У РПЦ відмовляються вірити словам константинопольського єрарха про можливість української автокефалії

10 серпня 2016, 10:28 | Міжправославні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Недавнє інтерв'ю архиєпископа Іова (Гечі), єрарха Константинопольської Церкви, в якому розповідається про ставлення Константинополя до церковної ситуації в Україні та можливості її поліпшення, викликало ефект бомби, що розірвалася і тиждень обговорюється в ЗМІ та соціальних мережах, повідомляє портал "Релігія в Україні".

Інтерв'ю було опубліковано журналісткою Тетяною Деркач 1 серпня на сайті РІСУ. У ньому архиєпископ Іов підтвердив, що Константинополь вважає Україну своєю канонічною територією і розглядає питання надання Українській Церкві канонічної автокефалії, яку в принципі може дати хоч зараз.

4 серпня російський портал "Інтерфакс" опублікував в рубриці "Аналітичні матеріали" статтю протоєрея Миколи Балашова «О "сенсационных" журналистских выдумках».

Автор, який є заступником голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків (ВЗЦЗ) РПЦ, в невластивих для священнослужителя розгнузданих виразах поставив під сумнів автентичність слів архиєпископа, підкреслюючи, що «своє інтерв'ю він дає відомій в Україні прихильниці розколу, а в минулому - активістці секти С.Аделаджи" посольство Боже "... саме на інформаційному ресурсі, підтримуваному Українською Греко-Католицькою Церквою».

На думку о. Миколи Балашова, «слова константинопольського гостя в передачі настільки ангажованою слухачки важко сприймати з довірою ... Не віриться, що він дійсно міг стверджувати, ніби" територія України є канонічною територією Константинопольської церкви ... Спроба заперечувати легітимність возз'єднання Київської митрополії з Московським патріархатом також скоріше схожа на журналістську вигадку, ніж на відповідальну заяву православного єрарха »і т.д.

Тим часом архиєпископ Іов вже опублікував на своїй сторінці в Фейсбуці посилання на це інтерв'ю в трьох мовних версіях, які лише підтверджують достовірність його слів. На це вказала сама Тетяна Деркач, іронічно нагадавши про. Миколі його "сектантське" минуле: «Колишній баптист заявляє, що колишня активістка секти Сандея Аделаджі обманним шляхом взяла інтерв'ю у представника Константинопольського Патріархату, який нічого не підозрював, перебрехала його слова, після чого представник Константинопольського Патріархату розмістив у себе на сторінці в фейсбуці цей мерзенний фейк трьома мовами».

5 серпня на сайті "Інтерфакс" вийшла ще одна новина – «Представитель Константинопольской церкви опроверг слухи о ее намерении учредить свою митрополию на Украине». З посиланням на близький до Київської митрополії УПЦ (МП) сайт "Православне життя" в новини стверджується, що «Константинопольський Патріархат, всупереч чуткам, не збирається створювати свою юрисдикцію в Україні». При цьому наводиться фраза архиєпископа Іова, сказана журналісту УПЦ: «Вселенський Патріархат не планує створювати ще одну паралельну юрисдикцію в Україні, тому що таке неканонічне положення тільки посилить проблему». Однак в інтерв'ю для РІСУ архиєпископ Іов також не говорив про паралельну юрисдикцію Константинополя в Україні, ведучи мову про набагато більше – про можливість надання автокефалії Українській Церкви. Тому не зрозуміло, про які чутки пише "Інтерфакс".

Коментуючи реакцію РПЦ на інтерв'ю владики Іова, речник УПЦ Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) пише: «Яскравий приклад того, як діячі МП можуть спокійно біле назвати чорним, заперечувати очевидні факти і видавати за реальність - вигадані».

Користувачі мережі Фейсбук також звернули увагу на твердження про «жорстоке вбивство націоналістами митрополита Варшавського Георгія» з вищенаведеної статті протоєрея Миколи Балашова. З контексту статті можна було припустити, що це вбивство скоїли українські націоналісти.

