УПЦ КП перепросила за образу греко-католиків священиком з Чернігівщини

24 серпня 2018, 12:10 | Міжцерковні стосунки | 1 |   | Код для блогу |  | 

Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Української Православної Церкви Київського Патріархату Євстратій (Зоря) назвав неприйнятними вислови єромонаха Нестора (Назарова), вжиті ним для осуду відкриття парафії Української Греко-Католицької Церкви в містечку Мена на Чернігівщині. Про це повідомляє Збруч.

"Емоційність, тон і вислови, вжиті ним при цьому, є неприйнятними, особливо коли йдеться про священика і ченця", – написав речник УПЦ КП на своїй сторінці у Facebook.

"Хоча вислови єромонаха Нестора зроблені були ним приватно на своїй сторінці та не відображають позиції Чернігівської єпархії УПЦ Київського Патріархату, вважаю за необхідне від себе особисто та від імені єпархії також принести вибачення всім, хто був ображений у зв’язку зі згаданими дописами. Наша Церква і єпархія цінують порозуміння та співпрацю, які встановилися між УПЦ КП та УГКЦ, тому сподіваємося, що подібні прикрі інциденти не зможуть на них негативно вплинути", – наголосив Зоря.

Архиєпископ запевнив, що "жодних погроз на адресу вірних УГКЦ в Мені чи будь-де на території Чернігівської єпархії від нашої Церкви нема і не може бути".

Владика Євстратій повідомив, що Нестору Назарову висловлено зауваження "як щодо конкретної дискусії, так і в цілому щодо його активності у мережі Facebook.

16 серпня Нестор Назаров у зв'язку з відкриттям у Мені парафії УГКЦ написав на своїй сторінці у Facebook: "Як в старі недобрі часи. Наші предки козаки загнали їх назад на захід, але вони повертаються. Єресь латинствуючих уже в Мені".

Священик Назаров не стримався на цьому й продовжив висловлювати образливі висловлювання в бік УГКЦ і в дискусії з коментаторами.

Зокрема, менський панотець вважає, що уніати "продалися католикам і розповсюдилася на Галичині за гроші діяспори" і "хочуть розповсюдити цю духовну заразу на всю Україну".

Нестор Назаров також звинуватив вихідців із Галичини в тому, що в його краї вони служать УПЦ МП. "Галичандрики ось тут насаджують Московський патріархат", "я не пишу що галичани гімно, а просто про те, що навколо мене ось зараз в МП служать переважно люди з того регіону" тощо.

Київська архиєпархія УГКЦ у своєму коментарі щодо висловлювань Назарова заявила, що трактує їх як погрози на адресу греко-католиків.

"Він відкрито сіє ненависть та заохочує до зневаги над вірними УГКЦ", – обурилися в архієпархії.

Згодом Нестор Назаров попросив вибачення за свої висловлювання й запевнив, що нічим не погрожує греко-католикам.

"Я ще раз переглянув свої коментарі і бачу, що тон висловлювань був вибраний мною неправильно. Я не повинен був у таких виразах критикувати унію та її послідовників, які переходили в особисті образи. Мені шкода за нестриманість і я хочу попросити вибачення у всіх, кого особисто образив", – написав о. Назаров.

Менський священик також попросив вибачення за образи у бік Галичини і галичан (хоча й повторив, що "більшість священиків МП навколо мене – з Галичини").

"Обдумавши свої слова і наслідки, до яких вони привели, а також отримавши зауваження від архієрея з цього приводу, вирішив, що краще мені на тему унії не писати. Бо замість відстояти правду лише набрався гріха, спокусився сам і інших ввів у спокусу", – додав Назаров.

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
1коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • батюшка | 24 серпня 2018, 17:18
  Коментувати коментар

  ієромонах Нестор Назаров служить не в м. Мена а в сусідньому районі

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • barni | 16 липня 2019, 00:13

  Шановні католики, якщо Ви хочете відреставрувати костел то робіть це самі, або ж звертайтеся до "намісника і непомильного", він же та "любить" Україну !?

 • barni | 15 липня 2019, 23:57

  "привет" феесбешно-гундяєвському пропогандону Ну щож якщо Митрополит Антоній повторює БРЕХНЮ, як смердюча,брехлива ісварлива баба, нехай йому "щастить"!

 • barni | 15 липня 2019, 23:47

  Господи, допоможи українцям зберегти нас!!! Тільки не так, як це робить папа з шевчуком!

 • barni | 15 липня 2019, 23:42

  От тут то (я готовий спокійно вислухати всіх) НАМ ПОТРІБНО ПОВЧИТИСЯ в рф? ХТО, ДЕ І ЯК ЗАХИЩАЄ УКРАЇНУ ЇЇ ПЦУ !? Може шевчук зі своїми ієрархами та з папою в римі? Чи МЗС, зі своєю незліченною

 • barni | 15 липня 2019, 23:33

  Моя родина з переселенців. На початках Української державності (за Чорновола) вони поїхали в РІДНІ СЕЛА, і що на могилах де ДІЙСНО БУЛИ ПОХОВАНІ УКРАЇНЦІ, стоять хрести з приблизно такими написами

Популярні статті місяця