Одкровення від Іларіона (Алфеєва): УГКЦ лобіює об’єднання православних, щоби потім усіх «навернути в унію»

15 лютого 2018, 11:29 | Міжцерковні стосунки | 7 |   | Код для блогу |  | 

Алфеєв.jpgГолова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон (Алфеєв), відповідаючи на питання грецького агентства новин "Ромфеа", торкнувся низки тем, що стосуються і України, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на сайт ВЗЦЗ.

Відносно нинішнього стану в Україні митрополит Іларіон традиційно охарактеризував Українську Православну Церкву (Московського Патріархату) як "найбільшу конфесію країни" (очевидно, мається на увазі кількість зареєстрованих громад), яка "залишається поза політикою і не підтримує жодну зі сторін конфлікту" на Донбасі .

"Це дозволяє їй зберегти миротворчий потенціал, реально об'єднує Україну. Але зараз в Україні канонічну Церкву намагаються примусово об'єднати з розколом", - вважає Іларіон.

Причому, за його відомостями, "за спробою створення так званої «єдиної помісної Церкви» в Україні стоїть ще одна загроза. І прихильники цього проекту, і представники Української Греко-Католицької Церкви починають відкрито говорити про те, що мета примусового об'єднання православних України - це їх подальше приєднання до греко-католицької унії ".

Підтверджуючих фактів владика Іларіон не привів. За його словами, "вплив греко-католицької Церкви на стан Православної Церкви в Україні має прихований характер". Наприклад, він знайшов, що серед депутатів-ініціаторів звернення парламенту України до Патріарха Варфоломія з проханням про надання українському православ'ю автокефалії "більшість ... греко-католики".

Примітно, що православні ревнителі часто звинувачують митрополита Іларіона (Алфеєва) в тому ж - прихованому впливі на РПЦ "агента впливу Ватикану", "засланого в РПЦ МП уніатського архиєпископа-криптокатолика".

Самі греко-католики протягом багатьох років домагаються від Риму визнання за УГКЦ статусу Патріархату в єдності з Римо-Католицькою Церквою.

Як РІСУ повідомляла, у Києві 9 лютого 2018 року відбулася відкрита дискусія «ПАТРІАРХ ЙОСИФ СЛІПИЙ: БУТИ СОБОЮ!», приурочена 125-літтю з дня народження Патріарха Йосифа Сліпого. Однією з головних тем цієї дискусії стала тема Патріархату УГКЦ.

Проаналізувавши тему важливості Патріархату для УГКЦ, перечисливши міфи та закиди, пов’язані з цим статусом, та озвучивши думки колишніх Глав УГКЦ про потрібність патріархату, Блаженніший Святослав 9 лютого 2018 року підсумував:«Гадаю, є велике завдання нашої Церкви свідчити і православним Церквам в Україні, і так само Римському Апостольському престолові, як наш патріархат допоможе справі єднання Церков».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
7коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Halo | 17 лютого 2018, 20:14
  Коментувати коментар

  Якби ж цю думку висловив незаангажовний персонаж... Але, вболівати речнику РПЦ за долю українського православ`я при одночасному активному зближенні РПЦ та Ватикану, то справжній шедевр "подвійних стандартів".

 • Михаил | 16 лютого 2018, 00:48
  Коментувати коментар

  А что плохого в Унии? Соблюдайте, себе на здоровье, все православные обряды и будьте, одновременно, в Единстве с Римом, как с Первым Престолом Христианского Мира.

  • velovs@ukr.net | 16 лютого 2018, 09:37
   Коментувати коментар

   В Католической Церкви её глава (первосвященник) - єпископ Рима, по сути, является единовластным - АБСОЛЮТНО-ТОТАЛИТАРНЫМ ДИКТАТОРОМ. ---- Так что - при заключении унии - соответствующая Церковь (практически) теряет свою прежнюю самостоятельность, но попадает именно под ТАКУЮ власть: подчинение папскому престолу. Причём, не только сугубо административное, но и теологическо-догматическое. ------------ Т. е. принимает и ВСЕ те догматы и постулаты, что в Католической Церкви были - дополнительно, в одностороннем порядке - приняты уже ПОСЛЕ Великой схизмы 1054 г. Иными словами, именно те, что никак НЕ СУЩЕСТВОВАЛИ, в т. ч. НЕ ПРИНИМАЛИСЬ на всех СЕМИ Вселенских соборах, в (тогда ещё) единой и СОБОРНОЙ Христовой Церкви Востока и Запада I тысячелетия. ------------- Например, в середине ХІХ в. папа Римский - ЕДИНОЛИЧНО - утвердил и ввёл НОВЫЙ догмат о т. наз. "непорочном зачатии" Девы Марии. И т. о. (де-факто и совершенно искуственно) придал ей некую "божественную" сущность... И что НИКАК не соответствует, но полностью ПРОТИВОРЕЧИТ вероучению Св. Писания и свв. Отцов Церкви... И с чем "автоматом" (безоговорочно) пришлось согласиться, в частности, тогдашней УГКЦ... И т. д. и т. п. -------------------------- И, наконец, самое ГЛАВНОЕ. ІІ Ватиканский собор (1962-1965 гг.) в своих решениях постановил, что УНИЯ - как (возможная) форма достижения еклезиального единства с Ватиканским (Римским) престолом - уже более НЕ ЯВЛЯЕТСЯ обязательной и актуальной... ----------------- А те Церкви и, в частности, восточных обрядов, что ранее заключили унию с Римом (Ватиканом), естественно, продолжают сохранять такую модель единения с Католической Церковью. ------------- Т. е. этот "униатизм" благополучно остался в историческом прошлом католицизма!

 • velovs@ukr.net | 15 лютого 2018, 11:55
  Коментувати коментар

  Вочевидь, що без явної і чіткої присутності, впливу та благодаті й проводу Духа Святого, скоріш за все, й надалі будуть продовжуватися всі ці - досить прикрі: взаємні підозри та звинувачення (й, передусім, якраз ПОЛІТИЧНІ). А також, по суті й змісту, БЕЗПЛІДНІ й ДАРЕМНІ спроби якось переконати й схилити одне одного до процесу "зближення і об'єднання" різноконфесійних Церков. ------------ Причому, "об'єднання" виключно ЗВЕРХУ і на основі саме тієї МОДЕЛІ (візії) "єдності", яку сповідують (якраз і лише) в "моїй" - мовляв, найбільш "правильній" і "істинній" церковній традиції (конфесії, деномінації, юрисдикції)...

  • velovs@ukr.net | 15 лютого 2018, 16:22
   Коментувати коментар

   Крім того, тут, мабуть, варто пам'ятати, що на нашій планеті існують, напевно, ДВА таких ОСНОВНИХ і ВЕЛЬМИ ВАЖЛИВИХ - й, передусім, за своїм геостратегічним, культурно-цивілізаційним та ДУХОВНИМ значенням - регіони, де їхня людність, так би мовити, "живе посеред [на вершині, перехресті] землі" (Єз.38:12). Тобто йдеться саме про Близький Схід та особливо його серцевину - Святу Землю, а також Україну та довколишні терени. ---------------- Й нині, як виглядає, на "футбольному" (духовно-цивілізаційному) полі, зокрема, України та її різнобарвного християнства грають, судячи з усього, ТРИ головні - ЗОВНІШНІ (зарубіжні) "легіонери". Передусім, це - Москва і Ватикан, а також - (певною мірою) і Фанар...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

  Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

 • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

  Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

 • bopa | 8 червня 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

Популярні статті місяця