Патріарх Кирил зробив дипломатичний промах, - російський вчений

24 листопада 2016, 11:12 | Міжправославні стосунки | 6 |   | Код для блогу |  | 

94_tn.jpg-ffed.jpgЗаява Патріарха Кирила про те, що Російська Православна Церква ніколи не погодиться на незалежність Української Церкви від Московського Патріархату, - великий дипломатичний промах і помилка. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський вчений, історик і релігієзнавець Андрій Зубов.

"Мене здивувала заява Патріарха Кирила. Я, звичайно, розумів, що Патріарх не хоче автокефалії Української Православної Церкви. Це його давня політика, він давно вів переговори з Константинополем, щоб не допустити цього. Але протягом останніх трьох років Патріарх Кирило завжди дуже акуратно висловлювався щодо України, що було єдино правильною поведінкою з урахуванням "гарячої" ситуації і поглядів самого Предстоятеля РПЦ. І раптом така заява. Це великий дипломатичний промах, до того ж ця заява є помилковою по суті. Мені дуже шкода, що такий промах допустив Святіший Патріарх . На жаль, люди іноді втрачають над собою контроль і говорять те, чого не варто говорити вголос. Думаю, Патріарх Кирило тепер шкодує за свої слова, тому що занадто жорстко розставив крапки над "i" і тим припинив цілком природний процес поступового самовизначення Української Церкви", - сказав Зубов.

Історик зазначив, що аргументи Предстоятеля РПЦ є безпідставні, особливо коли Патріарх Кирил виголосив: "Київ - це духовна колиска Святої Русі, як Косово для Сербії".

"Аргумент Патріарха Кирила був наступним: Київ - мати міст руських, православ'я пішло з Києва, тому ніякої автокефалії від Російської Церкви у Української Церкви бути не може. Це абсолютно невірно. Патріарх в своїй заяві примудрився порівняти Київ з Косово для сербів, що політично вкрай некоректно. Сербські націоналісти постійно апелюють до Косово. Так, дійсно, давним-давно там був центр православної культури Сербії, але з тих пір багато чого змінилося - жителі Косово прийняли іслам, а розмовна албанська мова зберігався у них з незапам'ятних часів. Нагадаю: серби прийшли в албанські землі в VI столітті по Різдву Христовому, а албанці прийшли в ці землі за два тисячоліття до. Аргумент про Косово ллє воду на млин крайніх сербських націоналістів, що для Патріарха великої православної країни дуже погано", - переконаний Зубов.

Релігієзнавець нагадав, що у середині XV століття Московський Патріархат сам оголосив автокефалію і відсік себе від Київської Церкви.

"Патріарх акцентував: мовляв, раз від Києва все пішло, як же можна давати незалежність Українській Церкві? Це лукавий аргумент. Саме лукавий, бо 1459 року Московська Русь сама оголосила автокефалію і відсікла себе від Київської Церкви, яка залишалася під юрисдикцією Константинополя. Тобто митрополит Київський і всієї Русі Іона в XV столітті міг відокремити себе від Києва, але Київ, в розумінні Патріарха Кирила, тепер не може відокремити себе від Москви? Дуже дивно", - підкреслив Зубов.

Російський вчений переконаний, що рано чи пізно в Україні з'явиться єдина національна незалежна Церква.

"Нагадаю, починаючи з середини XV століття Московська автокефальна Церква більше ніж 200 років була відокремлена від Київської не автокефальної Церкви. І лише в другій половині XVII століття Константинопольський Патріарх передав Київську метрополію Московському Патріархату. Чому ж зараз неможливо зворотне? Адже є українська нація, є українська держава, якого тоді не було, а зараз вона всіма визнана. Шлях до автокефалії завжди непростий. Греки в XV столітті не хотіли давати автокефалію Московській Русі, у XIX столітті - Болгарській Церкві. Але так уже повелося в православному світі: якщо є національна держава , рано чи пізно з'являється національна незалежна Церква. Думаю, Україна не буде тут винятком. а коли так, треба постаратися у цей складний момент зберегти добрі відносини, а не погіршувати їх безглуздо жорсткими заявами", - підсумував Андрій Зубов.

 

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Грицько | 15 березня 2017, 10:27
  Коментувати коментар

  'Але так уже повелося в православному світі: якщо є національна держава , рано чи пізно з'являється національна незалежна Церква" зараз на всеправославному рывны іде діалог з приводу одержання автокефалій і автономій. отже мають прийняти якесь рішення. тоді на тільки церква на Україні, але і к приміру у Франції чи Македонії зможуть одержати певний статус згідно затвердженої процедури. Куди спішать ці експерти, чи не краще їм включитися в офіційні переговори.

 • Стефан | 13 березня 2017, 23:30
  Коментувати коментар

  Самостоятельность Украинской Церкви - естественное состояние, свободное от влияния коммунистических кураторов, травящих уже 100 лет православных и одобряющих вооружённое сопротивление сепаратистов, террористов и диверсантов Юго-Востока страны и др. территорий законной власти Украины, признанной всеми странами мира.

 • Алек Червоний | 3 лютого 2017, 19:30
  Коментувати коментар

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

 • Viktor Terlecki | 28 листопада 2016, 17:59
  Коментувати коментар

  Скоріш за все це не промах, а сигнал Кплю і іншим помісним Церквам, та й самому УПЦ(МП) щоб навіть і думки не мали.. Але якщо п.Кирило почав без політкоректності, як він це вміє, заявляти подібні речі, можливо для москви "ставки" вже досить високі і можливо..- можливо.. Кпль все ж визначився і готовий йти на рішучі кроки. Поживемо – побачимо. Дай Бог Цервка-мати Кнстантинопільська Церква візьме під своє крило рідну дочку Українську Церкву, і вже не доведеться залежати від мачухи, котра ще й молодша за дочку..

 • Gor Iosifov | 24 листопада 2016, 17:22
  Коментувати коментар

  Московська русь. Такого не існувало. Були Новгород,Суздаль і Московія, але це не РУСЬ. Тільки Київська Русь існувала, а такої назви як Русь не було у інших народів.

 • Оленка | 24 листопада 2016, 16:23
  Коментувати коментар

  Цілком можливо, що і з'явиться. Але не тому, що так сказав Парубій чи пан Андрій Зубов. А тому, що це виріше Церква в обличчі Священного Синоду. До цього треба дойти. А патріарх Кирило, я думаю, просто образно виразився, кажучи "ніколи". Серце людини не кам'яне, навіть якщо вона - Патріарх.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • Грицько | 15 березня 2017, 10:58

  це на мові військових це називається : збройний конфлікт низької інтенсивності. Війна - це велика Вітчизняна війна, 1-ша світова війна, вітчизняна війна 1812 р. і т.д. война — это крайняя, наиболее

 • Грицько | 15 березня 2017, 10:27

  'Але так уже повелося в православному світі: якщо є національна держава , рано чи пізно з'являється національна незалежна Церква" зараз на всеправославному рывны іде діалог з приводу одержання

 • Стефан | 13 березня 2017, 23:30

  Самостоятельность Украинской Церкви - естественное состояние, свободное от влияния коммунистических кураторов, травящих уже 100 лет православных и одобряющих вооружённое сопротивление сепаратистов,

 • Николай Григорьев | 10 березня 2017, 22:19

  Полный текст комментариев размещен под 16 частью этого Цикла Александра Андрущенко

 • Николай Григорьев | 10 березня 2017, 22:19

  Полный текст комментариев размещен под 16 частью этого Цикла Александра Андрущенко.

Популярні статті місяця