В УПЦ КП закликають патріотичних священиків і парафіян УАПЦ брати участь в об'єднавчому процесі

10 липня 2015, 20:13 | Міжправославні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

конф.jpgexklusiv.gifУ Залі засідань Вченої Ради Київської православної академії, що на території Михайлівського монастиря, 10 липня відбулась прес-конференція, на якій голова Інформаційного відділу УПЦ Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) та протоєрей Олександр Трофимлюк розповіли про рішення архиєрейського Собору УАПЦ від 9 липня 2015 року щодо процесу об’єднання з УПЦ КП.

В УПЦ КП рішення УАПЦ назвали такими, що зривають об’єднавчий процес та закликали патріотично налаштованих священиків та парафіян УАПЦ  «не зважаючи на таку деструктивну діяльність єпископів УАПЦ брати участь в об'єднавчому процесі».

У своєму виступі владика Євстратій зазначив, що на відмінну від того, як ми збирались тут місяць тому і мали, якісь позитивні новини, то сьогодні ми не маємо чим порадувати ні себе, ні аудиторію. Мусимо проінформувати про події, що відбулися вчора у приміщенні патріархії УАПЦ.

"Як ви знаєте, 8 червня 2015 року у підсумку засідань двох комісій УПЦ КП та УАПЦ, ми підписали спільні домовленості, які були опубліковані. Рішення про скликання спільного Об'єднавчого Помісного Собору, точна дата якого мала бути затверджена Священним синодом УПЦ КП і Архиєрейським собором УАПЦ до кінця червня цього року. Саме такий термін був визначений позицією Автокефальної Церкви, тому що ми пропонували протягом 10 днів прийняти це рішення і 18 червня ми виконали їх. А саме,  Священний Синод нашої Церкви прийняв рішення про схвалення спільного рішення комісій і про скликання Об'єднавчого помісного Собору 14 вересня 2015 року. Але з не зовсім зрозумілих нам причин самі представники УАПЦ не виконали те, що вони власне і пропонували, а саме до 30 червня вони так і не зібралися і не прийняли рішення. Вирішили зробити це 9 липня", – підкреслив владика.

За словами голови інформаційного відділу УПЦ КП, 9 липня за попередньою домовленістю одночасно в Патріархії УАПЦ відбувався Архиєрейський Собор. Аби мати можливість обговорити всі питання, було домовлено, що спочатку зранку буде засідати Архиєрейський собор, а після нього відбудеться спільне засідання двох комісій. На спільному засіданні також були присутні представники Вселенського Патріарха.

"Розпочалось наше засідання з того, що нам був наданий протокол засідання Архиєрейського Собору, у якому вони розглядали можливості об'єднання. І визначили, що не погоджуються з підписаними домовленостями щодо квоти на Об'єднавчому соборі, запропонувавши провести Собор, основуючись на рівності делегатів 50/50, не беручи до уваги кількість парафій УПЦ КП. Ми ж, виходячи з бажання рівності, запропонували формулу, що делегатами є всі архиєреї УПЦ КП та УАПЦ і один делегат від 15 зареєстрованих релігійних громад, відповідно до статистики, яку веде Міністерство Культури України. Станом на 1 січня 2015 року Міністерство Культури України повідомляє, що зареєстрованих релігійних громад УПЦ КП є 4877, УАПЦ – 1225 громад. Використовуючи цю формулу, ми розрахували, що Київський Патріархат має делегувати 325 делегатів, а також усіх архиєреїв, яких у нас є 40. УАПЦ мала би делегувати 82 делегати і 10 архиєреїв, які є в Автокефальній Церкві", – підкреслив владика.

"В процесі дискусії ми запропонували компроміс: при збереження тої квоти, яку ми призначили для Київського Патріархату кількість делегатів від УАПЦ збільшується вдвічі, тобто 164 делегати. Ми пішли на цей компроміс, бажаючи, аби все таки відбувся Об'єднавчий Собор. Але, як тільки ми знаходили якесь рішення по одному питанню, виникало інше", – додав він.

Спірні питання викликали, зокрема питання назви об'єднаної Церкви, правила обрання Предстоятеля, кандидатури та сама процедура обрання.

Представники УАПЦ також прийняли рішення про відміну мораторію на перехід парафій та архиєреїв з УПЦ КП до УАПЦ та навпаки. Що здивувало УПЦ КП, оскільки цей мораторій був їхньою пропозицією.

Також владика УПЦ КП заявив, що вони знають думку багатьох священнослужителів УАПЦ та громад, які прагнуть до створення Єдиної Помісної Церкви. "Єпископат УАПЦ, який відхилив усі пропоновані рішення не здатний далі рухатись в напрямку об'єднання, але ми знаємо думку багатьох священників і парафіян УАПЦ, які патріотично налаштовані і хочуть, аби в Україні була Єдина Помісна Православна Церква. Ми закликаємо їх, не зважаючи на таку деструктивну діяльність єпископів УАПЦ брати участь в об'єднавчому процесі", – додав владика Євстратій.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 11 липня 2015, 03:48
  Коментувати коментар

  Как я и предсказывал с первого дня этого "объединения" - ничего не получится, перегрызутся в борбе за власть и доходы (про Бога и народ и не вспомнят, неинтересно). К тому же, только самоубийцы могут иметь дело с Денисенко, вспомните судьбу предыдущих "патриархов".

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 18 лютого 2020, 11:00

  Вперед, малоросику, підтримай поплічників Гундяя.

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 11:00

  А взагалі-то, як акцентує Боже Слово, "неправедний нехай ще чинить неправду; нечистий нехай ще оскверняється" (Одкр.22:11). -------- Тобто: нехай, зокрема, цей злобно-богохульний

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:59

  Р. S. А таки всі вони, дрібні й огидні душі, дуже вже, як видно, бентежаться і лякаються та жахаються Біблії та її змісту. Бо там, зокрема, - геть повністю і досконало - ВИКРИВАЄТЬСЯ і ВИСВІЧУЄТЬСЯ

 • velovs@ukr.net | 18 лютого 2020, 09:43

  Разом з тим. В подібному "розкладі подій" ("порядку денному") сучасного світу нема, загалом, нічого випадкового й несподіваного! Святе Письмо все це вельми давно вже передбачило й

 • Paraeklezyarh | 18 лютого 2020, 09:29

  Дякую за лаконічний і , головне , зрозумілий допис )))

Популярні статті місяця