Храмнаш: Синод ПЦУ прийняв рішення щодо паломництва УГКЦ до Софії Київської

4 березня 2019, 20:18 | Міжцерковні стосунки | 13 |   | Код для блогу |  | 

У Києві 4 березня відбулося засідання Священного Синоду ПЦУ. Його учасники розглянули ініціативу Патріарха УГКЦ Святослава провести прощу до собору Софії Київської.

Єрархи ПЦУ, як зазначає офіційний сайт цієї конфесії, «констатували», «що протягом тисячоліття Собор Святої Софії Київської був і залишається кафедральним собором православних Київських першоєрархів».

Учасники Синоду ПЦУ відтак вирішили «вважати за корисне зберегти щодо Богослужінь у Святій Софії Київській той порядок, який склався дотепер і позитивно сприймається в українському суспільстві, не провокуючи полеміки чи розділень».

Вони також схвалили позицію митрополита Епіфанія, висловлену ним у листі до Патріарха УГКЦ Святослава, та ухвалили написати ще одного.

Нагадаємо, шо Собор святої Софії ніколи не належав ні ПЦУ, ні УПЦ КП, він перебував і перебуває у державній власності. Часто цей храм за дозволом держави використовували різні Церкви для відзначення непересічних подій. Щороку 24 серпня у Софії Київській відбуваються молебні за Україну, участь у яких беруть православні, католики, протестанти, мусульмани, юдеї.

Як вже інформувала РІСУ, Патріарх Святослав 17 лютого анонсував проведення прощі та Богослужіння у Софійському соборі у Києві. Паломництво заплановане на 7 квітня до свята Благовіщення. Проте почесний Патріарх Філарет виступив проти такого паломництва греко-католиків, наголосивши, що це може викликати міжконфесійну напругу.

19 лютого 2019 р. Предстоятель, Митрополит Епіфаній надіслав листа Главі УГКЦ «щодо питань, які стосуються двох Церков».

 

 

Система Orphus
Рейтинг
2
0
13коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • barni | 5 березня 2019, 22:08
  Коментувати коментар

  Щож, якщо п.zensver відсилає мене до своїх католицьких авторитетів, яких я дуже поважаю (це окрема тема), то Ви п.velovs, вкотре користуєтесь образами. Господь простить !!!

  • velovs@ukr.net | 6 березня 2019, 07:57
   Коментувати коментар

   Це, шановний п. barni, ніяк не, як Ви трактуєте, "образи", а ПРАВДА. Суща ПРАВДА! А тим паче: в умовах нинішньої - цинічно-зухвалої і кривавої - збройно-гібридної агресії імперсько-шовіністських Кремля-ФСБ-МП та їхніх підручних, посіпак і найманців проти незалежної України. ----- Я вже не кажу про саме істинну - ДУХОВНО-ЕТИЧНУ та МЕНТАЛЬНУ, в т. ч. в світлі Христової і апостольської науки, такої - за їхньою суттю і змістом, провокативно-антидержавної та антиєвангельської постави і поведінки. --------------------- Але, можливо, ця ПРАВДА деколи висловлюється в дещо емоційно-різкуватих і не вповні "толерантних" висловах. І, мабуть, не завше і не вповні "приємних" для сприйняття: сперечатися тут не стану і не буду. ----- Й тому, дійсно: "Отче, прости їм, бо не відають, що чинять" (Лк.23:34). А також: насамперед, "Господи Ісусе Христе, Сину Божий, [прости і] помилуй мене, [недосконалого і] грішного". Амінь. :)

 • velovs@ukr.net | 5 березня 2019, 16:24
  Коментувати коментар

  Наразі інспірація і нагнітання непорозумінь, протистоянь і ворожнечі в Україні і, зокрема, на релігійному ґрунті, а особливо поміж адептами двох НАЙБІЛЬШИХ ПАТРІОТИЧНИХ конфесій (ПЦУ і УГКЦ), ВИГІДНЕ й дуже ПОТРІБНЕ якраз імперсько-шовіністській Москві та її "5-й колоні" в нашій державі! ------ Й тому ті, хто - так чи інакше, прямо чи непрямо, свідомо чи несвідомо - анґажуються в цьому, то вони: по суті й змісту (де-факто) - АГЕНТУРА країни-агресора!!! В т. ч. і дехто з коментаторів на РІСУ. ------ Причому, НЕЗАЛЕЖНО від своїх суб'єктивних прагнень і устремлінь. :)

 • barni | 5 березня 2019, 14:09
  Коментувати коментар

  Бачте п. zensver прості українські католики (т.зв.УГКЦ)Звичайно, що раділи. А католицькі ієрархи, думаю, дуже засмучені, по одній причині: нарешті, ГОСПОДИ СЛАВА Ж ТОБІ В УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ ПОЯВИЛАСЬ СВОЯ, ЗАКОННА !!! ЦЕРКВА !!!!!!!!!!!!! "сила християнства є тоді, коли християни дружні і сильні між собою" супер-клас !!! Добавлю слова Господа нашого Іісуса Христа "по любові між Вами - мене впізнають" !!! Питання де ж та любов до новоствореної ПЦУ зі сторони "апостольської столиці" ??????????? Наприклад : - Гаванська декларація - Жодної заяви від керівника держави Ватикан, щодо подій в Україні - За Україну "непомильний, намісник" тільки молиться, а до п.Кирила посилає посланця..... Далі....Думаю не варто