У зв'язку з цим кандидат історичних наук Ірина Преловська зазначає:

«Це просто якийсь безперервний кошмар на російських православних сайтах! Там що ні слово – то відро з помиями, яке падає на голову усіх тих, хто відкриває ці двері! І контрольний в голову істориків: вбивство націоналістами (!!!) в Польщі Юрія (Ярошевського) - митрополита Варшавського і всієї Польщі ... ». Преловська підкреслює, що митрополита насправді вбив російський націоналіст архимандрит Смарагд (Латишенков).

Через деякий час текст о. Миколи Балашова був виправлений, з нього було видалено згадку про «націоналістів», проте первинний варіант публікації зберігся в кеші Сoogle.

Спостерігачі відзначають, що Московська Патріархія виявилася неготовою до одкровень константинопольської єрархії. Цитуючи інтерв'ю архиєпископа Іова, московський протодиякон Андрій Кураєв повторює свою тезу про необхідність для РПЦ перехопити ініціативу Константинополя і надати, нарешті, Українській Церкві повну автокефалію.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Чуваки | 4 вересня 2016, 08:34
  Коментувати коментар

  Зависть, вот из-за чего всегда клеймят г-на Денисенко!!!! Причём зависть чёрная, даже не белая. Зависть от того, что он имеет свое мнение, которое и отстаивает, в этом его сила. В своих выводах и убеждениях, он опирается на рассуждения отметая утратившие по его мнению целесообразность догматы, это тоже сильная сторона его. Возможно в своих рассуждениях он кое в чем и ошибается, но он не боится рассуждать что и делает его особо опасным противником для тех, кто привык отметать всяческое рассуждение в угоду начальству, канонам и догматам. Рассуждение же подкрепленное делами и есть то, чего сейчас во многом не достает современному православию потому, что мы слышим в большинстве случаев одни декларации и пустопорожние нравоучения, тогда как г-н Денисенко человек и дела и слова. Хотите взять верх над ним, перестаньте пренебрегать оружием, которым он вас разбивает православные!!!! Когда же вы наконец поймёте, время догматов и каконов безвозвратно ПРОШЛО, настало время трезво и самостоятельно мыслить, рассуждать и уже на основании этого делать!!! Перестаньте подглядывать постоянно в старый и потрепаный букварик, что нужно делать и как, не повторяйте заученые фразы как МАГИЧЕСКИЕ заклинания, которые действуют сами по себе, время заклинаний уже давно прошло!!! НИКТО не вливай больше новое вино в мехи старые и к старой одежде заплаты из новой одежды никто не вырезай и не прикладывай!!!! Вера без дел мертва, а вы будучи на словах с Христом, православные, напрасно уверовали в непогрешимость своих заклинаний, тем самым уже обличаете себя в том, что на деле верите кому угодно, но только не в Христа!!!!!

 • Михаил | 4 вересня 2016, 03:07
  Коментувати коментар

  Нет на свете больших лжецов, чем Путин, Тимошенко и Денисенко (кличка "патриарх", позывной в КГБ "Антонов") !!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 1 квітня 2020, 06:10

  А хіба в нас цього "розуму" набагато більше?! Теж: не надто вже багато. І негативних та ганебних наслідків цього - цілі три величезні (і вельми очевидні для всіх) купи... ----- І з цього

 • Ігор Затятий | 1 квітня 2020, 05:33

  Не надурно ж Бог забрав розум у цього "насєлєнія".

 • velovs@ukr.net | 31 березня 2020, 16:29

  Мабуть, ці люди, ініціатори й потенційні учасники такого хресного ходу, - а, тим паче, з точки зору "взірців" цього грішного й безбожного світу - виглядають, м'яко кажучи, не надто

 • velovs@ukr.net | 31 березня 2020, 15:56

  Дуже "євангельська" ця постава...

 • Ігор Затятий | 31 березня 2020, 15:13

  "Баба з воза -коням легше"

Популярні статті місяця