Православні львів’яни не надіються на автокефалію від Москви, — підсумки міжконфесійного круглого столу

11 серпня 2014, 15:54 | Міжправославні стосунки | 3 |   | Код для блогу |  | 

Успенська церква ЛьвоваЗа ініціативи науковців і громадських діячів Андрія Юраша і Миколи Хмільовського у Львові 8 серпня пройшов круглий стіл за участі духовенства і мирян УПЦ КП, УАПЦ і УПЦ (МП), на якому йшлося про дієві шляхи відновлення єдності Українського Православ’я.

За словами організаторів, православні священики і віруючі «дійшли до переконання, що бар’єри, які все ще розділяють і рвуть тіло Української Православної Традиції, є штучними, вторинними та такими, які не мають нічого спільного із сутністю християнської віри, а тому вони можуть і повинні бути подолані у рамках діалогу любові, поваги і взаємовизнання».

У результаті було прийнято спільне звернення «до православних братів у Вкраїні сущих», повний текст якого подаємо нижче. А також створено постійно діючий Координаційно-редакційний комітет для продовження ініціативи, де якого увійшли представники трьох Православних Церков, а також ініціатори круглого столу.

«МИ ВТОМИЛИСЯ БУТИ РОЗЄДНАНИМИ…»

Звернення православних (УАПЦ, УПЦ КП, УПЦ) священиків та вірян Львівщини до православних братів у Вкраїні сущих

Дорогі владики, отці, брати і сестри!

Нас – православних священиків та вірян Львівщини – не розділяє ані віра, ані догмати, обряди, свята, ані календар, ані мова, культура чи менталітет! Більше того: у час небезпеки, перед лицем зовнішньої агресії з боку Російської Федерації, коли вся Вкраїна, всі громадяни єднаються, щоб захистити себе, своїх рідних і близьких від ворога, ми не можемо дозволити собі залишатися роз’єднаними. Ми – це 387 парафій УАПЦ, 461 – УПЦ КП, 65 – УПЦ (МП). Ми – це 256 священиків УАПЦ, 420 – УПЦ КП, 64 – УПЦ (МП). Ми – це до мільйону вірян, які належать до наших Церков та регулярно відвідують Богослужіння.

Тому ми зібралися 8 серпня 2014 року в історичній столиці Галичини, щоб від переважної більшості православних Львівщини заявити: «Нам боляче бути роз’єднаними!».

По-перше, ми упевнені, що єдиною історично та еклезіально виправданою формою існування Православ’я в Україні є помісність, тобто автокефальний устрій Православної Церкви у незалежній Українській Державі.

По-друге, усі ми чітко та однозначно усвідомлюємо, що сподіватися на отримання цього природного та обґрунтованого статусу як дару від Московського Патріархату – марно. Тому усі Православні  Церкви в Україні, їхнє духовенство та миряни приречені на пошук порозуміння поміж собою та майбутнє об’єднання у рамках Помісної Церкви всіх, хто прагне саме такої моделі для розвитку Українського Православ’я.

По-третє,  ми поділяємо думку, що подолання розділення Українського Православ’я повинно стати питанням і проблемою всього Вселенського Православ’я. Природним союзником у вирішенні цього питання є Церква-Матір Київської Митрополії – Вселенський Патріархат, а також інші Помісні Церкви. 

Учасники зібрання висловили готовність і надалі спільно працювати у рамках створеної групи та з перспективою розширення її організаційної місії (наприклад, у  рамках нових областей) та із залученням до співдії нових членів (до прикладу, правлячих архієреїв) задля пропонування, обговорення та імплементації конкретних механізмів здійснення акцептованої всіма стратегії - об’єднання існуючих юрисдикцій задля утворення Єдиної Помісної Української Церкви, що стане органічним  елементом і компонентом Світової Православної Ойкумени.

Року Божого 2014, дня 8 серпня

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Протоієрей Миколай Лагодич | 12 серпня 2014, 19:29
  Коментувати коментар

  "Нас – православних священиків та вірян Львівщини – не розділяє ані віра, ані догмати, обряди, свята, ані календар, ані мова, культура чи менталітет!". Як би було добре, як би результатом кругдого столу було б не це Звернення, а реальні кроки для об"єднання Львівських православних єпархій в одній Церкві...

  • Богдан Тихий | 18 серпня 2014, 01:14
   Коментувати коментар

   Згоден з вами абсолютно. Потрібно діяти і немає чого чекати.

 • Богдан Тихий | 11 серпня 2014, 21:21
  Коментувати коментар

  Панове! Який може бути дар від нащадків кремлівських злодіїв і брехунів? Чи ми не знаємо, як шантажем і підкупом нашу Руську Церкву Москва у неканонічний спосіб собі перепідпорядкувала, або простіше кажучи вкрала? Від проголошення власної церковної автокефалії до освячення агресії щодо України ці московськкі пани в рясах, вже давно довели, що вони не заслуговують і не мають морального права називатися служителями церкви, бо так брутально і цинічно керівник церкви не можуть робити, а Христова Церква не може такого приймати і схвалювати, те що вже скоєно. Отже, я так вважаю, що хто ще має совість і сумління перед Богом, той має знайти в собі сили і сказати ні, тим людям, які живуть і думають по неправді і схиляють так робити инших. Особливо це стосується тих єпископів, хто причетний до майбутніх виборів, що відбудуться незабаром. Хотілося, щоб достойні мужі обрали не політикана чи пристосуванця, який знову обтічними фразами буде щось нам нібито пояснювати, що незалежність від Москви не на часі, бо на то є мільйони мільйонів причин, а обрали такого очільника, який всім своїм серцем буде любити Україну і увесь світ та власними справами доводити свою любов до Батьківщини та всього сущого. Україна хоче бачити нового керівника з великим серцем і мудрою головою, який би сприяв об"єднанню не тільки православних, але й греко-католиків. Гадаю, що теперішній тичасовий очільник, але й инший "вірогідний" кандитат все ж таки не стануть тими, на кого їх пророчать спеціялізовані медія. Ми, як-не-як стоїмо на порозі нової історичної епохи, яка потребує нових облич і підходів, водночас спираючись на непохитну основу-основ - нашу віру в Ісуса Христа. І не треба нам боятись роз"єднання, яке нам обіцяють в разі відходу від Москви, бо й так на даний момент предостатньо роз"єднані, передовсім - це ті хто непідробно любить Бога і нашу Батьківщину. Але нажаль наше роз"єднання є штучними і ретельно зрежисованим зі сторони. Перш за все нам потрібно боятися, свого внутрішнього занечищення, яке помножується при єднання з неправдою і людьми, що кажуть неправду, з тими хто став нечистивим, лукавими і підступними людьми , ті хто зробив мистецтвом говорити красиво, а робити винятково лихе. Будьмо разом єдині з вірою і Христом, з його незаперечними правдами і любов"ю, з милосердям і прощенням та сподіваннями на милість Господню. Амінь.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:30

  В том и беда, что исповедоваться на родном языке и своему соотечественнику украинцам не позволяют русские оккупанты. Ты что, оккупант, читать не умеешь? :))

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:28

  Підтримую! :)

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:27

  Все їм храмів мало...

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:26

  Молодці!

 • Zenia | 17 вересня 2019, 23:19

  Хай серед своїх перевірять, в них таке часто трапляється.)))

Популярні статті місяця