"Буду. Я повинен залишитися", - Патріарх Філарет претендуватиме на місце Предстоятеля Помісної Церкви

5 травня 2018, 08:11 | Міжправославні стосунки | 4 |   | Код для блогу |  | 

Після надання УПЦ Томосу про автокефалію Патріарх УПЦ КП Філарет не збирається йти на спочинок і готовий очолити Помісну Православну Церкву.

Про це очільник Київського Патріархату заявив у інтерв’ю «Фактам», відповідаючи на запитання, чи претендуватиме він на місце Предстоятеля об’єднаної Церкви.

«Буду. Я повинен залишатися, тому що треба завершити нелегку справу об'єднання Церкви. Не варто думати, що підписали папери - і все як по щучому велінню. Треба працювати і молитися», - сказав Патріарх Філарет.

Предстоятель Київського Патріархату ні на секунду не сумнівається, що Вселенський Патріарх надасть Томос про автокефалію українським Церквам.

«Упевнений - і Томос буде, і автокефалія буде. Я в це вірив ще в 1992 році, коли здавалося, що таке неможливо», - зазначив він.

За його словами, після надання Томосу УПЦ КП та УАПЦ мають об’єднатися.

«Томос буде отримано один - на Київський Патріархат і Автокефальну Церкву, що буде означати об'єднання цих Церков. А Московському Патріархату доведеться вирішувати, чи приєднуватися до вже канонічної Української Православної Церкви (вони ж досі звинувачують, що ми не канонічна Церква), визнаної Вселенським Патріархом і іншими. Тих, що не бажає це робити, змушувати силою ніхто не стане. Однак їм слід мати на увазі, що тоді вони не мають права називатися Українською Православною Церквою, що це буде лише митрополія або екзархат Російської Православної Церкви в Україні», - попередив Патріарх УПЦ КП Філарет.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • незалежний | 5 травня 2018, 18:38
  Коментувати коментар

  Томосу Філарету ніхто не дасть, він не в структурі Константинопільської церкви, а як завжди біжить по переду поїзда, треба було 2008 не питати "що я буду мати від того" а тоді думати про Україну і українське сувспільство і війни б небуло. Час покаже - наступимо ми на ті самі граблі чи ні?

  • velovs@ukr.net | 5 травня 2018, 19:30
   Коментувати коментар

   Так, власне, саме патріарху Філарету (тобто УПЦ КП) Константинополь Томосу давати і НЕ ЗБИРАЄТЬСЯ! Мова йде про позитивне - як на це наразі у нас покладаються чималі надії і сподівання - вирішення Фанаром питання про надання Томосу Україні про канонічну автокефалію Української Православної Церкви. ----- Тобто саме тієї ЄДИНОЇ Церкви, що ще має бути сформована (створена). Іншими словами, йдеться про об'єднання в єдину (спільну) еклезіальну структуру нинішніх УПЦ КП, УАПЦ та тієї частини УПЦ МП, яка забажає увійти до такої єдиної автокефальної Православної Церкви України. Крім того, дехто припускає (прогнозує), що до неї, не виключено, можуть приєднатися і якісь окремі чинники з УГКЦ. ----------- Ну а хто має стати предстоятелем цієї майбутньої Церкви, то його повинен буде обрати Помісний Собор, який, зрештою, і мусить успішно завершити увесь попередній процес такого об'єднання.

  • velovs@ukr.net | 5 травня 2018, 20:23
   Коментувати коментар

   Крім того. ---- Якщо ж згадати 2008 р., то тоді дійсно: керівництво УПЦ КП не наважилося й, відповідно, відмовилося увійти - на правах автономної структури - до складу Константинопольської Церкви. Тим паче, що не мало якихось чітких і ясних перспектив і гарантій щодо того, коли саме по тому Фанар надасть (якщо взагалі надасть!) УПЦ КП канонічну автокефалію. ----------- Ну а стосовно того, що тоді, мовляв, "і війни не було б", то це - суцільне й абсолютно контрпродуктивне ворожіння на кавовій гущині. Тим більше, що історія, як добре відомо, не має умовного нахилу: "що було б, якби не сталося те"...

 • velovs@ukr.net | 5 травня 2018, 11:49
  Коментувати коментар

  "«Буду. Я повинен залишатися, тому що треба завершити нелегку справу об'єднання Церкви. Не варто думати, що підписали папери - і все як по щучому велінню. Треба працювати і молитися», - сказав Патріарх Філарет." -------------- Одначе чи сприятиме й допомагатиме така - досить категорична постава нинішнього предстоятеля УПЦ КП відтворенню й успішному - і саме організаційно-структурному - завершенню процесу об'єднання православних юрисдикцій та спільнот України? Тим паче, враховуючи ще доволі неоднозначний і контраверсійний імідж патріарха Філарета... ---------- Так, дійсно: він, владика Філарет, вельми наполегливо й рішуче та, загалом, успішно й потужно реалізовував цю Божу волю й план-задум: вивести з-під влади й домінування та, загалом, ментального впливу і контолю імперсько-шовіністської Москви максимально велике число адептів та симпатиків православ'я в Україні. Й, вочевидь: краще й ефективніше за нього з цим - вельми важливим і непростим та нелегким завданням не зміг би впоратися НІХТО і НІЯК з різних православних ієрархів та священнослужителів!!! ------- Разом з тим: може настати і такий невідворотній час, коли ти маєш і мусиш, зрештою, дати дорогу іншим: більш молодим і освіченим, динамічним та прогресивним і на цей новий історичний момент - перспективнішим... Чи якраз зараз і не надходить саме подібний момент і для теперішнього глави УПЦ КП?..

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 23 січня 2020, 08:16

  Он, митрополит Щептицкий, дескать, "украинцев на работу в Германию, к немцам отправлял. Сколько душ украинцев, благодаря ему, было загублено в застенках нацисткой Германии, один Бог знает."

 • velovs@ukr.net | 22 січня 2020, 21:19

  Что - Вашу "русско-мировскую" пластинку заело?! :)

 • velovs@ukr.net | 22 січня 2020, 21:16

  А "умные люди" - это КТО?! Неужто коммуно-КГБистские идеологи и пропагандисты?! ---- Т. е. те самые, в брехливых брошюрах-агитках и грязных статьях которых - ещё в совдеповские времена -

 • ultimaratio22 | 22 січня 2020, 20:57

  А вы научитесь правильно излагать свои оксюмороны,а не выказывайте свои глупости. А лучше учитесь у умных людей

 • ultimaratio22 | 22 січня 2020, 20:55

  А вы научитесь правильно излагать свои оксюмороны,а не выказывайте свои глупости. А лучше учитесь у умных людей