Керуючий справами УПЦ (МП) з українськими архиєреями зі США та Канади обговорили ситуацію в Україні та українському Православ’ї

20 лютого 2015, 09:23 | Міжправославні стосунки | 6 |   | Код для блогу |  | 

У  Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній 19 лютого зустрівся з Предстоятелем УПЦ в США Митрополитом Антонієм (Щербою) та Предстоятелем УПЦ в Канаді Митрополитом Юрієм (Каліщуком), які перебувають у канонічній єдності з Константинопольським Патріархатом. 

Як повідомляє офіційний сайт УПЦ, з боку гостей у зустрічі також взяли участь єпископ Памфільський і Західної єпархії Даниїл (США), єпископ Торонтський Андрій (Канада), єпископ Едмонтонський Іларіон (Канада), а також духовенство та миряни з української діаспори США та Канади.

зустріч.jpg

Керуючий справами УПЦ висловив задоволення фактом візиту представників українських Церков з діаспори та підкреслив необхідність взаємного спілкування для кращого ознайомлення з реальною ситуацією в українському Православ’ї.

Як йдеться у повідомленні прес-служби УПЦ (МП), владика Антоній розповів, що духовенство й вірні УПЦ гостро переживають трагедію розділення українського Православ’я. Він зазначив важливість подолання цього розділення виключно канонічним шляхом. Тільки у такому випадку, за словами митрополита, подолання розколу буде сприйняте як віруючими в самій Українській Православній Церкві, так і всією повнотою світового Православ’я. Тому спільна позиція в цьому питанні українських канонічних Церков є запорукою віднайдення справжньої церковної єдності в Україні.

На думку митрополита Антонія, Церква в Україні мусить прийти до подолання розділення самостійно, шляхом діалогу та обміну думками, а тому будь-яке необережне втручання органів державної влади й окремих політиків у внутрішнє церковне життя може лише ускладнити цей процес. Як ректор Київських духовних шкіл, владика Антоній запропонував розглянути можливі форми академічної та іншої співпраці між УПЦ та українськими Церквами в діаспорі, що було позитивно сприйнято гостями.

У свою чергу Предстоятель УПЦ в Канаді Митрополит Юрій від імені своєї пастви висловив глибокий жаль з приводу глибокої кризи, яка продовжується вже більше року в Україні та підкреслив, що однією з цілей візиту його делегації є молитва за мир та упокій душ тих, хто загинув під час кровопролиття в Україні.

Владика Юрій розповів також про візит делегації УПЦ в Канаді до Константинополя.

В свою чергу, Першоієрарх УПЦ в США Митрополит Антоній (Щерба) зазначив, що православна українська громада, що перебуває під його омофором у Сполучених Штатах Америки, також важко переживає трагічні події в Україні та молиться за якомога швидше об’єднання усіх православних та настання миру на українській землі.

Підсумовуючи розмову,сказано у повідомленні , керуючий справами УПЦ зауважив, що хоч українці проживають по різні боки океану, однак у ході спілкування особливо відчувалося, що усі присутні під час зустрічі однаково переживають за Україну, адже для них вона є спільною Батьківщиною.

По завершенні спілкування сторони обмінялися пам’ятними подарунками. Зокрема, Предстоятелю УПЦ в США Митрополиту Антонію та Предстоятелю УПЦ в Канаді Митрополиту Юрію були подаровані примірники Пересопницького Євангелія, факсимільне видання якого було звершене за ініціативи Української Православної Церкви (МП).

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 25 лютого 2015, 02:43
  Коментувати коментар

  Митрополиту Юрию, как представителю канонической Церкви, не стоит уподобляться псевдопатриарху Денисенко и выдавать свое мнение за позицию Патриарха Варфоломея. Константинополь никогда не ставил вопрос о 1686 годе реально и конкретно. Не надо выдавать желаемое за действительное.

  • Yaroslav Mineyev | 25 лютого 2015, 11:15
   Коментувати коментар

   А Вам известна "настоящая позиция" П. Варфоломея? Когда Вы с ним последний раз общались? :))) Вот и не выдавайте"желаемое за действительное". Выдавать позицию позицию одной ПЦ из 14 за позицию всего Православия,- как раз в духе МП. Митрополит Юрий действовал не просто, как Пресдстоятель УПЦ в Канаде, а как уполномоченый представитель Его Всесвятейшества, на что он получил благословение за несколько дней до визита. Патриарх Варфоломей неоднократно, как и его предшественники, заявлял о том что Украина - каноническая територия Вселенского Престола. Канонической территорией МП являються исключительно земли РФ, входившие в состав Московского царства, по состоянию на 1589г., за исключением епархий Киевской Митрополии, находившихся на територии вышеуказаного царства. За превышение своих полномочий и посягательство на чужую каноническую територию Вселенский Патриарх оставляет за собой право лишить автокефалии Церковь-нарушительницу в одностороннем порядке. Это официальная позиция Пентархии, озвученая ещё в 2009г. В своё время предшественники П. Варфоломея перешли от слов к делу и предоставили автокефалию Польской Церкви, а также возобновили свою юрисдикцию над Финской и Эстонской Церквями, до этого незаконно анексироваными МП. После церковного переворота устроеного МП в Церкви ЧЗиС и намёков на срыв Всеправославного Собора 2016г. у Константинополя нет больше причин согласовывать свои действия с МП.

 • Yaroslav Mineyev | 24 лютого 2015, 09:21
  Коментувати коментар

  19.02.15 представник Вселенської Патріархії Митрополит Юрій мав зустріч з керуючим справами УПЦ-МП м. Антонієм (Паканичем). М. Юрій зазначив, що ситуація в Українському Православ'ї є ненормальною. Також він говорив про важливу роль, яку всі церкви в Україні повинні грати в підтримці українського народу в його нинішньому стані війни з Росією, в тому числі називаючи противника тим ким він є, а саме російськими окупантами. Також М. Юрій наголосив що Церква не має підтримувати російські війська своїм замовчуванням факту російської агресіїї, атим більше заплямувати себе активною підтримкою окупантів. Він заявив, що Константинопольска Матір-Церква , а також українська діаспора розглядають приєднання Київської митрополії в 1686 до МП неканонічним і недійсним. Саме ця незаконна анексія Київської Митрополії і є справжньою причиною розколу і незгод в Українському Православ'ї. Крім того, він заявив, що Вселенський Патріарх Варфоломій висловив, що він готовий надавати допомогу і сприяння з нормалізації цієї ситуації. В скороченні. За матеріалами офіційного сайту УПЦ в Канаді. http://www.uocc.ca

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця