Патріарх Філарет: УПЦ (МП) неправдою утримує вірян

22 травня 2012, 09:28 | Міжправославні стосунки | 18 |   | Код для блогу |  | 

exklusiv.gifПатріарх ФіларетНа Буковині у храмах УПЦ (МП) можна побачити оголошення, де охрещених у Київському Патріархаті прирівнюють до самогубців, за яких навіть не можна замовляти молитви. Під час перебування у Чернівцях Патріарха УПЦ КП Філарета кореспондент РІСУ Юрій Чорней попросив прокоментувати ці тексти та пояснити чи мають перспективу спасіння ті люди, які отримали Таїнство Хрещення в очолюваній ним Церкві.

«Чому вони пропагують, що в Київському Патріархаті нібито недійсні Таїнства Хрещення, Вінчання, відспівування. для чого це роблять? Для того, щоб простих віруючих залякати: ви не ходіть туди, бо там це все недійсне. І людина, яка не знає православного віровчення, вірить цьому. І таким чином вони утримують за собою частину віруючих», - пояснив він.

Патріарх Філарет зазначив, що усі Таїнства, які уділяють в УПЦ КП є дійсними та заперечив широко тиражовану тезу, що Київський Патріархат є «розкольницькою» Церквою.

«Хочу навести вам приклад, як Москва, коли їй вигідно, називає розкольниками. А щойно змінюється ситуація, то тих таки вчорашніх "розкольників" вона раптом починає називати "розділеними браттями". Пригадайте, як розкольниками називали "карловчан". Тобто Зарубіжну Російську православну церкву називали "карловацьким розколом". Чули про таке? А тепер, коли прийшов час об'єднуватися, то Москва вже не називає їх розкольниками, а "розділеними браттями". Вже розколу немає, а тільки розділення», — сказав він.

«Так і нас, поки зараз їм це вигідно, вони називають "розкольниками", коли їм вигідно, вони оголошують, що наші Таїнства недійсні. А коли ситуація зміниться, вони казатимуть зовсім протилежне», — додав Патріарх.

Як каже очільник Київського Патріархату, у даному випадку визначальну роль відіграє не віровчення, не благодать Святого Духа, а імперська політика.

«Коли їм вигідно, то на чорне кажуть біле і навпаки. Тому не треба звертати на це увагу», — підкреслив він.

Разом з тим Патріарх УПЦ КП вважає, що у стосунках між обома Церквами на першому плані має стояти любов, яка приведе до об’єднання.

«А якщо вони не захочуть підкоритися любові, то вони самі будуть виключені Богом із спілкування з Богом. Тому що з Богом нас об'єднує любов до нього. А якщо людина не має цієї любові. то з Богом вона єднатися не може. Тому наш шлях правильний, а їхній – ні", — резюмував Патріарх УПЦ КП Філарет.

Система Orphus
Рейтинг
2
0
18коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Dzhmil | 6 червня 2012, 12:15
  Коментувати коментар

  Невизнання Київського Патріархату - суто політична справа. Москва не хоче відпускати Україну, за Москвою - гроші, тому решта дрібних православних церков (кожна з них численно набагато менша від УПЦ Київського Патріархату) діють, озираючись на Москву. Зміниться політична ситуація - зміниться і ставлення до нашої Церкви. Згадаємо, що власне Московську церкву не визнавала жодна інша 141 рік поспіль. Згадаємо тривалу ізоляцію Болгарської або Грузинської церков. Сьогодні так само, як українську, не визнають церкву Македонську, і що ж з того? УПЦ існує на підставі канонічного права, зокрема апостольського правила. І справа не в тому, що її тепер і зараз не визнають земні владики - а в тому, що її визнає Сам Господь Бог, чому свідчення благодать, яка присутня в храмах УПЦ і чудеса зцілення, які там відбуваються. Тому не треба плутати Господа Бога з "Газпромом", а Апостольську Церкву з філією ФСБ.

  • bespridel-82 | 23 січня 2013, 15:24
   Коментувати коментар

   Ви взагалі не розумієтесь на Святому Письмі та церковних догматах. Денисенко подібний Юліану Отступніку, який відступив від чистоти православної віри. Ваше розуміння про те, що Москва не хоче відпускати Україну, немає нічого спільного з "Церковним Інститутом". УПЦ КП - це політичний проект, який виник на хвилі деморалізації та націоналізму. Сила православія визначається в її єдності та чистоті віри і дотримання Апостольських правил та Вселенських Соборів. Той хто прагне зруйнувати єдність, хоче позбавити силу православної церкви та чистоту її вірування. Ваші чудеса пояснюються елементарно: в Нагорній проповіді Ісуса Христа говориться:"Чи не Твоїм ім’ям, Господи, ми проповідували, чи не Твоїм ім’ям, Господи, ми зціляли інших, чи не Твоїм ім’ям, Господи, ми чудеса творили." І сказав їм Господь: "Відійдіть від мене, бо я не знав вас ніколи." Всі ваші чудеса не більше, як від лукавого. Якщо ви вшановуєте святих, то поцікавтесь, що пророкував св. преподобний Лаврентій Чернігівський: "На Україні ніколи не було і не буде патріархів. Патріархи завжди були в Москві. Але прийде час, коли на Україні з’явиться лжепатріарх. Весь світ устрашиться його безбожжю і беззаконню, сам піде у вічну погибель і всіх за собою поведе. Тоді в ті храми старайтесь не ходити, бо благодаті Божої там не буде. Господь не дасть смерті лжепатріарху і він сам накладе на себе руки. Участь його чекає, як Іуду Іскаріота. Але Києво-Печерські святі ще вимолять у Господа Бога, і знову буде Єдина Православна Церква". Анафема вам, розкольники, уніати і українці-самосвяти!

 • Shurick | 25 травня 2012, 11:44
  Коментувати коментар

  "Православні, римо-католицькі та греко-католицькі християни пам'ятають його та шанують, як історичну особу та великого святого . В Україні та в інших країнах світу цей святець став прообразом міфічної фігури Діда Мороза (Санта Клауса). Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас." Взято звідси - http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B2%D1%8F%D1%82%D0%B8%D0%B9_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%B9 А щодо канонів, шановний Валерій - можна почитати наприклад таке: коментар Є.В. Бєлякової, в 2000р. - кандидата історичних наук Інституту російської історії РАН, наукового співробітника. "Сегодня Русская Православная Церковь не имеет авторитетного комментированного сборника церковных канонов. С одной стороны, в религиозном сознании широко распространено представление о неизменности канонического наследия, с другой стороны, современная практика далеко ушла от тех норм, которые предписывали каноны." Повний текст - тут http://www.sedmitza.ru/text/443838.html Цікаво, а з 2000 року щось в цьому плані змінилося?

 • Михаил | 23 травня 2012, 02:03
  Коментувати коментар

  Верить, что Денисенко настоящий патриарх, это всё равно, что верить в Деда Мороза - тоже красиво одет, но сущности никакой. Тоже самое с обрядами "УПЦ КП" - они так же недействительны, как если бы их совершил Дед Мороз. Во-вторых: не УПЦ МП вводит людей в заблуждение, а "УПЦ КП" врёт людям, что их обряды настоящие. Большинство сторонников "УПЦ КП" плохо разбирается в канонах, а им врут, что всё канонично.

  • Shurick | 23 травня 2012, 11:52
   Коментувати коментар

   З якого це дива у Св.Миколая (Діда Мороза, Санта Клауса) вже немає ніякого наповнення? Смішно, до чого дійшла думка пана Михайла - обряди, що здійснювались визнаним святим єпископом (причому визнаним всіма церквами - і православними, і інославними) вже для нього є недійсними. А за порівняння дякую - лестить. Щодо канонів. Я чесно кажу, що я в них не розбираюсь, як і більшість інших (не тільки в УПЦ КП). Мені це байдуже. Проте мені не байдужа сьогоднішня ситуація, коли ми маємо розділену церкву, взаємну нетерпимість один щодо одного і з цим купу проблем, які ніхто за нас (усіх вкупі) не вирішить. А рано чи пізно це доведеться робити (до речі, саме тому і немає різких висловлювань щодо УПЦ КП в інших православних церквах, окрім РПЦ - вона завжди вирізнялась чорно-білим поглядом на оточення). І тільки від нас з Вами залежить, наскільки швидко проблема розділення вирішиться. Маю надію, з Божою допомогою по любові і з відкритим серцем, а не з примусу.

  • kalimera | 25 травня 2012, 19:15
   Коментувати коментар

   А ти розбираєшся в канонах? Назви хоч один який можнавикористати щоб сказати, що УПЦ КП не православна або щось в ній не так?