  • zensver | 5 березня 2019, 14:24
   Коментувати коментар

   Чесно кажучи, не можу зрозуміти визначення прості українські католики (т.зв.УГКЦ)...немає так-званих... є Церква, яка має гілку єпископату ще від 988. щодо ієрархії. Почитайте твори митрополита Андрея Шептицького, про його допомогу православним і під час російської імперії, і під час комуністів..і словом, і грошима...і молитвою...чи твори Патріарха Йосифа Сліпого, про важливість об'єднання усіх гілок київської Церкви... а про сучасність: не створюйте собі кумирів... під час поїздок Патріарха ФІларета в Канаду, то чомусь керівництво православних церков заборонило приймати його в православних церквах, і єдиними, хто його прийняв і віддав шану, це греко-католики, які прийняли його у своєму храмі... Гавайська декларація була задовго до томосу.. не плутайте в часі: папа не може коментувати православні справи, поки внутрішньо вони не впорядкуються між собою. і в який спосіб має ще проявлятися любов апостольської столиці: в офіційних ватиканських медіа повідомили про створення ПЦУ..що ще треба за місяць - не знаю...про законність: царі завжди вибирали собі тип релігії чи форми управління, щоб церква була послушною їм... і це велика проблема не стільки для управителів, бо вони міняються...а для ієрархів тих церков, які мають не ідеалізувати владу, а говорити правду і проголошувати добру новину... і не треба плутатися в термінах: на жаль, хочеш пізнати людину, то дай ій владу і гроші... на жаль, перший тест провалено.

 • zensver | 4 березня 2019, 22:35
  Коментувати коментар

  Чому так важко зрозуміти, що Бог один для всіх? ПЦУ і УГКЦ - дві головні гілки Київської Церкви. Софія, храм Премудрості - єдина для них. в 1596 році територією унійної Цекрви була центральна і східна Україна, а православною Західна Україна (ЛЬвівська, Перемишльська, частина Волині). Згодом російський уряд винищив усю інфраструктуру унійної Церкви, бо вона була небезпечна для царату з кількох причин: непідвладна уряду-царату, своя система освіти (від школи, ліцеїв і планувалось кілька універститетів)...УГКЦ завжди була патріотичною і проукраїнсько-європейською...Деколи шкода одне, храм Софії, Божої Премудрості, мав би надавати мудрості, а не амбіцій... сила християнства не тоді є, коли хтось думає, що раз його підтримує влада, то вже все...він ЩОСЬ...сила християнства є тоді, коли християни дружні і сильні між собою....тоді є і солідарність, і взаємодопомога. Перед томосом найбільше підтримували його отримання для упцКП на західній Україні, де переважна кількість вірних є греко-католиками...і греко-католики щиро раділи.... і тому багатьох, що народилися і вийшли з СССР тотрібно ще вигнати СССр зі свого способу мислення, інакше совок буває і в релігії.

 • Ігор Затятий | 4 березня 2019, 22:18
  Коментувати коментар

  І чого Бог забрав розум Блаженійшому Святославові? Чи це він виконує прохання Ватикану? Розумним таке провокативне рішення важко назвати.

 • Соломончик | 4 березня 2019, 21:32
  Коментувати коментар

  а чого його пхаться католикам в Софію?!? там шо, десь папа Римський зображений?? якшо вам без папи жизні нєт, і православними не хочете ставати, то нема якого дурня рипатись в православні святині! а то запроси їх в гості, то вони вже і хазяйничать хочуть! до цеї пори такі наглі були тіки кацаби.

 • barni | 4 березня 2019, 21:06
  Коментувати коментар

  Я поважаю, всі християнські течії та відгалудження, але ж є історія, минуле, без якого немає майбутнього. Київська Софія це наше українське православне минуле та майбутнє !!! Католики східного обряду (т.зв. УГКЦ) побудували собі величний храм у Києві от нехай там і правлять Службу Божу!!! Православні ж не претендують на їх храми !!!

 • velovs@ukr.net | 4 березня 2019, 20:42
  Коментувати коментар

  До речі, як своєрідний "компромісний" варіант розв'язання цієї проблеми може бути, скажімо, наступне. ------ Проща духовенства і вірних УКГЦ до Києва таки ВІДБУВАЄТЬСЯ. Одначе, НЕ ЗАХОДЯЧИ - прямо й безпосередньо - до Собору св. Софії, її учасники - на Софійському майдані (біля Собору) - відбувають відповідний молебень, а вже повномасштабне офіційне богослужіння проводиться в Патріаршому соборі УГКЦ на Лівому березі. ------ А чому б і ні?! :)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні новини

Останні коментарі

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 18:29

  Р. S. От у Вікіпедії знайшов, зокрема, таку інфу. Тобто, що у с. Сартана (недалеко Маріуполя) була збудована нова ГРЕЦЬКА церква Святого Георгія (2005 р.) – за активної участі Маріупольської

 • velovs@ukr.net | 22 жовтня 2019, 17:51

  А, може, в Маріуполі є? Як відомо, це місто було засновано і заселено, переважно, етнічними греками, яких царський уряд виселив з Криму...

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:15

  Назовіть хоча одну грецькомовну громаду на сході України будь ласка. Хоч одну!

 • ukrlem | 22 жовтня 2019, 16:11

  Ой так, так 12 листопада!!! Які ви професйонали.

 • Ігор Затятий | 22 жовтня 2019, 14:28

  Під гаслом: "Згинь нечисть!"

Популярні статті місяця