Молебень за вояків АТО потрактували як зазіхання на храм

29 вересня 2015, 17:06 | Міжправославні стосунки | 5 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gif“Спроба захоплення православного храму” привиділася “Спілці православних журналістів” у Богослужінні вірних Київського Патріархату в селі Колосова Кременецького району на Тернопільщині 28 вересня 2015 року. Публікація з інформацією про нібито спробу захопити церкву св. Івана Богослова у конфліктному селі з'явилася на сайті вказаної спілки вже наступного дня.

с. Колосова“На запитання мешканців Колосової про мету «візиту» вони відповіли лайкою і запевнили, що через тиждень церкву відберуть”, – йдеться у тому повідомленні.

Автори згадують, що серед присутніх “була людина схожа на очільника Тернопільської єпархії так званої УПЦ КП Нестора (Писика)”. Як запевнив кореспондента РІСУ Володимира Мороза архиєпископ Нестор, він 28 вересня був у Тернополі.

Інформацію про те, що храм планували зайняти, заперечує кременецький благочинний УПЦ КП отець Анатолій Довгалюк. Вони відслужили молебень на подвір’ї храму.

“Якби ми хотіли зайти, то зайшли б. Їх було всього четверо чоловік, – говорить благочинний. – Ми служили звичайний Богородичний молебень за українських вояків, які в АТО: саме одні прибули на ротацію, а інші з батальйону “Тернопіль” відбули на Схід. Тож присутніми у той час біля храму були бійці”.

За словами о. А. Довгалюка, тільки з його парафії у сусідніх з Колосовою Шпиколосах в АТО служать восьмеро вояків. Ще один чоловік із Колосової також несе службу на Сході.

У секторі громадських зв'язків Управління МВС у Тернопільській області підтверджують, що правоохоронці увечері 28 вересня виїжджали до Колосової.

“Хлопці відправляли інших в АТО і хотіли відправити молитву. Час відправи не відповідав тому, який відведено для УПЦ КП. Також вони запросили “Правий сектор”, – розповіли у міліції. – Є повідомлення, що вони намагалися зайти до храму... Але служили надворі”.

Нагадаємо, що конфлікт у Колосовій триває вже приблизно чотири місяці. Громада УПЦ КП у цьому селі висловила свою згоду на почергові Богослужіння. Але проти виступає громада УПЦ (МП), яка утримує храм.

“Я прекрасно розумію, що ви нас захищати не будете... Справа в тому, що наш храм від самого початку належав Українській Православній Церкві. Ми маємо рішення сільської ради, районної ради, рішення Кременецького суду і право власності на цей храм, – говорить настоятель колосівської громади УПЦ (МП) отець Анатолій Сімора. – В нас Київський Патріархат хоче той храм відібрати силовим методом. Наша Церква, згідно зі статутом і канонічними правилами не має права з ними служити і допускати таких людей в храм. Якщо вони згідні, ми про це казали одразу, ми їм допоможемо збудувати новий храм. Ми не можемо їх пускати у храм. Це не наші люди – це розкольники. Це буквально 3-4 чоловіки з нашої громади, які ходили в наш храм. Всі інші – це люди з вулиці. Я вже 20 років у тому храмі служу і є такі, хто жодного разу в тому храмі не був, не сповідався і не причащався. Є такі, хто приходив тільки паску святити, а тепер претендують на наш храм. У статуті вказано, хто є членом релігійної громади. Нехай подають до суду, я цього не боюся... Нехай юридично докажуть, тоді буде інша мова. А так це ганьба на всю Україну... Ми хочемо в Європу... Держава повинна прийняти рішення, адже є закон! Я їм допоможу звести храм і буду першим вкладником! Будуйте! Як же ви можете забрати, якщо воно належить нам?”

Натомість вірні, які перейшли до Київського Патріархату, кажуть, що вони були саме в громаді УПЦ (МП), проте не могли більше в ній залишатися – хочуть бути в українській Церкві.

Як ми повідомляли, у випадку Колосової, зі статусом храму теж не все чітко, адже обладміністрація виявила, що храм громаді УПЦ (МП) передав виконком місцевої сільради, хоча храм перебував на балансі обладміністрації. Заступник директора департаменту з питань культури, релігій та національностей Тернопільської облдержадміністрації Ігор Кульчицький пояснив, що виконком перевищив свої повноваження й анонсував, що це рішення будуть скасовувати через суд.

На 1 жовтня 2015 року призначено засідання, повідомив о. А. Довгалюк.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • qwe | 20 листопада 2015, 10:26
  Коментувати коментар

