Катеринівка шукає миру: більшість пішла на компроміс

8 вересня 2015, 16:27 | Міжправославні стосунки | 10 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifНа почергові Богослужіння з громадою УПЦ (МП) погодилася громада УПЦ КП у селі Катеринівка Кременецького району на Тернопільщині, де триває міжконфесійний конфлікт.

На знак доброї волі вірні УПЦ КП, яких у селі більшість і які раніше вийшли з громади УПЦ (МП), погодилися призупинити перехід уже існуючої громади до Київського Патріархату. Натомість зареєстрували нову і відповідне розпорядження № 548-од від 2 вересня вже підписав голова облдержадміністрації Степан Барна. Таким чином вірні Київського Патріархату, за їхніми ж словами, продемонстрували добру волю до примирення. Адже у випадку переведення діючої громади з УПЦ (МП) до УПЦ КП вірні, які не бажають змінювати конфесійну приналежність, залишилися б без жодного юридичного статусу.

Храм в с. Катеринівка

Розподіл сил у цьому селі такий, що громада УПЦ (МП) зібрала на свою підтримку і засвідчила у сільраді 92 прихильників, а громада УПЦ КП – 148, сказала кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу місцевий сільський голова Вікторія Дрель.

Незважаючи на свою перевагу у кількості, громада УПЦ КП у цьому селі не вчинила жодної спроби силою забрати храм. Тож до осені Катеринівка увійшла з ситуацією, коли більшість служить надворі, а меншість утримує храм і не впускає туди опонентів.

“У Катеринівці ситуація така, що люди ведуть між собою переговори. Є бажання громади Київського Патріархату і певної частини громади УПЦ (МП) домовитися про почерговість, – говорить заступник директора департаменту у справах культури, релігій та національностей обладміністрації Ігор Кульчицький. – Громада УПЦ (МП)  з недовірою ставилася до людей, які представляють Київський Патріархат – нібито вони лукавлять і хочуть перереєструвати, ліквідувати цю громаду. Київський Патріархат, щоб бути чесним зі своїми односельчанами, зареєстрував нову громаду і надалі його представники будуть вести переговори з УПЦ (МП), щоб її прихильники не чинили перешкод у користуванні культовою спорудою”.

У Київському Патріархаті підтверджують свою згоду на почерговість, як також інформацію про добровільну реєстрацію саме нової громади.

“До такого кроку спонукало те, що у Катеринівці дуже мирна громада Київського Патріархату і люди хочуть вирішити все мирно, полюбовно, – коментує кременецький благочинний УПЦ КП отець Володимир Буграк. – Нова громада вже зареєстрована, видані документи, облдержадміністрація звернулася до райдержадміністрації, щоб у п'ятиденний термін визначити графік почергових Богослужінь. Але, як мені сказали, уже поширюють заклики недопустити до почерговості, хоча я сам їх не бачив. Їхні священики поки не погоджуються”.

За коментарем кореспондент РІСУ звернувся до секретаря Тернопільської єпархії УПЦ (МП) о. Степана Балана.

“Я думаю, що трішки скоро говорити про це. Питання ще вирішують. Можливо, наприкінці тижня”, – сказав він.

Аналогічно сказала активістка громади цієї конфесії на місці Ганна Самборська. Тож, як виглядає, в УПЦ (МП) ще роздумують щодо пропозиції. Але вже тепер слід наголосити, що їхня потенційна відмова може мати негативні наслідки для них самих.

Річ у тому, що храм св. Георгія Побідоносця, який поки не можуть поділити у Катеринівці, не належить місцевій громаді у жодному з її конфесійних виявів.

“Жодного рішення щодо культової споруди за роки незалежності не приймали, тобто вона є у державній власності і розпорядником того майна, згідно із Законом “Про свободу совісті...”, є облдержадміністрація, – пояснює І. Кульчицький. – У законі йдеться, що почерговість Богослужінь може відбуватися за взаємною згодою. А в разі відсутності такої згоди, порядок користування визначає власник. Ми ж сподіваємося на взаємну згоду”.

І тут громада УПЦ КП підстрахувалася: реєструючи нову громаду, вірні не відкликали поки подання до облдержадміністрації з приводу перереєстрації статуту вже діючої громади. Таким чином, якщо УПЦ (МП) відмовиться від діалогу, Київський Патріархат запустить перереєстрацію і вірні, які не бажають переходити та ще й змушують інших служити надворі, залишаться без власної юридично зареєстрованої громади. В УПЦ КП допускають цю можливість.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
10коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Алексей Павлович | 10 вересня 2015, 12:48
  Коментувати коментар

  Общины УПЦ, которые зарегистрованы, обязаны действовать согласно статуту УПЦ! Как только какая-то часть этой общины перестает действовать согласно статуту УПЦ (уходит в раскол к примеру), она перестает быть общиной УПЦ и не может претендовать на какую-то перерегистрацию, потому что она по факту не имеет никакого отношения к этой общине! Пожалуйста - регистрируйте свои общины отдельно и стройте свои Церкви. Но это уму непостижимо - лишать регистрации верующих УПЦ за то, что они продолжают действовать согласно статуту этой религиозной организации! Религиозная община не тождественна территориальной общине, и не имеет значения какое в ней количество. К тому же, в состав юридического лица, на которое оформляется церковное имущество входит ограниченное количество людей, а не все подряд. Поэтому КПшников может быть хоть тысяча, но если собственность оформлена на УПЦ, то КП не может претендовать на эту собственность.

