Об’єднавчий Собор УАПЦ і УПЦ КП може не відбутися, - Митрополит Макарій (Малетич)

16 червня 2015, 10:45 | Міжправославні стосунки | 11 |   | Код для блогу |  | 

ArticleImages_55601_Makarij_ofic.gif-5.gifПредстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) припускає, що анонсоване об’єднання з Київським Патріархатом може і не відбутися. Причина у тому, що УПЦ КП, як заявляє владика Макарій, не хоче погодитися, аби у спільній назві Церкви вживалося слово «автокефальна». УАПЦ натомість не погоджується з принципом представництва делегатів на об'єднавчому Соборі, за яким їхні священнослужитлі матимуть меншу кількість голосів.

Про це Предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) розповів в інтерв’ю ЛІГАБізнесінформ.

«Зараз УАПЦ вимагає зовсім небагато: об'єднати назву в Українську Автокефальну Православну Церкву Київського Патріархату і залишити всіх архиєреїв на їхніх місцях, а там буде видно. Це був би реальний крок до створення єдиної Помісної Церкви, крок до об'єднання. Але так не відбувається», - заявив він.

«Не відбувається, тому що Патріарх Філарет в одному з інтерв'ю уже заявив: об'єднаної назви не буде. Він хоче зберегти свою назву - Українська Православна Церква Київського Патріархату. А нас просто приєднати. Минулого тижня спільна комісія домовилася, що підсумкове рішення буде прийматися на об'єднавчому соборі 14 вересня. Якби представництво на соборі було 50 на 50 - нема питань. Але якщо в тій пропорції, яка була запропонована, по парафіях, то їх буде чотириста, а нас двісті. Яке рішення може бути?», - продовжив свою думку єрарх.

Митополит Макарій повідомив, що тепер, після цього інтерв’ю Патріарха Філарета, УАПЦ проведе нові єпархіальні збори.

«Якщо священик більшістю голосів і прихожани, які візьмуть у них участь, скажуть, що готові об'єднуватися навіть на таких умовах Філарета, на таких квотних засадах, - так і зробимо… Якщо єпархіальні собори більшістю голосів не підтримають таку квоту, то може і не бути», - підкреслив священнослужитель.

«Переговори будуть продовжені про об'єднану назву. Я до цього готувався. Я у Львівській, Рівненській, Волинській областях на зборах пропонував відповісти на три питання. Чи згодні ви об'єднатися з УПЦ КП? Всі сказали: так. Чи згодні ви, як спочатку пропонувалося, і влада це підтримувала, що назва Київський патріархат буде офіційною, а УАПЦ - неофіційною? Цього ніхто не підтримав. Чи згодні ви з тим, щоб об'єднати назви? Всі сказали: так. І на деканальних зборах, і на єпархіальній раді», - наголосив Предстоятель УАПЦ.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
11коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Arxidiakon | 10 липня 2015, 12:48
  Коментувати коментар

  Хахах))) Звісно РПЦ винна що не сталось обєднання. Вот що-що а ми Українці завжди любимо знаходити крайніх. І звісно ж всі вибілюють Михайла Антоновича. У 2008 він не захотів жертвовати кукулем заради обєднання і ніколи ним не пожертвує бо Українська Церква для нього це місце де він самореалізовується виключно як "Я"-центр а не я-інструмент Божий. Все провалилось тому що саме КП не пішло на поступки а від УАПЦ жадали взагалі розчинення в собі після обєднання точніше приєднання

 • незалежний | 10 липня 2015, 09:23
  Коментувати коментар

  Ви мабуть забули що в 2008 році Вселенський патріарх вже приздив до України що би взяти під свій омофор і хто тоді став на заваді Філарет один бо Йому треба було щось з того мати а тепер великий патріот за об'єднання ще раніше в 89 - 90 роках Філарет казав я в розкол не пойду а потім наколотив скрізь і в Болгарії і в Греції і в Грузії і в Америці яка з православних Церкав Його визнає? А подав він прохання на зняття анафеми до Вселенського патріарха? Одні лиш амбіції ось то я. До речі на зустрічі випускників Московської духовної семинарії Блаженної пам'яті Митрополиту Мефодію казали - бережіть Філарета бо поки буде Філарет в Україні помісної Церкви не буде.

