«Примирення між Церквами є надійним підґрунтям для миру між Росією, Україною і ЄС», - Заява

5 жовтня 2018, 13:23 | Міжцерковні стосунки | 6 |   | Код для блогу |  | 

Представники різних Церков, філософи, богослови, релігієзнавці, журналісти, громадські діячі України, Росії та країн ЄС зібралися у Києві задля пошуку церковного миру між Україною і Росією. Семінар, який тривав два дні — 2-3 жовтня 2018 року — мав назву: «Правда, справедливість і примирення між Росією, Україною і Європейським Союзом».

заява.jpg

Це вже друге засідання комісії, яка веде міжнародний миротворчий діалог, повідомляє  сайт «Православіє в Україні».

Обговорення відбулося в Інституті святого Томи Аквінського та у Відкритому православному університеті Святої Софії-Премудрості за участю колег з Коледжу бернардинів, Центру святого Климента, Товариства «Меморіал», Києво-Могилянської Академії, Українського католицького університету за підтримки організації «Справа сходу» і ОБСЄ.

Учасники семінару розглянули тему «Церкви, війна і мир» і конфлікти між церквами Росії і України, в т.ч. в контексті їх відносин з Римом і Константинополем.

За результатами дводенної роботи учасники оприлюднили текст фінального документу,  який  був публічно озвучений 5 жовтня під час засідання Українського Християнського Академічного Товариства у рамках ХІ Екуменічного соціального тижня у Львові.

 У Заяві серед іншого сказано:

"Ми з жалем вимушені констатувати, що Російська Православна Церква повною мірою розділяє відповідальність за формування ідеології конфронтації і небажання прийняти суверенну українську державність і українську націю.

Однак у ситуації, коли офіційні представники РПЦ як в Росії, так і в Україні не бажають вести рівноправний діалог з українською стороною, цю відповідальність беруть на себе християни як вірні Церкви Христової і представники громадянського суспільства.

Під час обговорення непростих і суперечливих фактів історії наших Церков ми дійшли згоди за наступними пунктами:

1. Наданні канонічної автокефалії Православній Церкві України є природним результатом її тисячолітнього розвитку. Таке рішення в сучасній ситуації продиктоване турботою про церковну єдність православних України. Це дасть можливість творчого розвитку Київської традиції християнської відкритості, різноманіття й істинного пастирського служіння своєму народові.

Разом із тим віруючим, які не бажають приєднатися до незалежної Помісної Церкви, має бути забезпечено право вільного вибору своєї канонічної юрисдикції.

Ми також віримо, що поява Помісної Церкви України добровпливово позначиться і на Російській православній церкві, створить умови для переосмислення нею своєї історії, позбавлення від імперської ідеології і майбутнього міжправославного діалогу в Україні та світі.

2. Шлях до повноти єдності Української Церкви і конструктивним відносинам між Церквами не завершиться наданням Томосу Православній Церкві України. Має бути продовжено діалог між впливовими центрами християнського світу — Римом, Константинополем і Москвою, які, в свою чергу, повинні розглядати Київ не як предмет суперечки, а як рівноправного учасника стосунків. А Україну — не як територію війни, а як простір діалогу та конструктивної співпраці.

3. Різні етапи історії Церков Київської традиції потребують нового осмислення для подолання старих ран і пошуку відповідей на виклики сучасності.

На жаль, ні Російська Православна Церква, ні Українська Православна Церква (Московського Патріархату) досі не визнали своєї співучасті в трагічних подіях ХХ століття із заборони та спроб ліквідації Української греко-католицької церкви, а також і в інших злочинах атеїстичного тоталітарного радянського режиму проти свободи совісті і людської гідності.

Ми сподіваємося почути від Помісної Церкви України, яка бажає звільнитися від кайданів минулого, слова «прощаємо і просимо прощення» стосовно Церков-сестер в Україні і за її межами. Упевнені, що нелицемірне покаяння і прощення образ має прийти на зміну і нинішній офіційній риториці Московського патріархату, який не бажає помічати очевидної невідповідності своєї позиції Євангелію та історичній правді.

