В УПЦ (МП) попередили УПЦ КП, що урочистості 1025 Хрещення Київської Русі очолять Патріарх Кирил і Митрополит Володимир

20 березня 2013, 11:08 | Міжправославні стосунки | 7 |   | Код для блогу |  | 

Коваленко.jpgВ УПЦ (МП) наголошують, що 1025-річчя Хрещення Київської Русі відзначатиметься за церковними правилами, за якими неможливі спільні з "розкольниками" богослужіння і урочистості. Про це сказав прес-секретар Предстоятеля УПЦ протоієрей Георгій Коваленко, коментуючи УНІАН заяву Глави УПЦ КП Патріарха Філарета в ефірі «5 каналу».

За словами речника УПЦ (МП), 1025-річчя Хрещення Київської Русі – це, перш за все, церковне свято. «Одночасно, цей церковний ювілей буде відзначатися і українською державою, яка вважає себе правонаступницею Київської Русі. Церковні святкування відбудуться за церковними правилами і традиціями, а протокол державних святкувань буде визначатися відповідними державними інституціями», – зазначив протоієрей Георгий Коваленко. Водночас він пояснив, що Патріарх Московський і всія Русі Кирил братиме участь в ювілейних урочистостях «як глава РПЦ, що веде свою історію від Церкви Київської Русі, та як наступник Київських митрополитів, які за певних історичних обставин переїхали з Києва на Схід».

«Безпосередньо на древній Київській кафедрі сьогодні перебуває Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир. Саме Святіший Патріарх Кирил і Блаженніший Митрополит Володимир і очолять церковне святкування 1025-річчя Хрещення Русі, в яких братимуть участь представники усіх Помісних Православних Церков світу», – розповів прес-секретар Предстоятеля УПЦ.

На його думку, «заяви очільників Київського Патріархату розраховані на політично заангажовану і нецерковну аудиторію». Отець Георгій нагадав, що «під час святкування 1020-річчя Хрещення Русі, навіть, за президентства Віктора Ющенка, ніяких зустрічей Святішого Патріарха Константинопольського Варфоломія і Патріарха Московського Олексія, які брали участь в урочистостях, з представниками розкольницьких угрупувань в Україні, до яких належить і УПЦ КП і УАПЦ, також не відбувалося».

При цьому він підкреслив, що «це не тому, що православні не поважають представників інших конфесій чи релігій, а тому, що ми продовжуємо вважати розкольників своїми братами і очікуємо їх повернення до єдності зі Святим Православ’ям».

Прес-секретар Предстоятеля УПЦ (МП) пояснив, що на сьогоднішній день в Православній Церкві, до якої належить РПЦ і УПЦ (МП), а також Православні Церкви по всьому світові, не існує такої інституції, як Київський Патріархат та не існує такого ієрарха як "Патріарх Філарет".

Помісні Православні Церкви не можуть порушити канони міжцерковного спілкування, що склалися у православному світі. Зокрема, неможливі спільні з розкольниками богослужіння і урочистості. «Але в них ще є час для повернення до спасительного лона Матері-Церкви і, впевнений, відновлення єдності Українського Православ’я могло б стати найкращим подарунком нашому народові до 1025-річчя Хрещення Київської Русі», – підсумував прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви. За словами отця Георгія протокол церковно-державних заходів з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі наразі узгоджується відповідними комісіями. 

Як повідомлялося, Глава УПЦ Київського Патріархату Патріарх Філарет 16 березня в ефірі «5 каналу» заявив про те, що 1025-річчя Хрещення Русі «це державно-церковне свято, і в святкуванні братимуть участь і Московський Патріархат, і Київський Патріархат, і Греко-Католицька Церква, і Римо-Католицька Церква та інші Церкви. Це свято наше, українське. Йдеться про хрещення Київської Русі, не Московської. Москви в той час не було, і тому їм святкувати рано». До цього глава УПЦ КП заявив, що святкування 1025-річчя Хрещення Русі без участі Київського Патріархату "може внести поділ в українське суспільство". Раніше стало відомо, що Предстоятель РПЦ Патріарх Кирил запрошений в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі, але, як заявив секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоєрей Ігор Якимчук, «однозначно не буде присутній там, де з'явиться так званий патріарх Філарет».

На даний момент планується, що 26 липня в Києві в палаці "Україна" пройде святкова церемонія за участю Президента Януковича і глав усіх Церков.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • pavloosh | 23 березня 2013, 13:30
  Коментувати коментар

  And who put the UOC-MP in charge? Bt the way, does the UOC-MP consider the UGCC schismatic?

 • alexx | 21 березня 2013, 10:31
  Коментувати коментар

  Заяви протоієрея Георгія Коваленко сповнені лише самої любови і співпереживання про долю "розкольників". Тільки от забув і мабуть не примітив що саме розкололо Церкву в Україні...- "Харківський собор" який згідно канонів називається самочинним збіговиськом. Думаю що час розставить усі крапки в історії, і хто ким і чим керувався у своїх мудруваннях

  • Михаил | 21 березня 2013, 20:50
   Коментувати коментар

   Когда же вы уже научитесь думать головой, а не повторять враньё Денисенко? Если Харьковский Собор был незаконным, значит представители всех Поместных Православных церквей должны были бы признать "Патриарха Филарета" законным патриархом, а Митрополита Владимира - самозванцем, и на 1025-летие Крещения приехать к "Патриарху Филарету", а не Митрополиту Владимиру. Только вашего "патриарха" никто даже в прихожую не пускает и брезгуют с ним общаться, чтобы не испачкаться!

 • Sergiy Diachuk | 20 березня 2013, 12:57
  Коментувати коментар

  ...Сам Господь забороняє апостолам чипати того мандрівного вчителя ,що такж проповідує в І"я Боже і оздоровляє! А Ви кажите традиця,приписи,протокол...

 • Sergiy Diachuk | 20 березня 2013, 12:40
  Коментувати коментар

  в Євангелії є уривок де апостоли приходять до Христа і розповідають ,що паралельно з Ним ходить якийсь інший раві людей повчає і оздоровляє і учні просять заборонити ,але Христос забороняє.Питання -чому?."Бережіться закваски фарисейської та садукейської!"

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • fedirtsiv | 19 лютого 2020, 12:29

  Майно належить громаді і пожертви "на храм" чи "на боже" не повертаються. Що тут не зрозуміло? :) Якщо маємо визнану Константинополем Помісну Православну Церкву, то усі громади

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 10:31

  "...свято Зішестя святого духа на апостолів..." ----------Правдивий і більш-менш грамотний християнин, вочевидь, напише так: "свято Зішестя Святого Духа на апостолів..." Це -

 • velovs@ukr.net | 19 лютого 2020, 09:07

  Як на моє враження, вельми багато слів і фраз: доволі загального і "правильного" характеру і забарвлення. І дуже мало конкретики. ---- Мабуть, з тією метою, аби наразі обійти стороною певні

 • dutchak1 | 19 лютого 2020, 08:53

  На жаль всі експерти і «болільники» чомусь не в силі уважно прочитати релігійний закон, згідно тексту якого задеклароване право релігійних громад змінювати юрисдикцію неможливо порушити і,

 • Paraeklezyarh | 18 лютого 2020, 18:42

  Не завадило б ввести подібне ( відсторонення архієреїв від управління, по досягненню певного віку) і в православній церкві України. Це могло б попередити і унеможливити маніянально-шизофренічні

Популярні статті місяця