Синод РПЦ розглядає українське питання. Митрополит Онуфрій - відсутній

14 вересня 2018, 14:18 | Міжправославні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

У Москві в Свято-Даниловому монастирі розпочалося позачергове засідання Священного Синоду РПЦ. Зі вступним словом до учасників засідання звернувся Патріарх Кирил.

Як повідомив прес-секретар Патріарха РПЦ о. Андрій Волков у себе на Фейсбуці, за станом здоров'я Митрополит УПЦ (МП) Онуфрій не зміг бути присутнім на засіданні. З ним організували сеанс відеозв'язку, у ході якого митрополит повідомив про стан справ у зв'язку з призначенням на Україну екзархів Константинопольського Патріархату.

За словами о. Андрія Волкова, члени Синоду сьогодні приймуть низку рішень, що стосуються української теми. Він також подав виступ Патріарха Кирила:

"Вітаю всіх членів Священного Синоду!

Сьогодні на порядку денному одне питання, пов'язане з реалізацією рішення Константинопольського Патріархату про направлення на Україну так званих екзархів. Наш Синод уже зробив заяву 8 вересня, вона була опублікована, у зв'язку з прийняттям рішення Константинопольским Синодом про направлення цих представників. І зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що ці представники прибули на Україну і приступили до роботи. <...>

Те, що зараз відбувається, в зв'язку з посилкою так званих екзархів, є дзеркальним відображенням того, що робив Константинопольський Патріарх в 20-х роках, коли наша Церква на чолі зі Святішим Патріархом Тихоном перебувала в найтяжчих умовах. Патріарх відчував найбільший тиск з боку влади, іспірована владою розкольницька організація - обновленська Церква - набирала сили, і тоді Патріарх Григорій VII Константинопольський приймає рішення послати в Москву так звану «комісію» на прохання деяких православних. Природно, що Російська Православна Церква ніяких прохань на адресу Патріарха Григорія VII не скеровувала. А мабуть, скеровували розкольники-обновленці. І Патріарх Тихон написав дуже чіткий канонічно обгрунтований лист з протестом проти того, щоб на канонічну територію Російської Православної Церкви, яку він очолював, неканонічним шляхом була спрямована якась «комісія» з боку іншої Помісної Церкви. Ми знаємо, в яких важких умовах перебував Патріарх Тихон. І незважаючи на те, що він практично був позбавлений волі, він мужньо і чітко визначив позицію. Я думаю, що оскільки те, що відбувається нині в Україні, як я вже сказав, є дзеркальним відображенням того, що мало місце на початку XX століття, ми повинні слідувати тій лінії, яку дуже мужньо визначив Святіший Патріарх Тихон в найважчі для нашої Церкви роки і яка є єдино правильною і канонічно обґрунтованою лінією. Тому ми зараз будемо мати дискусію в Синоді.

(Звертаючись до митр. Онуфрію) Я дуже радий Вас бачити. Незважаючи на те, що зі здоров'ям у Вас зараз не все добре, що завадило Вам прибути в Москву, ми раді бачити Вас в силі і духовній міцності, що дає нам надію на те, що керівництво Українською Православною Церквою у Вашій особі буде продовжувати єдино правильний шлях - здійснювати своє служіння відповідно до канонів Православної Церкви."

Синод РПЦ

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Dmytro | 14 листопада 2018, 17:55

   Можна погодитися. Але думка авторки про те, що, мовляв, після надання автокефалії половина України її не прийме, просто повторює деякі кремлівські мантри (це якщо вже, як пропонує Щоткіна,

  • enzian | 14 листопада 2018, 14:23

   Сам засип собі пащу хлоркою і забирайся геть.

  • enzian | 14 листопада 2018, 14:22

   Злодій завжди кричить: "Тримайте злодія!" Так і малоросійськімосквославні, ідучи на розкол, намагаються переконати всіх, що розкол чинить Константинополь.

  • lerer10225@com.ua | 14 листопада 2018, 13:12

   Як приємно, що його Всесвятість так розуміє і співчуває бідам і болям нашого народу! Дай, Боже, йому сили і здоров'я довести заплановане до кінця!

  • knopka2018 | 14 листопада 2018, 12:16

   Як можна так не поважати Главу Держави - це взагалі нонсенс в демократичному суспільстві, а коли цю неповагу демонструють представники Церкви,- взагалі не вкладається в голові не тільки віруючої

  Популярні статті місяця