У Москві та УПЦ (МП) мають інше трактування слів митрополита Еммануїла з Константинополя про зустріч Патріархів

1 вересня 2018, 18:31 | Міжцерковні стосунки | 0 |   | Код для блогу |  | 

31 серпня 2018 року під час зустрічі з журналістами голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколамський Іларіон розповів про зустріч Предстоятелів Константинопольської та Російської Православних Церков і прокоментував слова митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса), які той висловив за результатами зустрічі для ЗМІ.

Кирил_і_Варфоломій.jpg

«Я хотів би звернути вашу увагу на те висловлювання митрополита Еммануїла, яке прозвучало в грецьких ЗМІ, в якому зазначається, що Константинопольський Патріархат не буде намагатися лікувати існуючий розкол шляхом створення іншого розколу. Думаю, що це дуже твереза ​​позиція», - заявив митрополит РПЦ Іларіон.

В УПЦ (Московського Патріархату) зі свого боку стверджують, що митрополит Еммануїл після зустрічі Патріархів Варфоломія та Кирила 31 серпня  в Стамбулі не повідомляв про рішення надати автокефалію українській Церкві. Про це йдеться в заяві на сайті УПЦ МП.

"У коментарях митрополита Гальського Еммануїла (Адамакіса) про результати зустрічі Константинопольського та Московського Патріархів у Стамбулі відсутні слова про прийняття рішення надати автокефалію Українській Православній Церкві. Поширена щодо цього в українських ЗМІ інформація є неправдивою", - йдеться у тексті.

УПЦ (МП) перекладає слова митрополита так: "...Як ви знаєте, в Україні вже понад 25 років триває розкол, і Вселенський Патріархат прийняв рішення розглянути всі способи, якими може бути проголошена автокефалія Української Православної Церкви. Саме це рішення було прийнято у квітні, і ми вже імплементуємо це рішення, і про це Вселенський Патріархат також повідомив патріархові Кирилу під час його візиту...".

Представники УПЦ (Московського Патріархату) наголошують, що у цій фразі відсутня думка про те, що надання автокефалії є затвердженим рішенням.

"Замість цього митрополит Еммануїл розповідає, що Патріарх Варфоломій сповістив Патріарха Кирила, як Константинопольською Патріархією з квітня місяця проводиться дослідження всіх можливих варіантів надання автокефалії Українській Православній Церкві", - йдеться в заяві.

"Константинопольський Патріархат не тільки задекларував необхідність пошуку шляхів надання автокефалії, а й "імплементував" це рішення - тобто, безпосередньо почав цей пошук. Однак, чи вдалося Константинопольській Патріархії з квітня місяця знайти варіанти надання автокефалії, і якщо так, то якими вона їх бачить - поки в промові митрополита Еммануїла не повідомляється. Як і не повідомляється авторитетним єрархом, чи ставить перед собою Константинопольська Патріархія мету реалізувати зазначені варіанти, якщо такі теоретично будуть знайдені", - таке трактування від  УПЦ (МП).

Як РІСУ повідомляла, Митрополит Еммануїл, вийшовши до ЗМІ після зустрічі Патріархів, наголосив, що питання подолання церковного розколу в Україні залишається важливим для Вселенського Патріархату.

«Константинопольська Церква сильна, і у неї є можливості по всьому світу. Вселенський Патріархат з його довгим життям і досвідом — перша Церква в православній родині, він відіграє особливу роль. Тому рішення іноді виходять звідси. Головне питання, яке обговорювалося, — питання ситуації в Україні. Ви знаєте, що там розкол, який триває більше 25 років. Вселенський Патріархат вирішив використовувати всі шляхи, щоб вирішити питання надання автокефалії Українській Православній Церкві. Рішення було ухвалено в квітні. І ми імплементуємо це рішення. Вселенський Патріархат не чинить розколу, такі погрози йдуть з іншого боку. «Це буде не створення нового розколу, а приєднання до Церкви». Про це було повідомлено Патріарху Кирилу під час його візиту», — зазначив владика Еммануїл.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні новини

  Останні коментарі

  • velovs@ukr.net | 23 січня 2019, 09:31

   Кроме того, здесь, по-видимому, действует и некое негласное "соглашение" между Ватиканом и Москвой: вы (в Ватикане) воздерживаетесь от каких-либо публичных высказываний и оценок политики

  • velovs@ukr.net | 23 січня 2019, 08:53

   А особенно эти "чуткость" и "человечность" проявлялись целых ДВА года: с весны 2014 и по весну 2016 гг. Т. е. как раз в первый и самый сложный и трудный период кровавой

  • Михаил | 22 січня 2019, 22:34

   Наш Святейший Отец Папа всегда особенно чутко, по-человечески, относится к Украине! Спасибо за его заботы и молитвы и храни его Бог!

  • velovs@ukr.net | 22 січня 2019, 21:02

   І справді: варто і слід капітулювати нам і здатися перед Путіним та впустити в Україну її православних визволителів: регулярні війська РФ, а також парамілітарні загони усіляких там їхніх донських,

  • muhamuha33 | 22 січня 2019, 20:24

   маячня вижившего з розуму старикана. ну а те, що в усьому винні москалі - навіть не здивувало. адже всі знають, що це Путін особисто піднімає нам тарифи !!!

  Популярні статті місяця