 • Linda Knox | 23 червня 2015, 18:34
  Коментувати коментар

  Історія УАПЦ сягає 1910-их років. “Після революції 1917 року в Росії, національно-визвольний рух, що охопив Україну, заявив про себе на повний голос і в церковному житті. У другій половині 1917 РОКУ у КИЄВІ була створена Всеукраїнська Церковна Рада, що складалася з духовенства та мирян… Головою ВПЦР був обраний архієпископ Олексій Дородніцин. Раніше (в середині 1917 року), владика Олексій видав перший молитовник українською мовою. До ради також увійшли протоієреї Василь Липківський, Олександр Маричів та інші визначні духовні та світські особистості. ВОНА СТАВИЛА СОБІ ЗА МЕТУ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ. Але швидкому вирішенню цих питань заважала, [як й тепер] політична нестабільність в Україні та більшовицька [Російська]агресія ... так і те, що майже вся православна ієрархія складалась з етнічних росіян, які зайняли антиукраїнську позицію…. 14-30 жовтня 1921 року в КИЄВІ і відбувся Перший Всеукраїнський Церковний Собор, що підтвердив автокефалію УАПЦ, проголошену Всеукраїнською Православною Церковною Радою 5 травня, і вписав її до канонів УАПЦ, як одну з головних засад: «Українська Православна Церква є автокефальною, ніякому духовному урядові інших Православних Церков не підлегла, і сама порядкує своїм духовним життям за провідництвом Святого Духа.» (Загляньте у ВІКІ.

 • В. Ясеневий | 21 червня 2015, 17:36
  Коментувати коментар

  Скоріше за все, що об'єднання не буде, бо проти нього РПЦ. Лякає нерозуміння (а може, це їхня позиція?), що заради порятунку нації і держави єпископи УАПЦ мали б пожертвувати всім, якщо вважають себе українцями і взагалі віруючими пастирями. Ну що можна сказати на свідчення більшості священиків УАПЦ Івано-Франківської єпархії, які просили митр. Андрія (Абрамчука) поєднатися з УПЦ КП, на він постійно (!) відповідає: "Йдіть собі, куди хочете, а мені вистачить і катедри"... (!!!) Як свідчить в своїх доповідях, коментарях єп. Адріан (Кулик), УАПЦ не є Церквою, бо в ній немає єдиної структури адміністрування, підпорядкування і т.д. Тут кожен єпископ сам про себе (!), бо тут панує "дух козацької вольності". Раджу прочитати коментарі єп. Адріана, зокрема цей: http://risu.org.ua/ua/index/expert_thought/comments/55533/ А ще пропоную прочитати мої думки щодо (не)об'єднання, які були опубліковані ще 2013 р.: http://www.gazeta.lviv.ua/life/2013/11/13/18125 Дуже дивує і лякає: невже ієрархи УАПЦ не бачать і не розуміють катастрофічного стану нашого народу і держави??? А об'єднання могло б врятувати їх!

 • b111 | 17 червня 2015, 10:52
  Коментувати коментар

  Напевно гундяй дуже хорошу суму запропонував через новинського. А відмовитись, ой як важко... Свого часу Мефодій тоже об*єднувався через якщо...

 • Ігор Мицько | 16 червня 2015, 16:13
  Коментувати коментар

  Наступним важливим аргументом, щоб не об"єдуватися, буде глобальне питання з яких літер писати (малих чи великих) друге і третє слово в назві. Чому просто не сказати: "Не можу цього зробити, бо на мене мають у Москві компромат. І я при об"єднанні не зможу мати навіть найгіршу парохію".

  • Михаил | 17 червня 2015, 10:48
   Коментувати коментар

   Причем здесь компромат? Просто связываться с Денисенко никто не хочет. Все слишком хорошо знают способности и проделки этого "патриарха". Злейшему врагу не пожелаешь иметь такого друга, как Денисенко. Как я и предсказывал, если они объединяться, то потом перегрызутся. Оказалось, что грызться начали даже раньше.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця