У храмах УГКЦ та РКЦ в Україні помолилися за єдність християн

27 січня 2020, 12:23 | Міжцерковні стосунки | view video | 4 |   | Код для блогу |  | 

25-26 січня 2020 року о 18.00, в рамках «Тижня молитов за єдність християн»  у храмах УГКЦ та РКЦ в Україні відбулися міжконфесійні Молебні.

Так, у Києві  у храмі Святого Василія молилися Патріарх Святослав, Глава УГКЦ, єпископи Католицької, Православної та протестантських Церков, які спільно з християнами усього світу солідаризувалися у  бажанні єдності.

Головною темою роздумів і гаслом цьогорічного екуменічного Тижня були слова з Діянь Апостолів: ”Будьмо милосердні” (Ді, 28, 2). Про це говорив владика Олександр (Драбинко), митрополит Переяславський і Вишневський, керуючий Переяславсько-Вишневською Єпархією Православної Церкви України.

Він відзначив, що церковна Україна сьогодні розділена. «Ми плекаємо власні ідентичності, які, на жаль, часто формуються за конфесійною, а не євангельською ознакою. І це сумно, бо віддаючи́ перевагу другорядному, ми часом втрачаємо себе як християни», – сказав проповідник.

За його словами, людська особистість може відбутися лише у стані спілкування, через жертовну відкритість Богові та іншим людям.

Блаженніший Святослав наприкінці Молебню подякував Господу Богу, що вливає у наші серця необхідність та невідворотність християнської єдності.

Глава УГКЦ подякував владиці Олександру (Драбинку) за промову. Також попросив передати Предстоятелю Православної Церкви України Епіфанію слова вдячності за те, що Синод ПЦУ встановив відділ зовнішніх церковних відносин і що ця нова Церква народжується у відкритості до співбратів інших християнських спільнот.  Подякував також братам Римо-Католицької Церквита та представникові Вірменської Апостольської Церкви. «Разом ми покликані свідчити оту діяльну християнську любов», – додав Блаженніший Святослав. Глава Церкви висловив вдячність за широку присутність братів-протестантів.

«І ми вперше маємо між нами представника цікавої спільноти місіанських євреїв. Завтра весь світ вшановуватиме жертв Голокосту, 75-ті роковини звільнення Аушвіцу – концтабору, де загинуло дуже багато представників єврейського народу, а також священників, монахів, монахинь різних народів та національностей», – сказав Предстоятель УГКЦ.

За повідомленням пресслужби Харківського екзархату УГКЦ, Тиждень молитов за єдність християн відбувся і в Харкові. Екуменічні молитовні заходи відбулися у головних храмах міста за участю архиєреїв, духовенства, монашества та численних вірян. Завершився Тиждень молінь у нижньому храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла катедрального Собору Святого Миколая Чудотворця УГКЦ.

У цей день Міжконфесійний молебень очолив владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, разом з архиєпископом Харківським Ігорем (Ісіченком) УАПЦ та владикою Митрофаном ПЦУ, священниками УГКЦ, РКЦ, УАПЦ, ПЦУ та ВАЦ (Вірменської Апостольської Церкви).

Владика Ігор, який підкреслив, що харків’яни виявили гостинність і єдність, адже вони найбільше з-поміж інших регіонів прийняли переселенців із зони військових дій. Говорячи про Екуменічний тиждень молінь, проповідник зазначив, що “його виклик у тому, щоб перевірити свою силу молитви, власне відчуття ідентичності, зуміти здійнятися над політичними конфліктами минулого, які і сьогодні тяжіють над нами і заважають нам чесно стати на молитву один з одним”.

“Спільна молитва, зустрічі і спілкування наблизили нас один до одного і ще більше відкрили наші серця, щоб ми взаємно проявляли милосердя, любов, доброзичливість”, – сказав на завершення Владика Василій, подякувавши усім за спільну молитву.

“Тож нехай ця молитва, проповіді, які ми чули щодня, будуть нашим дороговказом, щоб ми, як правдиві християни, зростали в любові один до одного”, – додав Екзарх Харківський.

25 січня 2020 року у Львові відбувся екуменічний молеень у Митрополичій Базиліці Успіння Пресвятої Діви Марії. До спільної молитви долучилися представники духовенства різних конфесій. Цим молебнем у Львові завершився Тиждень молитов за єдність християн.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • fedirtsiv | 28 січня 2020, 17:47
  Коментувати коментар

  Тут власне яскраво видно суть церковного фарисейського вчення - спекулювати на Христі та історії християнства, приватизувати Христа своєю конфесією (монополія на істину), поділяти та владарювати, затуркувати вірян своїми повчаннями, які часто суперечать біблії, а є породженням власних практик та теорій... І дійсно навіщо були потрібні ці поділи, коли Христос один і його наука одна? Зате коментаторів та інтерпретаторів його вчення як виявилось було дуже багато! І саме вони творили свої школи, які потім стали відгалуженнями від науки Христа! Тому потрібно повернутися до витоків християнства і припинити чвари та непорозуміння! Чим швидше це буде зроблено - тим краще!

 • Михаил | 28 січня 2020, 14:29
  Коментувати коментар

  Единство может быть с христианами, с их священством, имеющим преемство в рукоположении от Святых Апостолов. Например с Армянской Церковью и другими дохалкидонскими апостольскими Церквами. А какое может быть единство со всякими там протестантами, "пцу" и прочей нечистью, которые сами себя делают "епископами" и "священниками", да ещё и женщин делают "епископами", а ещё и однополые браки венчают. От них можно только принимать покаяние и окрестить в соответствии с канонами!

  • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:12
   Коментувати коментар

   Ну действительно: оба эти неадеквата - один педераст-неонацист, а другой - тоже с серьёзными вывихами и вавками в голове будут здесь устанавливать и диктовать свои "правила" и "условия", на которых разноликим Церквям и христианам восточных и западных традиций и деноминаций, дескать, надлежит строить своё единство! Смех да и только! :)

  • velovs@ukr.net | 28 січня 2020, 18:24
   Коментувати коментар

   Разом з тим: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Михаил | 2 червня 2020, 08:47

  Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня, с фантазиями и ночными кошмарами автора. Андрея Юраша правильно не назначили на должность потому что по умственному развитию он близок к автору

 • Ігор Затятий | 2 червня 2020, 02:08

  Бог взявся за представників безтомосної секти. І чого б це?

 • Рокитне | 2 червня 2020, 00:54

  Не любить Путін шаманів. Може запропонувати їм політичну пристань в Україні.

 • Рокитне | 2 червня 2020, 00:45

  Я пропоную писати про будь-кого з РПЦ в Україні. Якщо він став поліцейським, вчителем, лікарем, юристом, а то й продавцем у магазині, щоб відразу країна знала своїх прихильників Московського

 • Рокитне | 2 червня 2020, 00:28

  Може б прийняти закон про те, що хто хрещений в УПЦ МП чи там сповідався і причастився не мають права працювати на будь-якій посаді в Україні.

Популярні статті місяця