На Синаксі Патріарх Варфоломій задекларував право Церкви-Матері вирішити українське православне питання

3 вересня 2018, 01:19 | Міжправославні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх Варфоломій виступив з промовою на Синаксі, засідання якого тривають 1-4 вересня у Патріаршому соборі св. Георгія в Константинополі (Стамбулі), Туреччина.

У промові, вітаючи єрархів Церкви, Вселенський Патріарх Варфоломій зупинився на труднощах, з якими зіткнулося українське православ’я, назвавши їх труднощами не сьогоднішнього дня, труднощами, які не створив Вселенський Патріархат, але які він повинен і має законне право вирішити.

Варфоломій.JPG

Патріарх Варфоломій зробив екскурс в історію, у часи, коли відбулося приєднання православної Київської митрополії Константинопольського Патріархату до Московського. Йшлося про 1686 рік, коли Вселенський Патріарх Діонісій IV та Священний Синод Константинопольської Церкви, під тиском складних історичних обставин, видали суперечливий Томос про передачу Київської митрополії в канонічну юрисдикцію Московського Патріархату.

«Все почалося на початку 14-го століття, коли престол Київської митрополії було перенесено без канонічного дозволу Матері-Церкви до Москви. І з того часу з боку наших київських братів продовжувалися невтомні зусилля здобути незалежність від церковного контролю з боку Московського центру. Справді, упертість Московського Патріархату стала причиною  розколу, від якого досі страждає народ України», - наголосив у промові Варфоломій I.

За словами Вселенського Патріарха, розгляд цього питання з огляду на святі канони, не виправдовує ніякого втручання з боку Церкви Росії, оскільки це не юрисдикція Московського Патріархату. Київська Митрополія, наголосив вкотре Патріарх Варфоломій, «залишається постійно і безперервно у канонічній залежності  від Константинопольської Церкви-Матері».

Патріарх акцентував на  тому, що Церква-Мати (Константинопольський Патріархат) не поступалася своїми канонічними правами над Україною, і в тій ситуації, яка сьогодні склалася в українському православ'ї, і склалася через Росію, яка не змогла вирішити проблеми,  Вселенський Патріархат взяв на себе ініціативу вирішити українське питання.  Таку відповідальність має Церква-Мати, відповідно до повноважень, наданих їй Священними Канонами, і з огляду на юрисдикційну відповідальність Константинополя над Київською митрополією.

Патріарх Варфоломій повідомив єрархів Вселенського Патріархату про прохання надати Томос на автокефалію Українській православній Церкві від парламенту України, а  також про періодичні звернення від Патріарха Київського Філарета про оскарження його справи (тобто зняття анафеми, накладеної Московським Патріархатом. – ред.) .

Патріарх Варфоломій у своїй промові згадав єпископа і професора Макарія Крістополіса, який  довший час вивчав українське питання і направив офіційну доповідь на 90 сторінок з цього приводу  єпископату Константинополя.

Вивчивши усі відповідні церковні канони, каноністи Вселенського Патріархату зробили висновок, що «тільки один Константинопольський Патріарх має привілей судити і вирішувати конфлікти єпископів, духовенства та митрополитів інших Патріархів".

«Місія Вселенського Патріархату не полягає в нав'язуванні нових еклезіологічних принципів, але у збереженні істин віри, традицій та натхненних святоотцівських вчень, створених багато століть тому. Екуменічний Патріархат несе відповідальність за вирішення питань у церковному та канонічному порядку, оскільки він єдиний має канонічний привілей виконувати цей високий обов’язок», - резюмував Патріарх Варфоломій.

Система Orphus
Рейтинг
0
1
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Николай Григорьев_ | 3 вересня 2018, 21:04
  Коментувати коментар

  Мы услышали, наглости предела нет. Впрочем никто не сомневался в продажности этой публики. Каждое изречение будет размазано, так это никто не оставит. На них проклятие тех кто подвергся гонениям и казням, мы это помним и никогда не забудем.

 • Михаил | 3 вересня 2018, 11:59
  Коментувати коментар

  С такими амбициями, могуществом и вседозволенностью пусть пересмотрит и отменит пророка Мухаммеда и Ислам, а заодно и Иудаизм и Распятие Христа. Что уж мелочиться, он же патриарх всей Вселенной. Надо ещё и на других планетах порядок навести. Вдруг они там его "вселенность" не признают!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 жовтня 2019, 20:21

  І така ситуація з нестримним і рішучим бажанням каталонців будь-що здобути для своєї батьківщини національно-державну самостійність і незалежність, вочевидь, вимагає доброї волі та максимальної

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 17:09

  ""Русская кровь", пролитая за чужую свободу, вынимается из патриаршего кармана и тыкается в нос собеседнику при каждом удобном поводе." ---------- И в этой "русской

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 жовтня 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 жовтня 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

Популярні статті місяця