Синод РПЦ розглядає українське питання. Митрополит Онуфрій - відсутній

14 вересня 2018, 14:18 | Міжправославні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

У Москві в Свято-Даниловому монастирі розпочалося позачергове засідання Священного Синоду РПЦ. Зі вступним словом до учасників засідання звернувся Патріарх Кирил.

Як повідомив прес-секретар Патріарха РПЦ о. Андрій Волков у себе на Фейсбуці, за станом здоров'я Митрополит УПЦ (МП) Онуфрій не зміг бути присутнім на засіданні. З ним організували сеанс відеозв'язку, у ході якого митрополит повідомив про стан справ у зв'язку з призначенням на Україну екзархів Константинопольського Патріархату.

За словами о. Андрія Волкова, члени Синоду сьогодні приймуть низку рішень, що стосуються української теми. Він також подав виступ Патріарха Кирила:

"Вітаю всіх членів Священного Синоду!

Сьогодні на порядку денному одне питання, пов'язане з реалізацією рішення Константинопольського Патріархату про направлення на Україну так званих екзархів. Наш Синод уже зробив заяву 8 вересня, вона була опублікована, у зв'язку з прийняттям рішення Константинопольским Синодом про направлення цих представників. І зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що ці представники прибули на Україну і приступили до роботи. <...>

Те, що зараз відбувається, в зв'язку з посилкою так званих екзархів, є дзеркальним відображенням того, що робив Константинопольський Патріарх в 20-х роках, коли наша Церква на чолі зі Святішим Патріархом Тихоном перебувала в найтяжчих умовах. Патріарх відчував найбільший тиск з боку влади, іспірована владою розкольницька організація - обновленська Церква - набирала сили, і тоді Патріарх Григорій VII Константинопольський приймає рішення послати в Москву так звану «комісію» на прохання деяких православних. Природно, що Російська Православна Церква ніяких прохань на адресу Патріарха Григорія VII не скеровувала. А мабуть, скеровували розкольники-обновленці. І Патріарх Тихон написав дуже чіткий канонічно обгрунтований лист з протестом проти того, щоб на канонічну територію Російської Православної Церкви, яку він очолював, неканонічним шляхом була спрямована якась «комісія» з боку іншої Помісної Церкви. Ми знаємо, в яких важких умовах перебував Патріарх Тихон. І незважаючи на те, що він практично був позбавлений волі, він мужньо і чітко визначив позицію. Я думаю, що оскільки те, що відбувається нині в Україні, як я вже сказав, є дзеркальним відображенням того, що мало місце на початку XX століття, ми повинні слідувати тій лінії, яку дуже мужньо визначив Святіший Патріарх Тихон в найважчі для нашої Церкви роки і яка є єдино правильною і канонічно обґрунтованою лінією. Тому ми зараз будемо мати дискусію в Синоді.

(Звертаючись до митр. Онуфрію) Я дуже радий Вас бачити. Незважаючи на те, що зі здоров'ям у Вас зараз не все добре, що завадило Вам прибути в Москву, ми раді бачити Вас в силі і духовній міцності, що дає нам надію на те, що керівництво Українською Православною Церквою у Вашій особі буде продовжувати єдино правильний шлях - здійснювати своє служіння відповідно до канонів Православної Церкви."

Синод РПЦ

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 19 квітня 2019, 15:27

   До речі, Біблія оповідає, що з єгипетської неволі тоді вийшли не лише, власне, ізраїльтяни, а "і мішаного народу сила знялась з ними" (Вих.12:38). ----------- Крім того, звертає на себе

  • Михаил | 19 квітня 2019, 13:07

   Наконец-то политики займутся политикой, а Церковь будет молиться! И не будут сидеть в президиуме "собора" в Софии светские люди среди архиереев, это кощунство! Я имею в виду, что

  • velovs@ukr.net | 19 квітня 2019, 12:04

   Ось і робімо тут належні висновки: в т. ч. і про дійсну сутність цих - т. зв. "палестинських" мусульман...

  • Стефан | 18 квітня 2019, 15:30

   Верующие, богобоязненные и добродетельные не кривляются, не скачут и не декларируют мерзкие богохульные тексты на ярмарках, эстраде и в балаганах вместе с другими скоморохами и шутами.

  • shkuleta | 18 квітня 2019, 14:05

   Все вірно. Матвія 6: 6. А ти, коли молишся, увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно. 16. А як постите,

  Популярні статті місяця