Константинополь може надати автокефалію без узгодження з Москвою, - Андрій Кураєв

22 листопада 2016, 15:53 | Міжправославні стосунки | 8 |   | Код для блогу |  | 

257672695-(1).jpg-fff.jpgУ Константинополя було дві мрії: провести Всеправославний Собор і вирішити українське питання. Собор вже позаду, і тепер йому ніщо не заважає надати автокефалію Українській Церкви без оглядки на Москву.

Таку думку висловив протодиякон Андрій Кураєв в інтерв’ю виданню Настоящее время.

«Зараз у Константинополя руки розв'язані, може бути все, йде вже серія натяків звідти, зі Стамбула і т.д., від їх спікерів високих, що терміни оренди Києва Москвою минули. А з їх точки зору, це було саме так, тобто в оренду тимчасову управління Київською митрополією віддано Московському Патріарху в XVII столітті, а не назавжди. Тому тут можливо все, в будь-який день це може статися», - сказав він.

Протодиякон зауважив, що після проведення Всеправославного Собору Москва вже не може шантажувати Константинополь зривом цього проекту.

«Я вже давно, ще два роки тому говорив, що добре б Москві поквапитися і самій надати автокефалію Українській Церкві, тому що це останній шанс хоч щось, якісь свої інтереси прописати в цьому так званому томасі - документі про надання автокефалії. Це можна було б зробити. А так Константинополь цілком може дати автокефалію без узгодження з Москвою», - наголосив священнослужитель.

Місіонер Андрій Кураєв також попередив, що у разі появи в Україні канонічних структур, більшість єпископату, священиків та мирян покинуть Московський Патріархат.

«Але чого не повинно бути - не повинно бути, звичайно, у Москви ілюзій, що ті парафіяни і священики, які сьогодні в Московському Патріархаті, вони там і залишаться. Ні. Те, що ці священики і парафіяни там, це знак їх любові не до Патріарха Кирила і не до Москви, а знак їхньої любові до церковних канонів. Якщо з'явиться канонічний вихід з цієї ситуації і відхід від Москви, що не призведе до ізоляції в усьому православному світі, то я думаю, що більшість і єпископів, і духовенства, і народу з радістю цією можливістю скористається», - заявив протодиякон Кураєв.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
8коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Алек Червоний | 3 лютого 2017, 19:38
  Коментувати коментар

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

 • Михаил | 23 листопада 2016, 22:50
  Коментувати коментар

  Первая половина статьи абсолютная глупость. Не может Варфоломей никому ничего предоставить, он не Господь Бог и, даже, не Римский Папа. Так что надеяться на Варфоломея могут только глупые и недалекие. А вот вторая часть статьи правда. Если в Украине появится новая каноническая церковь (а не бредовая "упц кп"), то большинство уйдёт из УПЦ в неё.

 • Crimea_ru | 23 листопада 2016, 08:34
  Коментувати коментар

  Г-на Кураева видно либеральные ценности совсем ума лишили. Вот кому Варфоломеюшка будет унию давать? Антипапе Филарету? Дык он на сегодня и так свободен аки ветер. МП? Дык оне и не просят после того, как драбынку послали в пешее путешествие. Тем более Варфоломеюшка на кормлении у амеров. Был. На сегодня ему денежку не дадут. Надоть новых спонсоров искать. И тут, Бинго! Кто, акромя Темнейшего может профинансировать? Нищие хохлы? Сомневаюсь.

 • Леонтій | 22 листопада 2016, 17:00
  Коментувати коментар

  Цікавий, як на мене, збіг таких історичних дат, що закінчуються цифрою "6" і прямо пов'язаних з історією Української Церкви. Й конкретно. 1596 р. - Берестейська унія, яка зірвала всі зв'язки Київської Церкви із Царгородом і однобічно приєднала й підпорядкувала її Римському папському престолу; 1686 р. - передача від Константинополя, а, по суті, - анексія Київської православної митрополії Московською Церквою; 1946 р. - заінспірований більшовицькою Москвою Львівський псевдособор, що зліквідував УГКЦ і приєднав її до РПЦ; 1986 р. - потужне з'явлення над українським Поліссям - і саме в ніч Лазаревої суботи - апокаліптичної "зірки Полин", в якому Божим Промислом було повідомлено Його волю і план щодо майбутнього України та її християнства і невдовзі після чого почався потужний рух за відродження й легалізацію УГКЦ та автокефального українського православ'я...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Mauricio | 14 липня 2018, 16:37

  moscow, russia, putin .... same rubbish. As their vessel sinks, they want their neighbours to sink with them. They better worry about china who hast taken vast lands in siberia and eastern russia.

 • lerer10225@com.ua | 14 липня 2018, 15:45

  Господи,будь милостивий до цих дітей!

 • В. Ясеневий | 14 липня 2018, 12:52

  Десь пропали відомі Михаил і Н. Григорьев. А може вже покинули ненависну їм Україну і спасаються в свїй любій благоддатній расеї?

 • В. Ясеневий | 14 липня 2018, 12:38

  І чи обов'язково є Христос там, де є Папа? До 1054 року без найменшого сумніву Ісус був "біля Папи". А після??? Не знаю. Правда в наш час картина повністю змінилася.

 • Fr. Valerii | 14 липня 2018, 11:49

  Папа не може бути неправдивим. Є три опції: 1) Папа, 2) Антипапа, 3) Седе Ваканте.