«Тепер греко-католики і православні будуть в унісон говорити правду про Україну», - Глава УГКЦ

19 грудня 2018, 13:05 | Міжцерковні стосунки | 4 |   | Код для блогу |  | 

17 грудня 2018 року в адміністративному будинку Патріаршого центру УГКЦ у Києві відбулася зустріч Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, з Едуардом Хуксом, послом Королівства Нідерландів в Україні, на його прохання. Мета зустрічі: обговорити питання суспільно-релігійної ситуації в Україні. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Основною темою зустрічі став Об’єднавчий Собор і його результати. Блаженніший Святослав представив послу позицію УГКЦ щодо останніх подій в українському православ’ї.

Святослав_про_православних.jpg

Глава УГКЦ назвав цей Собор важливим, історичним моментом в житті України. Він відзначив, що тепер є всі передумови для діалогу і співпраці, подібно як це відбувалося в часи митрополитів Петра Могили та Йосифа Велямина Рутського у 20-х роках XVII ст. «Але це стане можливим, якщо предстоятелі Церков будуть на висоті свого покликання і усвідомлення своєї місії», - відзначив Блаженніший Святослав.

«Важливо, щоб за процесами, які відбуваються в житті православних Церков України, стояла не просто зміна вивіски, а зміна якості», - сказав Предстоятель УГКЦ, говорячи про Об’єднавчий Собор.

Він наголосив, що тепер обидві Церкви - Українська Греко-Католицька Церква і Православна Церква України - повинні йти разом, шукати і реалізовувати те, що єднає, адже «у єдності наша сила і від міжцерковної єдності і співпраці залежить майбутнє нашої країни».

На переконання Глави УГКЦ, важливим здобутком Собору є не тільки обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем Православної Церкви України, а й її входження у спільноту світового православ’я.

«Тепер не тільки УГКЦ може і має нагоду говорити до світового співтовариства про ситуацію в Україні, про війну і її наслідки, а й ПЦУ. Адже перед тим Москва собі узурпувала право говорити від імені православних України на світовому рівні. Саме вони поширювали викривлену інформацію про нібито війну в Україні між православними з одного боку і розкольниками та уніатами з іншого. Тобто, що в Україні триває не війна між Росією і Україною, а внутрішня міжрелігійна суперечка», - пояснив Блаженніший Святослав. При цьому він зазначив, що і УГКЦ, і ПЦУ тепер будуть в унісон говорити правду про Україну та її війну за свободу, цілісність і незалежність.

Предстоятель УГКЦ наголосив, що йому було приємно почути від Митрополита Епіфанія про важливість богословської освіти і її розвитку. «Наше богослов’я має спільне джерело і походження з витоків Київської Церкви Володимирового хрещення. Ми і тут маємо спільні основи для того, щоб разом розвивати богослов’я Київської Церкви», - сказав Блаженніший Святослав.

При цьому він поставив за приклад Український католицький університет, який назвав іконою відкритої Української Греко-Католицької Церкви, яка є і помісна, і глобальна.

У свою чергу п. Едуард Хукс відзначив важливу роль Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій загалом і УГКЦ зокрема у питанні розвитку й трансформації українського суспільства. Він побажав великих успіхів в екуменічному діалозі задля єдності, миру і кращого майбутнього.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
4коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • В. Ясеневий | 23 грудня 2018, 18:55
  Коментувати коментар

  А яку це правду "в унісон", відтепер, говоритимете Ви, пане Главо УГКЦ, Святославе??? У мене під руками десятки вітань і Ваших, та інших владик угкц з Різдвом Христовим , з Великоднем і т.д., - і вітань архієреїв УПЦ КП(сьогодні(ПЦУ)...Ви так ДУЖЕ ГАРНО ПРОПОВІДУЄТЕ ПРО СВЯТА, НАВІТЬ (!!!) ПРО ІСУСА ХРИСТА... А про катастрофічний духовно-моральний, економічний, політичний і т.д. стан ЗАТЯТО ВПЕРТО М О В Ч И Т Е...Прочитайте, будь ласка вітання багатьох архієреїв хоч би УПЦ КП з минулого...Там НЕЩАДНА КРИТИКА КОРУПЦІЇ, ЗНЕВАГ, НЕСПРАВЕДЛИВОСТІ І Т.Д., У НАС В УКРАЇНІ... ЩО Ж, ЗАМИЛЮЙТЕ ОЧІ ВСІМ, НАРОД УЖЕ ПРОЗРІВАЄ...Ще трошки і Ви побачите, що буде далі, наші великі стратеги...

