Патріарх Кирил зробив дипломатичний промах, - російський вчений

24 листопада 2016, 11:12 | Міжправославні стосунки | 15 |   | Код для блогу |  | 

94_tn.jpg-ffed.jpgЗаява Патріарха Кирила про те, що Російська Православна Церква ніколи не погодиться на незалежність Української Церкви від Московського Патріархату, - великий дипломатичний промах і помилка. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський вчений, історик і релігієзнавець Андрій Зубов.

"Мене здивувала заява Патріарха Кирила. Я, звичайно, розумів, що Патріарх не хоче автокефалії Української Православної Церкви. Це його давня політика, він давно вів переговори з Константинополем, щоб не допустити цього. Але протягом останніх трьох років Патріарх Кирило завжди дуже акуратно висловлювався щодо України, що було єдино правильною поведінкою з урахуванням "гарячої" ситуації і поглядів самого Предстоятеля РПЦ. І раптом така заява. Це великий дипломатичний промах, до того ж ця заява є помилковою по суті. Мені дуже шкода, що такий промах допустив Святіший Патріарх . На жаль, люди іноді втрачають над собою контроль і говорять те, чого не варто говорити вголос. Думаю, Патріарх Кирило тепер шкодує за свої слова, тому що занадто жорстко розставив крапки над "i" і тим припинив цілком природний процес поступового самовизначення Української Церкви", - сказав Зубов.

Історик зазначив, що аргументи Предстоятеля РПЦ є безпідставні, особливо коли Патріарх Кирил виголосив: "Київ - це духовна колиска Святої Русі, як Косово для Сербії".

"Аргумент Патріарха Кирила був наступним: Київ - мати міст руських, православ'я пішло з Києва, тому ніякої автокефалії від Російської Церкви у Української Церкви бути не може. Це абсолютно невірно. Патріарх в своїй заяві примудрився порівняти Київ з Косово для сербів, що політично вкрай некоректно. Сербські націоналісти постійно апелюють до Косово. Так, дійсно, давним-давно там був центр православної культури Сербії, але з тих пір багато чого змінилося - жителі Косово прийняли іслам, а розмовна албанська мова зберігався у них з незапам'ятних часів. Нагадаю: серби прийшли в албанські землі в VI столітті по Різдву Христовому, а албанці прийшли в ці землі за два тисячоліття до. Аргумент про Косово ллє воду на млин крайніх сербських націоналістів, що для Патріарха великої православної країни дуже погано", - переконаний Зубов.

Релігієзнавець нагадав, що у середині XV століття Московський Патріархат сам оголосив автокефалію і відсік себе від Київської Церкви.

"Патріарх акцентував: мовляв, раз від Києва все пішло, як же можна давати незалежність Українській Церкві? Це лукавий аргумент. Саме лукавий, бо 1459 року Московська Русь сама оголосила автокефалію і відсікла себе від Київської Церкви, яка залишалася під юрисдикцією Константинополя. Тобто митрополит Київський і всієї Русі Іона в XV столітті міг відокремити себе від Києва, але Київ, в розумінні Патріарха Кирила, тепер не може відокремити себе від Москви? Дуже дивно", - підкреслив Зубов.

Російський вчений переконаний, що рано чи пізно в Україні з'явиться єдина національна незалежна Церква.

"Нагадаю, починаючи з середини XV століття Московська автокефальна Церква більше ніж 200 років була відокремлена від Київської не автокефальної Церкви. І лише в другій половині XVII століття Константинопольський Патріарх передав Київську метрополію Московському Патріархату. Чому ж зараз неможливо зворотне? Адже є українська нація, є українська держава, якого тоді не було, а зараз вона всіма визнана. Шлях до автокефалії завжди непростий. Греки в XV столітті не хотіли давати автокефалію Московській Русі, у XIX столітті - Болгарській Церкві. Але так уже повелося в православному світі: якщо є національна держава , рано чи пізно з'являється національна незалежна Церква. Думаю, Україна не буде тут винятком. а коли так, треба постаратися у цей складний момент зберегти добрі відносини, а не погіршувати їх безглуздо жорсткими заявами", - підсумував Андрій Зубов.

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
15коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Стефан | 11 травня 2017, 20:19
  Коментувати коментар

  Підтримується, культивується, насаджується тотально і повсюдно совкова, колгоспна брехня, лицемірство, підлість, тупість, боягузтво. Для ілюстрації, сказаного. 1. Представляють "захід", як одну країну, під одним управлінням, на кшталт, як немає самостійних, незалежних урядів, які одностайно засуджують підлість, агресію проти України. 2. оббріхують Президента України Петра Олексійовича Порошенка, мудрого, чесного, справедливого, шанованого українським народом. 3. Крім того, підлість і паскудство, знаючи, що жодна країна, жодна чесна людина не визнав справедливим окупацію і відторгнення Криму від України і захоплення територій Південного Сходу України бандформуваннями ДНР, ЛНР, захищають, "виправдовують" товстошкірого, тупого бегемота розтоптується ніжно-зелені пагони відроджується після столітнього кривавого ярма бузувірів-комуністів колишнього квітучого і пахучого саду Київської Русі.

