У Львові провели Екуменічний молебень за єдність християн у всьому світі

23 січня 2020, 11:55 | Міжцерковні стосунки | view photo | 0 |   | Код для блогу |  | 

У середу, 22 січня, у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла, що у Львові, відбулась щорічна Екуменічна молитва за єдність всіх християн та за мир в Україні, у якій взяли участь представники духовенства міста та всі охочі віряни. Організатор заходу – Інститут екуменічних студій УКУ.

«Нас усіх об’єднує те, що ми є людьми, тож важливо залишитися ними. Звичайно, що ми носимо рану певного розподілу, нам бракує єдності, але ніщо не завадило сьогодні стати довкола Божого Слова і молитися устами та серцем. Адже Ісус Христос дав вказівку йти, провідувати та навчати. І, ми, учні ХХІ століття, це і робимо!» – звернувся до присутніх єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ владика Володимир Груца.

«Щиро бажаю привітати вас зі святами, які ми нещодавно переживали. Я сподіваюся, що у наших серцях залишилося це непересічне відчуття святкової радості. Хочу побажати, щоб благодать Святого Духа завжди була з вами, бо коли молитва спільна, то вона – особлива, і ми це добре знаємо. Нам надзвичайно приємно молитовно єднатися з вами: сьогодні наша молитва була з вашою молитва, а ваша – з нашою. Хай дух християнства завжди буде з нами», – зазначив вікарій Вірменської Апостольської Церкви, архимандрит Ісаак Погосян.

Отець Василь Саган, настоятель парафії св. Софії ПЦУ, що в Золочеві (Львівська область), також долучився до спільної молитви за єдність. «На жаль, тепер ми деколи відчуваємо поділеність у багатьох аспектах, зокрема в календарному. Проте ми маємо надію, що Всевишній удостоїть нас цього великого дару, який називається єдність», – зауважив він.

«Наші молитви будуть марними, наша любов одне до одною буде марною, якщо вони не будуть орієнтуватися на Боже Слово, і якщо Боже Слово не буде у наших серцях, – підкреслив священник Назар Лозинський, декан богословського факультету Львівської православної богословської академії ПЦУ. – Я бажаю усім, щоб Боже Слово було у наших серцях, а Ісус Христос перебував серед нас».

Традиційно на екуменічний молебень завітав і о. д-р Богдан Прах, ректор Українського католицького університету, який заохотив усіх кожного дня молитися за єдність. За словами настоятеля парафії св. Йоана Павла ІІ РКЦ о. Георгія Драуса, найважливіше у цьому житті – бути людьми, адже «коли ми є у повній мірі людьми, тоді йдемо дорогою любові і добра».

А о. Фабіо, зі згромадження Отців Оріоністів, зауважив, що ми маємо саме через любов шукати єдності. Слід додати, що на заході були також присутні о. Ростислав Будзан, відповідальний за підтримку екуменічного руху та міжрелігійного діалогу у Львівській архиєпархії УГКЦ, а також протодиякон Львівської архиєпархії УГКЦ Назарій Ярунів.

«Мені пригадалася історія із Біблії, коли Ісус Христос пішов у Гефсиманський Сад і попросив учнів молитися, а згодом – Його молитва (розмова) з Небесним Отцем, що дає силу та єдність. Адже в Бога – можливо все», – наголосив старший пастор церкви «Гефсиманія» Валерій Марченко.

Наприкінці зустрічі о. Тарас Михальчук, священнослужитель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, у якому відбулася спільна молитва заявив: «Очевидно, що нам, як спільноті військових капеланів, надзвичайно приємно, що саме у стінах цього храму ми помолилися за єдність усіх християн. Спасибі усім за таку чисельну присутність!».

Додамо, що наприкінці заходу P&P квінтет (Peter&Paul) виконав авторські колядки у власних аранжуваннях.

Система Orphus

Ілюстрація статті:

Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  • Halo | 2 червня 2020, 16:46

   Табачник відпочиває...

  Популярні статті місяця