Константинополь може надати автокефалію без узгодження з Москвою, - Андрій Кураєв

22 листопада 2016, 15:53 | Міжправославні стосунки | 8 |   | Код для блогу |  | 

257672695-(1).jpg-fff.jpgУ Константинополя було дві мрії: провести Всеправославний Собор і вирішити українське питання. Собор вже позаду, і тепер йому ніщо не заважає надати автокефалію Українській Церкви без оглядки на Москву.

Таку думку висловив протодиякон Андрій Кураєв в інтерв’ю виданню Настоящее время.

«Зараз у Константинополя руки розв'язані, може бути все, йде вже серія натяків звідти, зі Стамбула і т.д., від їх спікерів високих, що терміни оренди Києва Москвою минули. А з їх точки зору, це було саме так, тобто в оренду тимчасову управління Київською митрополією віддано Московському Патріарху в XVII столітті, а не назавжди. Тому тут можливо все, в будь-який день це може статися», - сказав він.

Протодиякон зауважив, що після проведення Всеправославного Собору Москва вже не може шантажувати Константинополь зривом цього проекту.

«Я вже давно, ще два роки тому говорив, що добре б Москві поквапитися і самій надати автокефалію Українській Церкві, тому що це останній шанс хоч щось, якісь свої інтереси прописати в цьому так званому томасі - документі про надання автокефалії. Це можна було б зробити. А так Константинополь цілком може дати автокефалію без узгодження з Москвою», - наголосив священнослужитель.

Місіонер Андрій Кураєв також попередив, що у разі появи в Україні канонічних структур, більшість єпископату, священиків та мирян покинуть Московський Патріархат.

«Але чого не повинно бути - не повинно бути, звичайно, у Москви ілюзій, що ті парафіяни і священики, які сьогодні в Московському Патріархаті, вони там і залишаться. Ні. Те, що ці священики і парафіяни там, це знак їх любові не до Патріарха Кирила і не до Москви, а знак їхньої любові до церковних канонів. Якщо з'явиться канонічний вихід з цієї ситуації і відхід від Москви, що не призведе до ізоляції в усьому православному світі, то я думаю, що більшість і єпископів, і духовенства, і народу з радістю цією можливістю скористається», - заявив протодиякон Кураєв.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Алек Червоний | 3 лютого 2017, 19:38
  Коментувати коментар

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

 • Михаил | 23 листопада 2016, 22:50
  Коментувати коментар

  Первая половина статьи абсолютная глупость. Не может Варфоломей никому ничего предоставить, он не Господь Бог и, даже, не Римский Папа. Так что надеяться на Варфоломея могут только глупые и недалекие. А вот вторая часть статьи правда. Если в Украине появится новая каноническая церковь (а не бредовая "упц кп"), то большинство уйдёт из УПЦ в неё.

 • Crimea_ru | 23 листопада 2016, 08:34
  Коментувати коментар

  Г-на Кураева видно либеральные ценности совсем ума лишили. Вот кому Варфоломеюшка будет унию давать? Антипапе Филарету? Дык он на сегодня и так свободен аки ветер. МП? Дык оне и не просят после того, как драбынку послали в пешее путешествие. Тем более Варфоломеюшка на кормлении у амеров. Был. На сегодня ему денежку не дадут. Надоть новых спонсоров искать. И тут, Бинго! Кто, акромя Темнейшего может профинансировать? Нищие хохлы? Сомневаюсь.

 • Леонтій | 22 листопада 2016, 17:00
  Коментувати коментар

  Цікавий, як на мене, збіг таких історичних дат, що закінчуються цифрою "6" і прямо пов'язаних з історією Української Церкви. Й конкретно. 1596 р. - Берестейська унія, яка зірвала всі зв'язки Київської Церкви із Царгородом і однобічно приєднала й підпорядкувала її Римському папському престолу; 1686 р. - передача від Константинополя, а, по суті, - анексія Київської православної митрополії Московською Церквою; 1946 р. - заінспірований більшовицькою Москвою Львівський псевдособор, що зліквідував УГКЦ і приєднав її до РПЦ; 1986 р. - потужне з'явлення над українським Поліссям - і саме в ніч Лазаревої суботи - апокаліптичної "зірки Полин", в якому Божим Промислом було повідомлено Його волю і план щодо майбутнього України та її християнства і невдовзі після чого почався потужний рух за відродження й легалізацію УГКЦ та автокефального українського православ'я...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 22 січня 2018, 21:53

  Допустим УПЦ не будет, останется только единственная УГКЦ. Но немногие православные, готовы в неё перейти. Куда идти православным молиться, ведь почти нет храмов других Православных Церквей -

 • Михаил | 22 січня 2018, 21:43

  А Вы не задумывались, как тяжело Порошенко? Все его критикуют, проклинают, все недовольны. Идёт давление со всех сторон. Каждый, лёжа на диване, знает и умеет правильно управлять страной. А поди,

 • velovs@ukr.net | 22 січня 2018, 21:34

  Крім того: відносно максимального збереження існування й панування в Україні цієї старої - корупційно-олігархічної системи у верховодів і функціонерів нині чинної влади із промосковською "5-ю

 • Петров Василий | 22 січня 2018, 21:25

  Я такой же заложник сложившейся ситуации как и все и такая жертва конфликта интересов учения Христа и т.н. еврейского христианства. Но в данной ситуации выбираю для себя отстаивать учение Христа в

 • velovs@ukr.net | 22 січня 2018, 21:20

  Усі ці чергові "екуменічні" молебні - за участі різноконфесійних церковних "верхів" - більше нагадують суто ФОРМАЛЬНІ заходи, так би мовити, для "галочки"... :-)

Популярні статті місяця