  • πρεσβύτερος Ярослав Мінєєв | 10 вересня 2015, 13:14
   Коментувати коментар

   1. Громада діє згідно Статуту громади, а не Статуту УПЦ. 2. Нерухомість може бути зареєстрована, як на конкретну релігійну громаду, так і на територіальну громаду, чи навіть приватну особу. В будь-якому разі власником нерухомості не є релігійна конфесія в ціому. 3. Конкретна релігійна громада може не тільки змінити юрисдикцію, але й оголосити про самоліквідацію. 4. Релігійні споруди, що знаходяться в державній властності можуть бути надані в користування іншій релігійній громаді згідно рішення відповідних органів.

 • Алексей Павлович | 10 вересня 2015, 12:41
  Коментувати коментар

  Пусть ответят на один вопрос - на каком основании можно совершить перереестрацию общины? Это совершенно противозаконный акт, что и было доказано решением суда по Колосовой! Но в Тернополе живут сепаратисты, которым законы Украины не указ, делают что захотят.

 • qwe | 9 вересня 2015, 09:53
  Коментувати коментар

  значит вы считаете, что стратегия развития УПЦ-КП -отжимать силой то ,что никогда ей не принадлежало ,а если не получилося с наскока отжать, то на знак доброй воли соглашаться на поочерёдные богослужения вполне вписываеться в проевропейский вектор движения Украины?! Ну и при этом кивать на признанные в кавычках демократии вроде России и ИГИЛа?! Если следовать вашей логике, то можно и до показательных казней несогласных докатиться...ведь в ИГИЛе это же практикуеться....чем Украина хуже ???

  • πρεσβύτερος Ярослав Мінєєв | 10 вересня 2015, 11:30
   Коментувати коментар

   Настала осінь -- пора загострення відомих захворювань. Шановні пацієнти, не забувайте про таблетки і укольчіки. Ігнорування призначень лікаря може погано закінчитися для Вас та оточуючих.

 • qwe | 8 вересня 2015, 18:12
  Коментувати коментар

  тем более. что те же самые иеговисты и баптисты мало того, что не отпевают погибших в зоне АТО, не особо поддерживают украинскую власть, но и вообще в армию не хотят идти...я думаю что этого уже достаточно для того .чтоб провести сборы сельских громад везде ,где есть их дома молитв и залы царств и абсолютным большинством голосов перевести эти непатриотические общины ну сами догадайтесь куда...

  • OLesja | 8 вересня 2015, 19:52
   Коментувати коментар

   qwe -- Цікаві ви всі антиукраїнські типи. Вас не турбує поведінка промосковських попів, а турбує те, що другі “попи“, які на ваш погляд також такі ж “зрадники“ України не підпадають під мітлу.

 • qwe | 8 вересня 2015, 17:40
  Коментувати коментар

  так сказать на знак доброй воли ...

 • qwe | 8 вересня 2015, 17:32
  Коментувати коментар

  интересно а чего по такому же сценарию УПЦ-КП возьмёт и не переведёт на западной Украине общины адвентистов иеговистов или баптистов под Филарета?! там же ещё проще-провели собрание села, где большинство ясно дело будет православного исповедания, собрали подписи голова сельсовета поставил печать, отправили в область где особо не разбираясь ни на решения суда, ни на вообще абсурдность ситуации всё тупо подписали и через месяц ребята с Правого Сектора в 6 утра сменили бы табличку дом молитвы на новую -приход УПЦ-КП...у них как правила все дома молитвы хорошо отремонтированы и возмущаться особо никто не стал бы в виду их малочисленности....ну не совсем демократично и законно,не совсем по европейски, ну мы же ещё тока учимся быть европейцами поэтому простительно...тем более преценденты с имуществом общин УПЦ есть...ну хотя бы если не получиться сразу забрать всё то хоть для начала просто поочерёдно проводить богослужения...

  • OLesja | 8 вересня 2015, 19:56
   Коментувати коментар

   qwe -- Скажіть, будь ласка, а за яким порядком перевели і переводять храми КП в окупованому Криму?

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 20 січня 2020, 21:32

  Читаешь вас и ужасаешься! Жонглируете цифрами - 7 млн., 4 млн., 4-5 млн., 8-10 или 15 млн.! Вам что, гибель 4 млн. менее важна и страшна, чем гибель 7 или 15 млн.! Бухгалтера несчастные, сидят

 • bopa | 20 січня 2020, 21:17

  Буде можливість у Президента України переконати у цьому очільників Ізраелю і РФ-ії!

 • bopa | 20 січня 2020, 21:14

  Хіба поняття "київські католики" і "римо-католицькій громаді" тотожні? Для чого домислювати не сказане? Для чого лукавити?!

 • velovs@ukr.net | 20 січня 2020, 19:21

  Досить цікава й врізнобіч продумана, зрозуміла і зважено-збалансована концепція. ---- Ну що ж: як виглядає, її автору можна і навіть варто надати змогу для її конкретної практичної реалізації. :)

 • Ігор Затятий | 20 січня 2020, 16:09

  Кошицький екзархат папа перетворив на повноправне єпископство. А в Україні ніззя, бо росіяни не дозволяють. Стидоба.

Популярні статті місяця