На зустрічі з Патріархом Варфоломієм ми говорили, що для УГКЦ Вселенський Патріархат є Церквою-матір'ю, - Блаженніший Святослав

29 вересня 2019, 09:31 | Міжцерковні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

Під час зустрічі з Патріархом Варфоломієм ми констатували, що для нашої Української Греко-Католицької Церкви Вселенський Патріархат є Церквою-матір'ю. І тому спілкування, діалог з його Патріархом Варфоломієм для нас є дуже важливим. Так само як і для Православної Церкви України.

Про це сказав Патріарх УГКЦ Святослав у програмі «Відкрита Церква», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

За словами Предстоятеля, було кілька тем, які порушувалися під час нещодавньої зустрічі Глави УГКЦ з Патріархом Варфоломієм у Римі.

«Найперше – я хотів пояснити, яка роль Східних Католицьких Церков є всередині Католицької Церкви сьогодні. Наприклад, ми, будучи носіями візантійської традиції, є цікавими для Римської апостольської столиці, аби пояснити, як можна по-іншому здійснювати Петрове служіння Святішому Отцеві. Те, що святий Іван Павло ІІ просив усіх у своїй енцикліці "Ut Unum Sint" кажучи, допоможіть мені сьогодні зрозуміти, як я по-іншому, по-новому можу здійснювати своє служіння. І ось ми з перспективи нашої традиції, нашої пам'яті першого тисячоліття можемо це пропонувати», – розповів Блаженніший Святослав і додав: «І ми хочемо це робити з іншими Східними Католицькими Церквами Європи».

«Ми також виступили з ініціативою, аби можна було мати певні контакти, можливість розмовляти Вселенському Патріархату саме зі Східними Католицькими Церквами. Бо ми сьогодні є учасниками цієї змішаної богословської православно-католицької комісії, але, очевидно, нас бачать православні брати як членів цієї римо-католицької групи. Нам би було цікаво мати свій окремий голос, свій окремий стиль у цьому діалозі», – наголосив Предстоятель.

Водночас Глава Церкви пригадав історію навколо питання, чи мають право греко-католики служити в Софії Київській. «У цій історії я побачив позитив. Бо чи не вперше українське суспільство відкрило для себе, хто є насправді греко-католики, яке їхнє походження, яке їхнє відношення до Святої Софії. Для багатьох це було сюрпризом. Воно викликало змішані почуття. Але це є один з важливих елементів початку справжнього діалогу, коли ми знаємо, ким є насправді наш співрозмовник», – сказав Патріарх Святослав.

Глава УГКЦ відзначив, що він особисто не побачив якихось перешкод для спілкування з православними братами у зв'язку з дискусією навколо спільного коріння.

«Більше того, коли ми хочемо шукати дороги до взаємного зближення – ця дорога полягає у відкритті спільного коріння, у вивченні, у дослідженні, в усвідомленні того, що нас єднає. А нас єднає спільна Мати», – відзначив він.

За словами Патріарха, ми повинні відкрити для себе, що походимо з тої самої хрещальної купелі. Ми народилися у водах Дніпра. Ми є діти того самого Хрещення, яке маємо визнати.

«Якщо ми визнаємо, що поділяємо благодать того самого Хрещення, ми тоді зрозуміємо, що ми разом можемо молитися. Бо якщо ми разом молимося – разом себе визнаємо християнами. Якщо ми можемо зрозуміти, що ми маємо спільне коріння впродовж багатьох століть і спільним нашим матірним собором був собор Святої Софії, то це поможе відкрити софійність Київського християнства. Цю Божественну мудрість, яка закладена, як цивілізаційна матриця Київського християнства в нашій історії, у нашій ідентичності. Ось це, на мою думку, – ті підвалини нашого спільного буття, яке уже нас об'єднує», сказав першоєрарх.

Глава УГКЦ пригадав твердження папи Івана ХХІІІ, який скликав ІІ Ватиканський Собор і сказав таку фразу: «Нас з нашими православними братами більше щось єднає, ніж роз'єднує».

Система Orphus
Рейтинг
0
1
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 30 вересня 2019, 14:28
  Коментувати коментар

  Наконец-то! Слава Богу! Всегда говорил, что униаты и православные должны быть братьями , быть намного ближе, что УГКЦ - каноническая, общепризнанная во всем мире и самая большая из Восточнокатолических церквей (давно достойная статуса Патриархата)! Всегда говорил, что Владыка Святослав очень мудр, несмотря на свою молодость! Невозможно сказать лучше и убедительней, чем то, что он сказал!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 19 січня 2020, 19:26

  До речі, з неменшим успіхом митрополита Андрея можна було би звинуватити, мовляв, у "співпраці" і "колаборації" і з... більшовицько-сталінськими окупантами Галичини. Як з

 • enzian | 19 січня 2020, 14:57

  Яка церква, такі й попи.

 • velovs@ukr.net | 18 січня 2020, 19:29

  Але, з іншого боку, подібна критична громадянська "пильність" - все-таки - по-своєму потрібна. Тим паче, що вона допомагає декого в чинній владі, як мовиться, "тримати в тонусі"

 • velovs@ukr.net | 18 січня 2020, 18:58

  Так виглядає, що до числа "порохоботів" та їхніх запекло-істеричних пошуків "зради" тощо ось долучається і шановна п. Тетяна Деркач... :(

 • Nic21 | 18 січня 2020, 16:19

  Забув піп, Заповідь Божу "Не кради!", а злодіїв до Раю не пускають! А ще матюкався, як урка.

Популярні статті місяця