Синод Елладської Православної Церкви проти всеправославного обговорення автокефалії України

6 жовтня 2018, 21:34 | Міжправославні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

Archbishop_Ieronimos_of_Greece2.jpg4 жовтня стало відомо, що Синод Елладської Православної Церкви не включив в офіційний порядок денний свого засідання обговорення питання про надання автокефалії Україні.

Відповідні пропозиції кількох митрополитів підтримано не було, причому сам глава Елладської Церкви архиєпископ Афінський і всієї Еллади Ієронім (Ліапіс) був проти розгляду цього питання, повідомляє Релігія в Україні з посиланням на "Церквач".

Нагадаємо, 2 жовтня Патріарх Московський Кирил направив листи главам усіх Православних Церков з пропозицією скликати Всеправославний собор для обговорення рішення Константинополя дати автокефалію Українській Церкві.

Синоди Болгарської та Елладської Православних Церков відхилили цю пропозицію.

Вже відомо, що пропозицію Кирила підтримали предстоятелі Польської і Сербської Православних Церков.

Позиції голів Польської і Сербської Церков не ухвалювалися Синодами, а тому офіційно не закріплені.

Антіохійська Православна Церква також просить Патріарха Варфоломія терміново скликати зібрання Предстоятелів Помісних Церков для обговорення змін, що відбуваються в Православному світі. Про це йдеться у заяві Синоду цієї Церкви.

Патріарх Олександрійський Феодор перебував із візитом у Польщі. Він заявив в Одесі, що «з Блаженнішим Митрополитом Савою підписали один документ, що перебуваємо разом із канонічною Православною Церквою в Україні».

Грузинська Православна Церква оголосила свою офіційну позицію щодо Томосу для Української Церкви. Там вважають, що Константинопольський і Московський Патріархати повинні спільно шукати шляхи його вирішення. 

Однак, пізніше стало відомо, що Католикос-патріарх всієї Грузії Ілля II на зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубіем у Тбілісі висловив сподівання на надання автокефалії Українській Православній Церкві, 

8 жовтня Грузинська Православна Церква уточнила свою позицію про надання автокефалії УПЦ.

"Що стосується позиції грузинської церкви з питання автокефалії української церкви, вона залишається незмінною - поки не зафіксують своїх остаточних офіційних позицій на підставі канонічних церковних норм Константинополь і Московський патріархат, Грузинський Патріархат утримується від коментарів", - резюмували в грузинській патріархії.

Предстоятель Кіпрської Православної Церкви Хризостом II підтримав автокефалію для України. Про це він заявив 26 вересня на зустрічі з послом України в Республіці Кіпр Борисом Гуменюком.

Митрополит Мінський та Заславський Павло, патріарший екзарх усієї Білорусі, закликає Патріарха Константинопольського Варфоломія призупинити процес надання Українській православній Церкві автокефалії, Додамо, що БПЦ є частиною Російської Православної Церкви.

Митрополит Таллінський і всієї Естонії Стефанос, який перебуває  в юрисдикції Константинопольського Патріархату,оприлюднив звернення «Про становище Православної Церкви в Україні». У документі митрополит обґрунтував необхідність і канонічне право Патріарха Варфоломія прийняти рішення про надання Томосу для Української Православної Церкви та розкритикував Патріарха Кирила за чергову спробу принизити Константинополь та вчинити розкол світового православ’я.

 Система Orphus
Рейтинг
0
1
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • В. Ясеневий | 19 червня 2019, 05:01

   Нашего Господа и Спасителя всего мира Иисуса Христа иудейские первыесвященники, книжники,фарисеи... так и до сих пор не признали МЕСИЕЙ...Михаил, как с этим быть?! А как узнать и ЭТО САМОЕ ГЛАВНОЕ:

  • Михаил | 19 червня 2019, 00:54

   4 Патриархата это Константинопольский, Александрийский, Антиохийский и Иерусалимский, Московский на 5м месте. Кто из 4х зависим от Кремля и подчиняется ему? Варфоломей?

  • Михаил | 18 червня 2019, 22:56

   Правильно! Это Новинский и Онуфрий созывают "собор упц кп" 20 июня, чтобы расколоть всемирно признанную "пцу"!

  • Михаил | 18 червня 2019, 22:53

   Перепугались, что "митрополит Михаил", недовольный результатами "объединительного собора" снюхается с Денисенко и прибежит к нему на "собор упц кп" 20 июня! Приперся аж

  • Михаил | 18 червня 2019, 22:46

   Если такое поведение турецкого патриарха будет продолжаться, то Мировое Православие будет вынуждено принять меры для поддержания канонического порядка и послушания Мировому Православию.

  Популярні статті місяця