 • Олександр Стеценко | 19 квітня 2017, 10:07
  Коментувати коментар

  Дуже прикро, що сам Філарет, який не заперечував співпраці з Радянським комуністичним КДБ (товариш Антонов), був противником розколу Православної Церкви, але коли вибрали патріархом Алексія ІІ, а не його, він образився та створив свою церкву. Не треба забувати, що у Православній Церкві немає свого "Я", там завжди було на все благословіння та смиріння... Тому УПЦ і не визнали у православному світі. Щоб самомому про щось стверджувати, краще почитати життя святих, тоді буде усе зрозуміло...

  • enzian | 19 квітня 2017, 22:27
   Коментувати коментар

   Нині за Патріархом Філаретом - мільйони православних українців. А не визнають Київський Патріархат лише через шалену протидію гундяївської церкви.

  • Vadim Petrov | 21 квітня 2017, 12:06
   Коментувати коментар

   100% з Вами згоден. В документальному фільмі Розкол все чітко показано. Крім того, Римо-католики, Греко-католики моляться за мир. Папа Римський надає благодійну допомогу. А ця гнилота Філарет, навпаки, освячує зброю, розпалює ворожнечу і призиває не до миру, а до війни. Всім відомо, пан Денисенко не виконує целібат і має дружину та дітей. Всі страждання Україні саме іфд Філарета і його Фейкової церкви.

 • Грицько | 15 березня 2017, 10:27
  Коментувати коментар

  'Але так уже повелося в православному світі: якщо є національна держава , рано чи пізно з'являється національна незалежна Церква" зараз на всеправославному рывны іде діалог з приводу одержання автокефалій і автономій. отже мають прийняти якесь рішення. тоді на тільки церква на Україні, але і к приміру у Франції чи Македонії зможуть одержати певний статус згідно затвердженої процедури. Куди спішать ці експерти, чи не краще їм включитися в офіційні переговори.

 • Стефан | 13 березня 2017, 23:30
  Коментувати коментар

  Самостоятельность Украинской Церкви - естественное состояние, свободное от влияния коммунистических кураторов, травящих уже 100 лет православных и одобряющих вооружённое сопротивление сепаратистов, террористов и диверсантов Юго-Востока страны и др. территорий законной власти Украины, признанной всеми странами мира.

  • Олександр Стеценко | 19 квітня 2017, 10:06
   Коментувати коментар

   Дуже прикро, що сам Філарет, який не заперечував співпраці з Радянським комуністичним КДБ (товариш Антонов), був противником розколу Православної Церкви, але коли вибрали патріархом Алексія ІІ, а не його, він образився та створив свою церкву. А чомусь до цього сам був активним претендентом на патріарха всієї Руси! Не треба забувати, що у Православній Церкві немає свого "Я", там завжди було на все благословіння та смиріння... Тому УПЦ і не визнали у православному світі. Щоб самомому про щось стверджувати, краще почитати життя святих, тоді буде усе зрозуміло...

 • Алек Червоний | 3 лютого 2017, 19:30
  Коментувати коментар

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

 • Viktor Terlecki | 28 листопада 2016, 17:59
  Коментувати коментар

  Скоріш за все це не промах, а сигнал Кплю і іншим помісним Церквам, та й самому УПЦ(МП) щоб навіть і думки не мали.. Але якщо п.Кирило почав без політкоректності, як він це вміє, заявляти подібні речі, можливо для москви "ставки" вже досить високі і можливо..- можливо.. Кпль все ж визначився і готовий йти на рішучі кроки. Поживемо – побачимо. Дай Бог Цервка-мати Кнстантинопільська Церква візьме під своє крило рідну дочку Українську Церкву, і вже не доведеться залежати від мачухи, котра ще й молодша за дочку..

 • Gor Iosifov | 24 листопада 2016, 17:22
  Коментувати коментар

  Московська русь. Такого не існувало. Були Новгород,Суздаль і Московія, але це не РУСЬ. Тільки Київська Русь існувала, а такої назви як Русь не було у інших народів.

 • Оленка | 24 листопада 2016, 16:23
  Коментувати коментар

  Цілком можливо, що і з'явиться. Але не тому, що так сказав Парубій чи пан Андрій Зубов. А тому, що це виріше Церква в обличчі Священного Синоду. До цього треба дойти. А патріарх Кирило, я думаю, просто образно виразився, кажучи "ніколи". Серце людини не кам'яне, навіть якщо вона - Патріарх.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • В. Ясеневий | 25 травня 2018, 06:14

  Їздять, та не всі. Є напевно більшість батюшок, які й неспроможні купити і дешеві авта, бо з маленьких приходів ледве виживають, ледве зводять кінці з кінцями.Так що й про будови не лише вілл, а й

 • В. Ясеневий | 25 травня 2018, 06:05

  Такі отці є в КОЖНІЙ ЦРКВІ!!!

 • bopa | 24 травня 2018, 21:19

  Для реалізації такого задуму необхідно, мабуть, відкинути вчення Отців Церкви і організовувати еклезію Православ"я по-новому. Одним словом, провести Реформацію Православ"я. Тобто, повторити

 • idunavy | 24 травня 2018, 16:22

  А що євреї відзначають щорічно святом Пурим як не масове вбивство 75 000 осіб неєврейського походження в час кривавої єврейської різні, якому посприяла єврейська дружина перського царя, Естер? «І

 • В. Ясеневий | 24 травня 2018, 16:07

  Цікаво,а як всі визначають правильність своїх дій і переживають присутність і одобрення-благословення ХРИСТА? За якими канонами? І чи Христос підлягає цим канонам?...Меншість - більшість. Що це є

Популярні статті місяця