Архимандрит Кирило (Говорун): Ідея про одночасне євхаристійне спілкування з Римом та Констанинполем є утопічною

23 грудня 2018, 11:28 | Міжцерковні стосунки | 2 |   | Код для блогу |  | 

Ідея про створення Київської Церкви, яка б одночасно була в єдності з Римом і Константинополем, це утопічна модель. Зараз її не буде втілено.

Про це в ефірі програми FACE2FACE з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив професор університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі архимандрит Кирило (Говорун).

Відповідаючи на запитання про те, чи можливе, наприклад, із часом створення апостольської Церкви шляхом об’єднання ПЦУ та УГКЦ, архимандрит Кирило сказав, що така пропозиція давно лунає з боку Греко-Католицької Церкви.

«Це модель, яку озвучував ще покійний кардинал Любомир Гузар, щоб Київська Церква одночасно була в єдності і з Римом, і з Константинополем. На мою думку, це утопічна модель. Зараз її не буде здійснено», – відповів кандидат богослов’я.

За його словами, УГКЦ має право висловлювати цю ідею як певне побажання на майбутнє, але це нереалістична модель, якщо оцінювати її шанси на реалізацію. Хоча як ціль це звучить благородно.

«Єдність між ПЦУ і УГКЦ можлива лише в контексті відновлення єдності всього православ’я з усім католицтвом. Тобто коли всі православні Церкви включно з Константинополем і Москвою вирішать вступити у спілкування з Римською Церквою, тільки в цьому контексті можливе відновлення повного євхаристійного спілкування, те, що ми називаємо, коли люди можуть приходити до церкви і приймати дари причастя. Тільки за таких умов це можливо буде в Україні», – пояснив архімандрит Кирило (Говорун).

Водночас архимандрит Кирило переконаний, що ПЦУ повинна налагодити постійний конструктивний та ефективний діалог з УГКЦ, якого до цього не було. Зараз це простіше зробити для нової Церкви, вона буде більше консолідованою і буде більше представляти українську православну спільноту.

«Діалог повинен бути налагоджений з усієї низки питань, насамперед, це мають бути питання суспільного значення: гуманітарна допомога, допомога волонтерам, військовим, біженцям, спільні заяви щодо важливих для суспільства явищ всередині країни. Вся палітра важливих питань повинна обговорюватись, і Церкви повинні займати спільну позицію. Нова Церква має жити в модальності діалогу, це має бути спосіб її існування і спосіб її дії в українському суспільстві», – переконаний архімандрит Кирило.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • velovs@ukr.net | 23 грудня 2018, 16:14
  Коментувати коментар

  "Водночас архимандрит Кирило переконаний, що ПЦУ повинна налагодити постійний конструктивний та ефективний діалог з УГКЦ, якого до цього не було. Зараз це простіше зробити для нової Церкви, вона буде більше консолідованою і буде більше представляти українську православну спільноту. ------------------------------ «Діалог повинен бути налагоджений з усієї низки питань, насамперед, це мають бути питання суспільного значення: гуманітарна допомога, допомога волонтерам, військовим, біженцям, спільні заяви щодо важливих для суспільства явищ всередині країни. Вся палітра важливих питань повинна обговорюватись, і Церкви повинні займати спільну позицію. Нова Церква має жити в модальності діалогу, це має бути спосіб її існування і спосіб її дії в українському суспільстві», – переконаний архімандрит Кирило." --------------- До речі, подібний діалог та, загалом, конкретна й спільна ПРАКТИЧНА діяльність - причому, між вірними, по суті, всіх основних християнських конфесій і деномінацій України - вже здійснюється, наприклад, в служінні Християнської служби порятунку (ХСП). --------------- І не лише в такий спосіб. А й в існуванні і успішній реалізації й низки інших спільних ініціатив і пропозицій. :)

  • bopa | 23 грудня 2018, 21:00
   Коментувати коментар

   Існує Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій, яка активно давно працює. В рамках цієї організації здійснюється багато заходів. Патріарх Філарет головував під час засідань, активно подавав пропозиції. Причин для якихось у розвитку такої взаємодії не видно. Так що о Кіріл може спокійно служити і допомагати й надалі Церкві.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Halo | 2 червня 2020, 16:46

  Табачник відпочиває...

Популярні статті місяця