  Суд вже вдруге визнав у діях губернатора Тернопільщини загрозу захоплення храму УПЦ Львівський апеляційний адміністративний суд відхилив скаргу представників громади «УПЦ КП», котрі за підтримки голови Тернопільської ОДА Степана Барни намагалися заволодіти храмом громади Української Православної Церкви в селі Колосова на Тернопільщині. Таким чином ще в одному суді було підтверджено право віруючих УПЦ на володіння храмом на честь апостола Іоанна Богослова в с. Колосова Кременецького р-ну, а в діях голови ТОДА виявлено загрозу по відношенню до релігійної громади канонічної Церкви, повідомляє Інформаційний відділ УПЦ, з посиланням на Спілку православних журналістів. Нагадаємо, нехтуючи законом, 28 серпня 2015 року голова Тернопільської ОДА вирішив перереєструвати громаду УПЦ в с. Колосова на так звану УПЦ КП. Степан Барна проігнорував рішення Кременецького суду від 26 серпня, яким було ухвалено Іменем України: «Заборонити ТОДА приймати рішення про реєстрацію нової редакції статуту», чим спричинив черговий конфлікт у селі. Варто зазначити, що розпалюванням ворожнечі та залякуванням місцевих жителів, з метою переведення громади УПЦ до «Київського патріархату», ще з весни цього року почали займатися представники місцевого осередку «Правого сектору». Однак, значна частина жителів Колосової не захотіла переходити в розкол. Свої права залишатися в канонічній Церкві віряни продовжували відстоювати в судах. «У зв’язку з тим, що позиція губернатора С. Барни була політизована і він своїми діями відкрито встав на бік однієї з конфесій, втративши об’єктивність і фактично ігноруючи закон, громада УПЦ звернулася до адміністративного суду з позовом про скасування незаконного розпорядження губернатора. Отримавши позов, суд дійсно встановив, що є підстави припускати загрозу рейдерського захоплення храму в с. Колосова на підставі розпорядження губернатора», – розповів правозахисник, лідер ГО «Об’єднання Форпост» Олег Денисов. Представники т.з. УПЦ КП спробували оскаржити це рішення за допомогою апеляції. Однак Львівський апеляційний адміністративний суд також дійшов висновку про існування загрози незаконних дій стосовно громади УПЦ.

 • qwe | 4 жовтня 2015, 11:08
  Коментувати коментар

  смотрю УПЦ КП решила ввести на Украине ноу-хау с восточных исламских стран.Там тоже вооружённые и с прикрытыми лицами боевики ИГИЛ и Аль-каиды любят совершать хадж по местным мусульманским святыням в составе организованных автоколон...типа для безопасности и во избежание провокаций со стороны других ветвей ислама

 • qwe | 30 вересня 2015, 16:51
  Коментувати коментар

  Керівник Тернопільського осередку «Правий сектор» Василь Лабайчук заявив, що за тиждень планує зі своїми бійцями відібрати у місцевої громади канонічної Православної Церкви храм в селі Колосова на Тернопільщині. Про це очільник радикального угрупування повідомив столичному Інформаційному Бюро “Правий” 29 вересня. «Якщо влада не дасть дозволу служити – то громада забере храм, бо це її церква», – сказав Лабайчук, коментуючи свої претензії на храм УПЦ. «Ми в кожному випадку приїжджаємо, де утворюється нова громада Київського патріархату”, – зізнався очільник тернопільського осередку «Правого сектору». Нагадаємо, що 28 вересня праворадикали приїздили до села і повідомили місцевих жителів, що скоро відберуть їхній храм. Вони незаконно проникли на подвір’я церкви, а коли одна з місцевих мешканок намагалася зазняти все, що відбувається на телефон, озброєний бойовик «Правого сектору» вихопив у неї мобільний апарат та знищив SIM-карту. Лобайчук у своєму коментарі журналістам не зізнається про те, що саме бойовики напали на жінку і заявляє, що на мешканку села, яка буцімто хотілаперешкодити богослужінню, здійснили напад місцеві, а «їхні хлопці були, але вони з машин не виходили». Тож, чергова брехня в повідомленні на вище згадуваному ресурсі про те, що нібито жителі села Колосова на Тернопільщині звернулися до «Правого сектора» про захист – закономірна. Саме в такий спосіб бойовики намагаються вже за тиждень підготувати інформаційне поле для своїх рейдерських дій. Раніше на офіційному сайті ГО «Правий сектор» була розміщена заява, в якій праворадикали повідомили про здійснення протизаконного рейдерського захоплення культової споруди. Вони взяли на себе відповідальність за побиття вірян УПЦ в сусідній Катеринівці та тепер погрожують такими ж методами діяти й далі. Вийшовши безнаказаними з конфлікту в Катеринівці, праворадикали націлилися тепер на Колосову. Зазначимо, що під час брифінгу в Києво-Печерській Лаврі голова Інформаційного відділу УПЦ єпископ Климент зробив відкрите звернення до керівників МВС та Міністерства Культури, у якому попросив роз’яснення, як можливо пояснити трактування цими установами подій в Катеринівці з офіційними заявами «Правого сектору».

 • qwe | 30 вересня 2015, 16:18
  Коментувати коментар

  Ну а какой другой реакции селян можно было ожидать,когда в мирном селе за 1000 км от линии фронту появляются экипированные люди в балаклавах(про правый сектор имею ввиду )??? Им что больше негде было помолиться и двор спорной церкви самое подходящее место ??? Или у УПЦ КП на всей западной Украине нет ни одного капелана, что нужно было делать марш-бросок до храма УПЦ??? Почему когда семинаристы приезжают на службу в общину УПЦ, то сразу подымается истошный вой, а вот когда вооруженные и профессиональные бойцы с радикальными ультрасовскими взглядами то это в порядке вещей???? Вирянам УПЦ наверное надо было хлопать в ладоши и дарить цветы...особенно на фоне заявлений на сайте Правого сектора что они и в дальнейшем будут использовать все доступные(читай противозвконные) средства для утверждения УПЦ КП

 • πρεσβύτερος Ярослав Мінєєв | 29 вересня 2015, 19:09
  Коментувати коментар

  Допоможи Боже, ще одній спільноті полишити "МП"-шний Содом і доєднатися до Божої Церкви Київського Патріархату.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

 • Halo | 2 червня 2020, 16:45

  Нема харізми, поганенько вкид вийшов.

 • Стефан | 2 червня 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

Популярні статті місяця