Для того щоб мирне співіснування, співпраця і співпричастя Церков стало реальністю, нам належить разом, відкинувши ідеологічні міфи, по-християнськи і з науковою об’єктивністю розібратися в хитросплетіннях історії взаємин церков, держав і народів. Важливим прикладом на цьому шляху може послужити досвід примирення між церквами і народами Франції і Німеччини, Німеччині та Польщі.

Ми переконані, що примирення між Церквами є надійним підґрунтям для миру між Росією, Україною і всіма народами Європи".

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • erinms | 8 жовтня 2018, 18:20
  Коментувати коментар

  I doubt that Putin's church actually wants peace.

 • МирославK | 6 жовтня 2018, 14:41
  Коментувати коментар

  А матеріали семінару десь публікуватимуться?

 • Николай Григорьев_ | 6 жовтня 2018, 11:44
  Коментувати коментар

  (Мы с сожалением вынуждены констатировать, что Русская Православная Церковь в полной мере разделяет ответственность за формировании идеологии конфрантации и нежелание принять суверенную украинскую государственность и украинскую нацию.) Что за бред сивой кобылы ? Надо было начинать с оценки раскольников и той идеологии, которую они навязывают всему населению Украины. Что это так нервно распереживались за греко-католив ? Их спонсируют по полной программе и храмы строят за их счет там где никогда не было греко-католив. Впрочем чего только нет в православной Украине, недалек тот час что и Украину заставят принимать беженцев из мусульманских стран

  • velovs@ukr.net | 6 жовтня 2018, 12:29
   Коментувати коментар

   Между прочим, было такое ЗОЛОТОЕ и ПРЕКРАСНОЕ время, когда никаких москалей-"россиян" и их имперско-шовинистической Церкви и, соответственно, т. наз. "русского мира" и его вредоносной идеологии НЕ БЫЛО на наших благословенных и благодатных землях славной-преславной Руси-Украины! :) И её Киевская Церковь, что была Божьим Промыслом "посажена" на территориально-географическом "перекрёстке" восточного и западного христианства, различных верований и этносов, языков, культур и цивилизаций, успешно выпоняла эту свою - определённую и порученную ей от Господа - важную историческую миссию и роль. :) ------- А вот затем и вплоть аж до ныне... Короче говоря, "маємо те, що маємо"...

  • velovs@ukr.net | 6 жовтня 2018, 13:26
   Коментувати коментар

   Р. S. И, при этом, по-видимому, надо хорошо помнить, понимать и сознавать, что, начиная со св.-Владимирового хрещения 988 г. и далее, Русь-Укаина была НЕОТЪЕМЛЕМОЙ и важной составной частью именно европейской, а точнее - ЕВРОХРИСТИАНСКОЙ цивилизации и культуры! ------------ Однако впоследствии, когда на наших землях пересеклись экспанстонистско-захватнические устремления хищных соседних империй, а особенно - Польши и Московии, то именно тогда и произошёл этот драматический - постбрестский раскол исторической Киевской Церкви и, в целом, всего отечественного социума, вспыхнули ужасные и жестоко-кровавые, деструктивные - религиозные, этнические и социально-классовые междуусобицы и военные трагедии и т. п. ------------ Т. е. как раз всё то, что и позволило и облегчило правящим кругам "единоверной" Московии-России постепенные - шаг за шагом, этап за этапом, часть за частью - насильственный захват и "прихватизацию" (аннексию) Украины и её Церкви. И что - в итоге - растянулось (во времени) почти что на ТРИ СОТНИ лет: начиная с приснопамятного - "переяславского" 1654 г. и вплоть до середины ХХ ст.

 • Николай Григорьев_ | 6 жовтня 2018, 11:38
  Коментувати коментар

  (Мы с сожалением вынуждены констатировать, что Русская Православная Церковь в полной мере разделяет ответственность за формировании идеологии конфрантации и нежелание принять суверенную украинскую государственность и украинскую нацию.) Что за бред сивой кобылы ? Надо было начинать с оценки раскольников и то

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця