Синод Елладської Православної Церкви проти всеправославного обговорення автокефалії України

6 жовтня 2018, 21:34 | Міжправославні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Archbishop_Ieronimos_of_Greece2.jpg4 жовтня стало відомо, що Синод Елладської Православної Церкви не включив в офіційний порядок денний свого засідання обговорення питання про надання автокефалії Україні.

Відповідні пропозиції кількох митрополитів підтримано не було, причому сам глава Елладської Церкви архиєпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім (Ліапіс) був проти розгляду цього питання, повідомляє Релігія в Україні з посиланням на "Церквач".

Нагадаємо, 2 жовтня Патріарх Московський Кирил направив листи главам усіх Православних Церков з пропозицією скликати Всеправославний собор для обговорення рішення Константинополя дати автокефалію Українській Церкві.

Синоди Болгарської та Елладської Православних Церков відхилили цю пропозицію.

Вже відомо, що пропозицію Кирила підтримали предстоятелі Польської і Сербської Православних Церков.

Позиції голів Польської і Сербської Церков не ухвалювалися Синодами, а тому офіційно не закріплені.

Антіохійська Православна Церква також просить Патріарха Варфоломія терміново скликати зібрання Предстоятелів Помісних Церков для обговорення змін, що відбуваються в Православному світі. Про це йдеться у заяві Синоду цієї Церкви.

Патріарх Олександрійський Феодор перебував із візитом у Польщі. Він заявив в Одесі, що «з Блаженнішим Митрополитом Савою підписали один документ, що перебуваємо разом із канонічною Православною Церквою в Україні».

Грузинська Православна Церква оголосила свою офіційну позицію щодо Томосу для Української Церкви. Там вважають, що Константинопольський і Московський Патріархати повинні спільно шукати шляхи його вирішення. 

Однак, пізніше стало відомо, що Католикос-патріарх всієї Грузії Ілля II на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубіем у Тбілісі висловив сподівання на надання автокефалії Українській Православній Церкві, 

8 жовтня Грузинська Православна Церква уточнила свою позицію про надання автокефалії УПЦ.

"Що стосується позиції грузинської церкви з питання автокефалії української церкви, вона залишається незмінною - поки не зафіксують своїх остаточних офіційних позицій на підставі канонічних церковних норм Константинополь і Московський патріархат, Грузинський Патріархат утримується від коментарів", - резюмували в грузинській патріархії.

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Хризостом II підтримав автокефалію для України. Про це він заявив 26 вересня на зустрічі з послом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком.

Митрополит Мінський та Заславський Павло, патріарший екзарх усієї Білорусі, закликає Патріарха Константинопольського Варфоломія призупинити процес надання Українській православній Церкві автокефалії, Додамо, що БПЦ є частиною Російської Православної Церкви.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефанос, який перебуває  в юрисдикції Константинопольського Патріархату,оприлюднив звернення «Про становище Православної Церкви в Україні». У документі митрополит обґрунтував необхідність і канонічне право Патріарха Варфоломія прийняти рішення про надання Томосу для Української Православної Церкви та розкритикував Патріарха Кирила за чергову спробу принизити Константинополь та вчинити розкол світового православ’я.

 Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 23 лютого 2019, 09:52

   Ну, по-перше, Собор св. Софії - ніяк НЕ Є "приватною власністю" ЖОДНОЇ з нинішніх церковних конфесій в Україні. А саме - українського народу: в особі його нинішньої - незалежної і соборної

  • humenyuk.vasyl | 23 лютого 2019, 09:42

   "Почесний Патріарх ПУЦ Філарет" - шановна редакціє, а переставити букви ПУЦ на ПЦУ Ви не можете, чи свідомо не хочете?

  • LASTIVKAUST | 23 лютого 2019, 06:34

   СКІЛЬКИ В*ЇДЛИВИХ ЕМОЦІЙ "вєщатєль" від МП, ТОБТО РПЦ (КРАЇНИ АГРЕСОРА).ЯКИЙ ГОНОРАР ОТРИМУЄШ? "МУХАМУХА" своє лайно оберігає...

  • LASTIVKAUST | 23 лютого 2019, 06:22

   Для того, щоб правиЛьно РАХУВАТИ, потрібно зайти у ВІКІПЕДІЮ ( перехід церков до ПЦУ), А НЕ ЯЗВИТИ І НЕ СІЯТИ СУМНІВИ. В НАДАНІЙ ІНФОРМАЦІЇ ВКАЗАНІ ТІЛЬКИ ПЕРША ГРОМАДА ЖИТОМИРЩИНИ І ТІ РАЙОНИ, ДЕ ПО

  • Стефан | 23 лютого 2019, 00:43

   Пристыдить, усовестить тех, кто запятнал себя за сто с лишним лет миллионами грабежей и убийств православных верующих нет никакой возможности.

  Популярні статті місяця