 • В. Ясеневий | 23 грудня 2018, 18:39
  Коментувати коментар

  Шановний п.Веловс. Ви виголосили болючу правду, для більшості УКРАЇнЦІВ - не ЗРОЗУМІЛУ...Таким чином РКЦ і УГКЦ своїм затятим і впертим мовчанням. а може не розумінням і сліпотою, ТОБТО ПРИКРИТТЯМ - СПРИЯЮТЬ безперешкодній ПРОПОГАНДІ СОДОМО-ЛІБЕРАСТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ,ТОБТО ліберальній сатанинській ідеології... Отже і РКЦ і УГКЦ сприяють ПРИХОДУ антихриста...Амінь.

  • velovs@ukr.net | 23 грудня 2018, 19:43
   Коментувати коментар

   Наразі в Україні досить БАГАТО християн різних традицій, деномінацій і юрисдикцій, у т. ч. і серед греко- та римо-католиків тощо, добре бачать і усвідомлюють цю велику НЕБЕЗПЕКУ і ЗАГРОЗУ: як з боку (цитую) "окультно-деспотичного "русского міра"", так і "содомо-ліберального "європейського вибору"". ---- Та, відповідно, пропонують і відстоюють для України певний "Третій Шлях". А саме - побудови правдиво Християнської Держави: http://crs-center.org/uchasniki-hristiyanskoyi-suspilnoyi-platformi-vitayut-pravoslavnih-z-torzhestvom-bozhoyi-spravedlivosti/ ------------ До речі, дуже раджу Вам, шановний п. Валентине, уважно й серйозно познайомитися з основними матеріалами цього сайту Християнської служби порятунку (ХСП). Там є НЕМАЛО - дуже цікавого, нагального й актуального. В т. ч. про те - останнє: "гендерну ідеологію" і все, що з нею пов'язане... І т. д. й т. п. ------------- І ця ХСП - це НЕ ЄДИНЄ, а одне - із цілої низки - подібних і схожих, а головне - насамперед, суто ПРАКТИЧНИХ християнських служінь, ініціатив та спільнот-середовищ. І нині, як видається, всі вони мусять і мають порозумітися та єднатися, взаємодіяти і консолідуватися (гуртуватися)... І, наскільки мені відомо, таке розуміння вже є і такий процес уже започатковано... Так що - і в ЦЬОМУ - також хочу і стараюся бути "бджолоподібним" ОПТИМІСТОМ! :)

 • velovs@ukr.net | 20 грудня 2018, 10:36
  Коментувати коментар

  Між іншим, посольство Нідерландів - серед низки інших західних диппредставництв в Україні - наразі є одним з головних і найактивніших, хто посилено й вельми нахраписто піарить і нав'язує нашій державі та її суспільству оті огидні - содомо-ліберастні "цінності" та сексзбоченний спосіб життя ("гомодиктатуру")!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • enzian | 9 квітня 2020, 12:41

  А достатньо було дослухатись порад спеціалістів.

 • enzian | 9 квітня 2020, 09:57

  І КПЛ, і вся РПЦвУ.

 • Ігор Затятий | 8 квітня 2020, 23:23

  КПЛ -джерело зарази?!

 • sai | 8 квітня 2020, 17:14

  Бутинський

 • sai | 8 квітня 2020, 14:54

  Ігор Ісіченко З приємністю повідомляю, що в телефонній розмові єпископ ПЦУ Митрофан запевнив мене, що Харківсько-Богодухівська єпархія ПЦУ не має відношення до зазіхань окремих осіб на

Популярні статті місяця