують ЗДІЙСНЮВАТИСЯ!!! Дуже наочно, реально й

  • velovs@ukr.net | 10 грудня 2018, 10:00

   До речі, начало цьому процесу - і саме СВІТОГЛЯДНО_ПРАКТИЧНОГО - переходу тематики одностатевих сексзбочень із сфери суто ПРИВАТНОЇ у порядок денний ЗАГАЛЬНОСУСПІЛЬНИХ обговорень і дискусій, а затим