УПЦ КП: Якщо РПЦ розірве стосунки із Вселенським Патріархатом, то це буде ненадовго

12 вересня 2018, 11:07 | Міжправославні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Якщо Російська Православна Церква після отримання УПЦ Томосу про автокефалію і відійде від спілкування із Вселенським Патріархатом, то це буде ненадовго.

Таку думку в інтерв'ю Укрінформу висловив архиєпископ, речник УПЦ КП Євстратій (Зоря), коментуючи заяву Синоду РПЦ, де Патріарху Варфоломію в ультимативній формі наказувалося відкликати призначених в Україну екзархів.

"Очевидно, це (заява Синоду РПЦ) не оголошення війни, а ультиматум. Погрози. Сутність цих погроз достатньо ясно виклав митрополит Іларіон Алфєєв, який відповідає за церковну дипломатію РПЦ і є членом Синоду. Там в інтерв'ю чітко прозвучали погрози, звинувачення на адресу Константинопольського Патріарха, ледь не аж до відповідальності перед судом. І вимога прозвучала: відкликати рішення про призначення екзархів у справі надання автокефалії та зупинити саме рішення про автокефалію. Якщо рішення не буде зупинене, то РПЦ пообіцяла дії у відповідь. Найбільше, що може бути, – це оголошення про певний розрив у відносинах" - розповів Зоря.

Водночас, за його словами, якої глибини буде цей розрив - сказати важко.

"Чи буде це розрив між патріархами, що означає припинення поминання за Богослужінням Патріарха Варфоломія, чи буде оголошено про заборону співслужіння єрархів Церков (коли буде можливість служити Літургію разом священикам, але не буде можливості співслужити єрархам). За таким сценарієм розвивався конфлікт між Єрусалимською та Антіохійськими Церквами, коли зрештою була оголошена заборона богослужбового спілкування клірикам", - пояснив архиєпископ Зоря.

Втім, він прогнозує, що "якщо вони відійдуть від спілкування, то... це станеться насправді ненадовго".

Речник УПЦ КП зауважив, що "між Церквами траплялися і роздори, і розділення, і суперечки, історія нам про це свідчить. І тим не менше, це не підривало в цілому єдності Церкви... Змінився час, змінилися зовнішні умови – і вони об'єдналися".

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко 17 квітня заявив, що підготував звернення до Вселенського Патріарха з проханням видати Томос про автокефалію православної церкви в Україні.

19 квітня Верховна Рада підтримала це звернення.

Пізніше Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ.

2 вересня на Архиєрейському соборі в Стамбулі єпископи ухвалили рішення, що Вселенський Патріархат може надавати автокефалію без будь-яких погоджень.

7 вересня Вселенський Патріарх призначив в Україну представників (екзархів) для впровадження української автокефалії.

А 8 вересня Синод Російської Православної Церкви зробив заяву, якою вимагав скасувати це призначення.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 12 вересня 2018, 15:17
  Коментувати коментар

  Опять "рыжий Гёббельс" объявился! Пусть угомонится, никакого "томоса" не будет! А "турецкому папе" другие предстоятели объяснят, что он всего лишь "стамбульский патриарх", лишь первый по чести, как английская королева. Но власть над Православным миром ему не предусмотрена. Сиди и радуйся, что ты якобы "вселенский" и "божественный" и "всесвятейшество". Пусть ещё себе добавит и "тринадцатый апостол" и "судья вселенной", как у александрийского патриарха, и тешится.

  • velovs@ukr.net | 12 вересня 2018, 16:14
   Коментувати коментар

   М-да: ув. Михаил "всё знает наперёд". А точнее - бездумно и злобно-ненавистно озвучивает здесь радикально-украинофобскую - имперско-шовинистическую позицию и намерения Москвы. И, соответственно, самым грубейшим образом злословит и поносит Патриарха Варфоломея. ---------- А вот если уже и вспоминать о каких-то церковных титулах и званиях, то, скажем, ещё есть такой титул - т. наз. "безошибочный" (в воросах веры и морали) "наместник Бога на земле"... Однако это - "привилегия" никак не Патриарха Константинопольского, а, как хорошо известно, Папы Римского. Вот взяли в Католической Церкви и самовольно-"эксклюзивно" гипервозвысили своего предстоятеля до такого вот "статуса"... :-) --------- Вместе с тем такое (как и некоторое другое - относительно роли и власти епископа Рима в Теле Христовом) "теологическо-догматическое" самоуправство не имеет НИЧЕГО ОБЩЕГО и даже прямо ПРОТИВОРЕЧИТ и Евангелию, и вероучению и решениям всех CЕМИ Вселенских Соборов (тогда ещё) единой и соборной Христовой Церкви Востока и Запада І тысячелетия!!! ---------- Так что так вот и живём... :-)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 21 квітня 2019, 09:02

  Навряд чи католикам буде приємне вітання, від якого смердить русскім міром.

 • Михаил | 21 квітня 2019, 01:22

  Пусть заодно рассмотрит вопрос о законности титулования "почетным патриархом" турецкого митрополита Денисенко и действительности и благодатности его богослужений. Что, это кажется

 • Михаил | 21 квітня 2019, 00:05

  Во- первых, поздравляю Вас с Пасхой, которую сегодня отмечают все 1,5 миллиарда католиков мира! Во-вторых, мне безразличен Кирилл, если есть основания, пусть его судят и низлагают.

 • enzian | 20 квітня 2019, 20:51

  Чи не забагато на себе бере цей москаль?

 • В. Ясеневий | 20 квітня 2019, 20:43

  Михаил. Правда ли, что Патр.Кирил возглавит всех восточных православных как и папа ...? Да что там древнейшие патриархи: и бедные( по несколько приходов) и без газа и нефти...и без сигарет и

Популярні статті місяця