На Волині ще одна парафія покинула Московський Патріархат

7 грудня 2015, 11:05 | Міжправославні стосунки | 6 |   | Код для блогу |  | 

article2104.jpg-ggg.jpgНа Волині у селі Грибовиця, що між Іваничами й Нововолинськом, громада Свято-Покровської церкви вирішила вийти з Московського Патріархату та перейти до Київського.

Про це повідомляють Волинські новини.

6 грудня вранці у храмі села Грибовиця Іваничівського району Волинської області вперше відправили службу священики Київського Патріархату.

Цій події передували бурхливі збори, що відбулися у селі 29 листопада. Понад сто мешканців Грибовиць вирішили замінити замки у храмі — і перевести його під юрисдикцію Київського патріархату.

Настоятель Покровського храму протоєрей Ігор Маргіта на збори не прийшов, поспілкувався з людьми біля свого будинку. Згідно з протоколом, на сільському сході було 107 чоловік.

Згідно з результатами сільських зборів, 29 листопада вирішили передати релігійну споруду Київському Патріархату. Сільський голова Павло Степанець зірвав печатки, замінив на церковних дверях замки та знову опечатав їх. Наступного тижня до стародавньої церкви пообіцяли завітати працівники районної адміністрації, відділу культури, аби інвентаризувати церковне майно, що становить культурну та історичну цінність.

Не згодний із рішенням сільських зборів, священик УПЦ (МП) Ігор Маргіта викликав правоохоронців. Працівники МВС зібрали пояснення з представників обох боків конфлікту та пообіцяли розібратися.

Як відомо, раніше перейти до Київського Патріархату вирішили церковні громади МП в селах Угринів та Печихвости. Окрім цього, у селі Стрільче Горохівського деканату місцева парафія нещодавно перейшла з Московського в Київський Патріархат.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • qwe | 8 грудня 2015, 01:24
  Коментувати коментар

  Як відомо, раніше перейти до Київського Патріархату вирішили церковні громади МП в селах Угринів

  • qwe | 8 грудня 2015, 01:27
   Коментувати коментар

   1 грудня, на адресу настоятеля Свято-Хрестовоздвиженської громади УПЦ села Угринів Волинської області протоієрея Ростислава Сапожника прийшла повістка до суду та матеріали позовної заяви, з яких йому стало відомо про намір громади «Київського патріархату» виселити його сім’ю з будинку, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ. згідно з документами, наданих священнослужителем, позивачі стверджують, що священик УПЦ з дружиною та малолітніми дітьми «захопили чуже майно» самовільно і не зареєстровані у будинку, який знаходиться за адресою Набережна, 25. Як повідомлялося раніше, священик, його дружина і двоє неповнолітніх дітей зареєстровані відповідним чином, в будинку сім’я проживає вже більше 17 років. Це вже не перша така спроба виселити настоятеля захопленого розкольниками храму. В серпні від священика вимагали сплатити 60 000 гривень «оренди», або звільнити оселю. Протоієрей Роман буцімто мусив сплачувати по 6 000 гривень за місяць орендної плати з жовтня 2014 року релігійній громаді «Київського патріархату», утвореній після захоплення храму УПЦ. На даний момент у будинку настоятеля відбуваються богослужіння громади УПЦ, які збирають досить велику кількість прихожан. На думку священика, саме цей факт є значним подразником для очільників «УПЦ КП» в Угринові, які намагаються перешкодити існуванню громади УПЦ.

 • qwe | 8 грудня 2015, 01:12
  Коментувати коментар

  В каждом населённом пункте постоянно регистрируются какие-то новые христинские общины ,но это не означает,что старые общины автоматически самоликвидируются...Получается, если завтра появится греко-католическая парафия в данном селе, то что РИСУ скажет- На Волині у селі Грибовиця, що між Іваничами й Нововолинськом, громада Свято-Покровської церкви вирішила вийти з Київського Патріархату та перейти до УГКЦ??Очередной бред от админов или просто сознательная манипуляция???

 • qwe | 8 грудня 2015, 00:50
  Коментувати коментар

  цього дня в селі Грибовиці Іваничівського району новообраний голова сільської ради Павло Степанець долучився до незаконної заміни замків на храмових дверях, після чого опечатав церкву. Таким чином розкольники в черговий раз намагалися заволодіти Свято-Покровським храмом, який починаючи з 20 вересня залишається опечатаним в результаті конфлікту, який вони самі спровокували. Щойно зареєструвавшись у серпні 2015 року, громада «УПЦ КП» почала претендувати на храм існуючої громади УПЦ. 21 вересня філаретівці увірвались до храму під час богослужіння та вимагали від священика або перейти в розкол, або віддати їм церковні приміщення. Тоді правоохоронні органи змушені були закрити та опечатати храм. Свято-Покровська громада УПЦ у жовтні звернулась до правоохоронців із скаргою по факту перешкоджання здійсненню релігійного обряду та по факту незаконного утримання релігійної святині. Рішенням Іваничівського районного суду скаргу Свято-Покровської релігійної громади УПЦ задовольнили, було розпочато досудове розслідування. Цього разу прихильники «УПЦ КП» намагалися проникнути в приміщення під приводом проведення інвентаризації майна, яке їм не належить. Нагадаємо, суди Тернопільщини та Рівненщини в листопаді прийняли ряд рішень, якими визнали незаконними захоплення храмів Української Православної Церкви представниками «Київського патріархату».

 • qwe | 8 грудня 2015, 00:34
  Коментувати коментар

  по всем юридическим нормам сельские собрания псевдореферендумы не имеют права распоряжаться имуществом религиозных общин...это решение, как и все до этого, опять будут оспорены судами всех инстанций...зачемм вот тока воду мутить не понимаю

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця