Москва - справжня причина розколу православ’я в Україні, - член Синоду Вселенського Патріархату

12 липня 2018, 12:32 | Міжправославні стосунки | 4 |   | Код для блогу |  | 

Основна причина, чому Українські Православні Церкви не можуть об’єднатися, криється у агресивній політиці, яку щодо України проводить Росія.

Таку думку в інтерв’ю «Православие и мир» озвучив член Синоду Вселенської Патріархії митрополит Елпідофор. Повний текст цієї розмови переклав з грецької та опублікував у себе Укрінформ.

«Чому Москва бореться з ідеєю створення незалежної Церкви в Україні з того часу, коли українська нація згуртувалася в незалежній державі? Чи не бачить, що така відмова Московської Церкви визнати реальність є по суті причиною розколу в Україні? Ось це справжня причина розколу в Україні. Йдеться не про поведінку деяких архиєреїв або, можливо, про якісь бажання деяких людей, це - відмова Москви побачити і прийняти реальність. Україна - незалежна, вона не повинна бути підлеглою, і до неї не може бути застосоване будь-яким способом підпорядкування і залежність від іншої держави», - заявив він.

«Україна є незалежною державою і хоче мати незалежну Церкву. Запобігає цьому всіма засобами, які є в її розпорядженні, Москва - духовними, політичними, економічними, військовими, якими хочете, в результаті чого розділюється нація і вся Церква страждає. Це - реальність. Тобто, і я повинен змінити запитання. Чому Москва перешкоджає Церкві розкріпачитися і, особливо, Церкві, якій Церква Московська має завдячувати усьому, і повинна була б ставитися до неї з більшою вдячністю і любов'ю і турботою про єдність і стабільність, а не розділяти її своїми такими діями?», - додав єрарх.

Митрополит Елпідофор також не погодився із застереженням журналіста, що автокефалія нібито не на часі та що вона може погіршити ситуацію.

«20 років, пане Авгеріне (ім'я журналіста), 20 років ми це затримуємо... Переді мною - представник держави, який плюс до інших представників тієї ж держави, які в останні десятиліття послідовно і наполегливо звертаються до нас зі своїм проханням. Порошенко не єдиний, хто подав це звернення. Пам'ятаєте, наскільки близькими до цього 10 років тому ми були з Ющенком, аби досягти вирішення українського питання... Поки розкол продовжується, доти все гострішими будуть пристрасті. Завершиться розкол - буде закрито цю главу розділення української Церкви і буде засновано Церкву в Україні для всіх православних українців, отоді, я думаю, це допоможе заспокоїти дух і примирити людей один з одним», - зазначив член Синоду Вселенського Патріархату.

Як вже інформувала РІСУ, митрополит Елпідофор у цьому інтерв’ю заявив, що Українська Церква є Церквою Матір’ю для РПЦ, а не навпаки, як це вважають росіяни і намагаються нав’язати усім цю думку.

«У випадку з Українською Церквою, принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що Церква в Москві є матір'ю Церкви України. Якраз навпаки. Московська Церква є дочкою Української Церкви, яка - Українська Церква - є дочкою Вселенського Патріархату», - наголосив митрополит.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Mauricio | 14 липня 2018, 16:37
  Коментувати коментар

  moscow, russia, putin .... same rubbish. As their vessel sinks, they want their neighbours to sink with them. They better worry about china who hast taken vast lands in siberia and eastern russia. And what russians do about it? Nothing¡

 • bopa | 13 липня 2018, 07:19
  Коментувати коментар

  Рекомендую познайомитися з думкою Високопреосвященного Владики на ситуацію у Православ"ї, яка заслуговує уваги: https://www.cerkva.info/publications/mytropolyt-elpidofor-vselenskyi-patriarkhat-pro-sobornist-avtokefaliiu-ta-inshi-pytannia

  • bopa | 13 липня 2018, 07:32
   Коментувати коментар

   Для роз"яснення деяких питань історичного Собору 2016 р дозволю собі привести витяг: "Один з прикладів цього – спосіб надання автокефалії. Ті самі Церкви, яким було надано автокефалію, а деякі з них також отримали статус патріархатів від Вселенського Патріархату, саме вони дали невірне тлумачення цьому питанню в порядку денному, і вважали, що мають право ставити під сумнів як практику, так і устрій, яким вони по суті зобов’язані своїм канонічним статусом та церковним існуванням. Тобто, вони вважають, що обговорення певних питань є нагодою заперечувати або навіть релятивізувати прерогативи Вселенського Патріархату, вимагаючи певної ролі та певної форми участі інших предстоятелів. Таким чином, ми досягли певного моменту, коли обговорювалось спільне рішення предстоятелів про надання автокефалії. Врешті решт, Вселенський Патріархат відкликав це питання з порядку денного і повернувся до слідування встановленій святій традиції. Метою Вселенських Соборів є не ведення перемовин на підставі амбіцій стосовно канонічного устрою, але опис, засвідчення та збереження вже встановленого і дотримуваного канонічного устрою. Така ментальність прослідковується в усіх рішеннях Вселенських Соборів,особливо якщо йдеться про канонічні прерогативи Константинополя, які не можуть бути предметом перемовин або торгу. За необхідності, обговорення цих прерогатив відбувається лише відповідно до соборних традицій Церкви і з єдиною метою продемонструвати шанобливе ставлення та запропонувати й надалі дотримуватися стародавньої практики та устрою." Багато є бажаючих змінити есхатологію Православної Церкви. Вважаю, що це веде у нікуди, у тупик!

 • bopa | 13 липня 2018, 07:14
  Коментувати коментар

  Суть в тому, що завдякуючи вихідцям з України, була сформована і розбудована Православна Церква у Росії, Московії. Українцями була закладена і, до деякої міри, розвинута ідеологія "руского міра". Дозволивши відділитися Київській Митрополії, МП залишається без фундаменту, Київської традиції, Володимирового хрещення. Розкривається Азійська духовна основа московії, з якою "постійно" борються. Велике значення для Москви має перспектива відносин з Туреччиною. Далі буде...!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • barni | 15 жовтня 2019, 06:33

  На мою думку, тут проблема в тому, що апарпат Президунта ВІДСТАЄ, сам Президент вихований в дусі "комуністичного патріотизму" і тому не відає як зреагувати на таку подію.Не служив в армії,

 • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 20:09

  А от, наприклад, Вірменська Апостольська Церква, як відомо, проголосила й зарахувала до лику СВЯТИХ абсолютно ВСІХ ("скопом") своїх співвітчизників, що стали жертвами дуже жахливого й

 • Paraeklezyarh | 14 жовтня 2019, 19:18

  Мабуть в РКЦ відмінні від всього християнського світу умови до проголошення людей святими )

 • Ігор Затятий | 14 жовтня 2019, 19:02

  А що, на могилах батьків Папи відбувались якісь чуда?

 • velovs@ukr.net | 14 жовтня 2019, 15:22

  Порохоботша: віра, мова, армія... :)

Популярні статті місяця