  • Islandec | 8 червня 2012, 10:08
   Коментувати коментар

   Nu, nu...do Sudu Bozhoho druzhe!

 • pater-peter | 22 травня 2012, 22:14
  Коментувати коментар

  Ага, любов. Якраз любов до білої шапки і валить всі міжконфесфйні діалоги.

  • kalimera | 25 травня 2012, 19:25
   Коментувати коментар

   Міжконфесійний діалог: так прокляті розкольники впали на коліна і визнаєте, що ви всі малороси, мова ваша неблагодатна, незалежність України це історична помилка... А білу шапку на нього надів собор як і на Кіріла.

 • chernomorets | 22 травня 2012, 16:46
  Коментувати коментар

  дивно ось що. Є позиція, яка висловлена тут. і є позиція всіх письменників-поетів-істориків, які взагалі нічого про любов як шлях до єдності не говорять. а тільки влаштовують при кожному приводі - наприклад, презентації книги - пятихвилинки ненависті до УПЦ МП, УАПЦ, УГКЦ...Чому єпископат УПЦ КП не виховує власних чільних мирян, чому не поправляє їх? чому бачимо явища ще гірші ніж чаплінізм в РПЦ?

  • Andriy Chmel | 22 травня 2012, 22:48
   Коментувати коментар

   Як Ви пропонуєте "виховувати мирян"? :)) Ненависть, яку Ви так логічно помітили - цікаво, а яку Ви бажаєте реакцію на оголошення типу "ви всі самогубці, горіть у пеклі"? Ваша структура заточена на дуже емоційне ставлення до українців і до КП конкретно (ненависть - це досить м*який термін), продукує цю емоцію 24 години на добу, 365 днів у році - тільки останнім часом стало трохи легше. УАПЦ в усьому солідаризується з вами - тому і їм те саме ставлення. Ми не можемо завадити своїм людям рефлексувати над тим, що вони - прокляті самогубці з вашої точки зору. Але при чому тут КП? PS. З УГКЦ - майже нормальні стосунки.

  • Islandec | 8 червня 2012, 10:05
   Коментувати коментар

   Ne pohodytysia z tym sho napysav Blazhennyj tut vazhko - napysav pravdu - ne myrotychyla b ikona Bohomateri v Maniavskomu monastyri, ne myrotochyla b ikona Amfilohija Pochajivskoho v Malij Ilovyci, ne myrotochyla b ikona Luky Krymskoho na Volyni - v riznyx cerkvax KP - jakby tam ne dijala b Bozha Syla...Pohodtesia, v polityci MP shchodo KP chymalo nenavysti tezh...Liubovi brakuje usim!

 • Валерій | 22 травня 2012, 14:24
  Коментувати коментар

  Еге ж, усі православні церкви світу помиляються, вважаючи УПЦ КП розкольниками, один пан Денисенко правий.

  • Shurick | 22 травня 2012, 15:11
   Коментувати коментар

   А ну ж бо парочкою прикладів "усіх православних церков", що вважають УПЦ КП розкольниками, киньтеся. Бажано з посиланнями і не з інформації РПЦ або УПЦ МП. Наскільки я знаю, усі православні церкви світу (окрім московської) відносяться до українського питання обережно і не дозволяють собі різких висловлювань накшталт Ваших.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Paraeklezyarh | 22 жовтня 2019, 00:12

  Звичайно що належатиме. По іншому і бути не може. Ось тільки часу на це потрібно не мало. Бо ще не все ,,"населеніє" розуміє (а вірніше, не хоче розуміти) що живуть вже давно не в Київській

 • serge1717 | 21 жовтня 2019, 20:52

  Я древлянин і древлянка Малуша подарувала світу Володимира Великого, сина князя Святослава Ігоровича і внука княгині Ольги. Твоєю мокшанією смерде тоді ще навіть і не смерділо і надіюсь дасть Бог і

 • velovs@ukr.net | 21 жовтня 2019, 20:45

  Из своих буду... :)

 • ultimaratio22 | 21 жовтня 2019, 20:41

  А ты чьих будешь, бесёнок? Если бесёнок, значит адский тролль.

 • ultimaratio22 | 21 жовтня 2019, 20:36

  А ты чьих будешь, бесёнок? Если бесёнок, значит адский тролль.

Популярні статті місяця