Делегація УПЦ Канади та Патріарх Філарет радилися як подолати церковний розкол в Україні

20 лютого 2015, 11:04 | Міжправославні стосунки | view photo | 3 |   | Код для блогу |  | 

16 лютого 2015 р. на запрошення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета делегація Української Православної Церкви в Канаді (під омофором Константинопольського Патріархату) на чолі з Блаженнійшим Митрополитом Вінніпегу і всієї Канади Юрієм (Каліщуком) відвідала Київську Патріархію. Вперше з 1993 року, коли батьківську землю відвідував блаженної пам’яті Митрополит Василій (Федак), провід УПЦ в Канаді відвідує Україну з офіційним візитом.

Міжправославна зустріч

Окрім Митрополита Юрія до складу делегації входять обидва діючих архиєреї УПЦК єпископ Едмонтону Іларіон (Рудник) та єпископ Торонто Андрій (Пешко), канцлер Церкви протопресвітер Віктор Лакуста та група мирян – всього десять осіб.

З боку Київського Патріархату окрім Предстоятеля в спілкуванні брали участь також Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, секретар Священного Синоду архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій та керуючий справами Київської Патріархії єпископ Вишгородський Агапіт.     

Протягом попереднього тижня провід Української Церкви в Канаді відвідував Константинопольський Патріархат, де мав низку зустрічей зі Вселенським Патріархом Варфоломієм, членами Священного Синоду, співробітниками Патріархату.

За повідомленням прес-служби Київської Патріархії, безпосереднім приводом до візиту в Україну стало бажання УПЦ в Канаді виявити моральну підтримку Батьківщині у час неоголошеної війни та кремлівської агресії, у річницю розстрілів на вулиці Інститутській вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, ближче познайомитися з сучасним релігійним життям України.

Під час бесіди з Митрополитом Юрієм Патріарх Філарет розповів про сучасний стан Церкви в Україні, відносини з Московським Патріархатом, позицію Київського Патріархату щодо російської агресії. Також йшлося про можливі шляхи подолання церковного розділення, утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, виведення Київського Патріархату зі штучно створеної Москвою зовнішньої ізоляції.

В особі Митрополита Юрія Патріарх подякував УПЦ в Канаді за організацію та проведення у Торонто в травні 2014 р. науково-богословського Симпозіуму, в якому взяли участь представники всіх гілок українського православ’я на Батьківщині та у Діаспорі. У свою чергу Митрополит Юрій розповів про візит делегації УПЦК до Константинополя.

Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо розширення співпраці Церков у наданні українцями з Діаспори гуманітарної допомоги для жителів Донбасу та для захисників Вітчизни.

Міжправославна зустріч

Як сказано у  повідомленні УПЦ КП, «зустріч відбулася у братській атмосфері та засвідчила істотне розширення і поглиблення взаємокорисної співпраці між Київським Патріархатом та УПЦ в Канаді (під омофором Константинопольського Патріархату)».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 4 березня 2015, 23:17
  Коментувати коментар

  Константинопольский Патриарх Варфоломей в шоке от такого сюрприза со стороны Митрополита Юрия. Встречаясь с "патриархом" Денисенко, Митрополит Юрий дал возможность Денисенко надеяться на общение с каноническими Церквами, а это нереально, невозможно и не будет никогда. Мало того, теперь Денисенко начнет врать на каждом шагу, что чуть-ли не сам Варфоломей давно мечтает с ним встретиться, наградить, объявить святым и назначить своим соправителем. Надо же знать буйную фантазию Денисенко.

  • Дамиан Таврический | 7 березня 2015, 11:22
   Коментувати коментар

   МИХАИЛУ: Ну до чего же ты борзый! Насчяёт "не будет никогда" - это ты уже в своей наглости превосходишь даже Божий Промысел - дьявол ты, да и только, ибо только Бог вправе реашать и утвержадть, что в мире временно, а чего "не будет никогда". Знай, дьявол московитский, что иерархи поместных Церквей мира УЖЕ ДАВНО евхаристически общаются с епископатом и клиром УПЦ КП, в том числе и сам Патриарх Вселенский, просто никто не считает нужным это обнародовать и докладывать в Москву. Хотя, кончено, в Москве об этом знают и их от этого пУчит и кОрчит. Официальное признание УПЦ КП будет осуществлено ещё до 2020г. - напиши себе на стенке. И никогда не говори "НИКОГДА"!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • serge1717 | 22 лютого 2020, 20:56

  Думка верховного мокшанського гондона Українців НЕ ЦІКАВИТЬ!!!

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:28

  ""В Україні Церква і держава розділені. Нещодавнє об'єднання православної Церкви України було виключно рішенням людей, що ініціюється конгрегацією відповідно до правил церкви і законодавчо

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 19:13

  Сразу видно, какой Михаил, дескать, "христианин"... Т. е., по сути, он плохо знает (если вообще знает) Священное Писание. ------- Так вот: как раз относительно этой темы и написан псалом

 • velovs@ukr.net | 22 лютого 2020, 18:50

  В своїх офіційних назвах більшість цих Давньосхідних Церков носять це означення - "православні". І за своїм літургічним обрядом вони також досить близькі до "автентично"

 • Михаил | 22 лютого 2020, 16:21

  Из года в год, из века в век, порочный принцип торжествует - ворюга и подлец Живут, а тот, кто честен - существует! Увы!

Популярні статті місяця