Патріарх Філарет - єпископам УАПЦ: Висунення нових, завідомо неприйнятних умов – спроба зірвати об’єднання

30 червня 2015, 13:06 | Міжправославні стосунки | 5 |   | Код для блогу |  | 

Патріарх Філарет занепокоєний можливістю зриву об’єднавчого процесу з УАПЦ. За його словами, 14 вересня є крайньою датою проведення спільного Об’єднавчого Помісного Собору. Спроби перенесення цієї дати на пізніший час означатиме бажання затягнути справу і не допустити об’єднання.

Про це йдеться у Зверненні Предстоятеля УПЦ КП до УАПЦ.

«Нас тривожить, що визначений у Підсумковому рішенні час – до 30 червня цього року, до якого наш Синод і ваш Архиєрейський Собор мали прийняти ухвалу про скликання Об’єднавчого Собору, вже порушується. Хоча дата до кінця червня була спільно схвалена саме на пропозицію з боку Комісії УАПЦ. Наш Синод прийняв рішення ще 18 червня. Із засобів масової інформації ми знаємо, що Архієрейський Собор УАПЦ, який мав відбутися до кінця червня, запланований на 9 липня. Сподіваємося, що це відходження від попередніх домовленостей має лише технічний характер», - йдеться в документі.

Патріарх Філарет виклав своє бачення на низку принципових питань, які стосуються самого об’єднання.

У разі об’єднання двох Церков він, зокрема, пропонує за УАПЦ збереження всіх реально існуючих структур – єпархій, вікаріатів, деканатів. Архиєреї зберігають управління тими самими парафіями, якими вони керують і зараз.

Щодо вибору назви єдиної Церкви, створеної на базі УАПЦ і КП, то у цьому випадку він вважає за доцільне врахувати нюанси українського законодавства.

«Слід розуміти, що у цій справі всі ми повинні враховувати не лише наші теоретичні побажання, але і реалії українського законодавства. Повна зміна офіційної назви на «Українська Автокефальна Православна Церква Київський Патріархат» означатиме для кожної єпархії, монастиря та парафії, тобто для понад 6000 зареєстрованих релігійних організацій обох наших Церков, не лише реєстрацію змін до статуту, але і нове оформлення всіх правоустановчих і майнових документів – від змін в держреєстрі юридичних осіб, змін у актах на землю, документах на храми й інше майно до змін в угодах на постачання комунальних послуг і заміну печаток. Не думаю, владики, отці і браття, що ви насправді хочете наново проходити всі ці юридичні процедури лише тому, що є думка, ніби така назва є кращою», - наводить аргументи першоєрарх.

«Ми пропонуємо зберегти назву «УПЦ Київський Патріархат» для Церкви в цілому, але всі єпархії, монастирі, парафії, які бажають зберегти свою назву «УАПЦ», зберігатимуть її. Достатньо буде лише внести до статуту одне доповнення щодо приналежності релігійної організації до об’єднаної Церкви», - продовжує думку владика Філарет.

Склад делегатів на Об’єднавчий Собор, зазначає він, повинен формуватися на принципах рівноправності та загальноприйнятої практики.

«Щодо складу делегатів Об’єднавчого Помісного Собору, то у своїй позиції ми виходимо з тієї практики, яка існує і у нашій, і у вашій Церкві, так само як і в Українських Церквах у Діаспорі – делегати обираються на рівноправній основі та представляють рівне число тих, хто їх делегує. Наприклад, під час вашого останнього Помісного Собору представництво кожної єпархії визначалося виходячи з числа парафій у ній, а не на основі рівного числа делегатів від кожної єпархії.

Так само давній церковній практиці відповідає і прийняття на Соборі рішення більшістю голосів – так відбувалися і Собори давнього часу, так вони відбуваються і тепер», - веде мову Патріарх.

У своєму Зверненні до УАПЦ Предстоятель УПЦ КП наголосив, що за об’єднавчими процессами уважно слідкує Вселенський Патріарх, від якого залежить визнання автокефалії Української Православної Церкви.

«Переконаний, що затягування об’єднавчого процесу, висунення нових, додаткових, завідомо неприйнятних умов – все те, що не раз відбувалося у минулому, – не лише українському народу, але і Вселенському Патріарху покаже, хто відповідально ставиться до майбутнього Української Церкви, а хто – ні. Впевнений, що справа розбудови єдиної Помісної УПЦ та її визнання з боку Вселенського Православ’я піде далі – але без тих, хто не розуміє і не відчуває своєї особистої відповідальності перед Богом, Церквою і Україною», - підкреслив Патріарх УПЦ КП Філарет.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
5коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Linda Knox | 3 липня 2015, 03:22
  Коментувати коментар

  I am sure that you mean well. But as you well know or should know not all were happy and many still are not happy with that decision. So please don't disinform the trusting people on this site.

 • anastunya | 2 липня 2015, 23:54
  Коментувати коментар

  Patriarch Filaret should not bully the UAOC into losing it's canonical association with Constantinople. The best thing would be for the KP to join the UAOC and wait until the Holy Spirit steps in. When the UOC of the USA came under the protection of Constantinople, it was the best thing spiritually to happen to Ukrainian Orthodox Americans since 988.

 • Михаил | 1 липня 2015, 22:38
  Коментувати коментар

  "Вселенский Патриарх внимательно следит", Патриарху покажет, Патриарх признает, и так 25 лет он следит, кажет, признает, зависит и прочее. А Патриарх сидит себе в Стамбуле и знать-не знает, что он тут у нас, оказывается, следит, кажет и признает. Хватит уже бредить! Никто не следит и не признает! Одни мечты!

 • rflbkj | 1 липня 2015, 11:18
  Коментувати коментар

  филарет хоче просто поглинути автокефальну церкву нияких документив як зьеднувати церкви нихто не розробляв та й не хоче тому обьеднування согодни можливе тильки насильнитскими диями влада тисне на УАПЦ

 • Ігор Мицько | 30 червня 2015, 16:17
  Коментувати коментар

  Крутійство автокефальних владик приведе до того, що вони лишаться без парафіян. Частина з них доживатиме віку в Росії, всі інші - в одному монастирі в Україні.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 15 вересня 2019, 07:30

  Може, якийсь "святейший" і дійсно (де-факто) буде проти. Але ж на то є чітка й однозначна БОЖА ВОЛЯ і ПЛАН-ЗАДУМ. Й тому ХТО, врешті-решт, здатен і направду зможе завадити і не допустити їх

 • barni | 15 вересня 2019, 05:27

  Взагалі то, є три ОСНОВНІ гілки християнства це католики, православні і протестанти і говорити про визнання т.зв "угкц", ну на край смішно. А щодо об"єднання - хто ж проти, але

 • Ігор Затятий | 14 вересня 2019, 19:28

  Що за "Київська Русь", а також Московська, Новгородська, Африканська та Антаркидна (для пінгвінів). Недоумки -"Київська держава"

 • enzian | 14 вересня 2019, 18:39

  Та то не Філарета адвокат, а Гундяя.

 • enzian | 14 вересня 2019, 18:38

  Мішка, не примазуйся до католиків. Ти загальновизнаний агент Москви.

Популярні статті місяця