Глава УГКЦ: «Московська Патріархія ніколи не була вселенським арбітром навіть у православному світі»

3 лютого 2017, 11:09 | Міжцерковні стосунки | 3 |   | Код для блогу |  | 

Московська Патріархія намагається накинути світовій громадськості уявлення про Москву як «третій Рим», хоча насправді вона є звичайною помісною Церквою, однією з багатьох і ніколи не була вселенським арбітром навіть у православному світі.

Таку думку висловив Патріарх Святослав (Шевчук) в інтерв’ю інтернет-виданню «Релігійно-інформаційна служба України», повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Патріарх_УГКЦ.jpg

«Навіть більше, – продовжив Предстоятель, – Московська Патріархія, – завжди заперечувала будь-яку роль Папи як Вселенського Архиєрея. Тож претендувати Патріархові Московському на роль Вселенського Архиєрея означає заперечувати власну еклезіологію, ним же сформовану. Це з богословської чи канонічної точки зору».

Патріарх Святослав зауважив, якщо йдеться про факти, що саме Росія є агресором супроти України, а Російська Православна Церква позиціонує себе як Церква, що послідовно обстоює її державні інтереси, то тут уявляти себе «понад конфліктом», як про це говорить Московський Патріарх, є просто запереченням очевидного.

«Сприймаю таку позицію як несерйозну», – підкреслив Глава УГКЦ.

«Ця Церква, – продовжив Патріарх, – може виступати арбітром, коли б мова йшла про внутрішньо російський конфлікт, тобто війну між суб’єктами Російської Федерації, або між окремими членами РПЦ як її внутрішня війна. Можливо, тут ще раз проявляється певне «геополітичне підсвідоме», в якому Україну замість нас і без нас безапеляційно інкорпорували у «російський світ» і війну проти нас бачать як конфлікт всередині цього «світу». Насправді війна проти України, як незалежної суверенної держави, порушує міжнародне право, як це чітко заявляє Святий Престол, а Святіший Отець здійснює своє служіння як Вселенський Архиєрей відповідно до древньої традиції першого тисячоліття».

 

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Леонтій | 3 лютого 2017, 19:23
  Коментувати коментар

  "...Святіший Отець здійснює своє служіння як Вселенський Архиєрей відповідно до древньої традиції першого тисячоліття»." Якщо сучасний католицизм вважає свого єпископа Риму "весенським архиєреєм", то таким - абсолютно-тоталітарним диктатором він є лише в межах своєї Церкви. А от у І тисячолітті, коли існувала єдина Христова Церква Сходу і Заходу, у нього таких - чи навіть якихось подібних - повноважень і влади не було і близько! Тоді ВСІ її церковні патріархи мали, по суті, рівний і рівнозначний статус. А от Римському папі віддавалися тільки "першість у честі" та деякі посередницькі функції, зокрема, у певних спірних ситуаціях і питаннях. І ВСЕ!

  • Леонтій | 3 лютого 2017, 19:30
   Коментувати коментар

   ПОПРАВКА. У цьому моєму попередньому пості правильно слід читати "...єпископа Риму "вСЕЛенським архиєреєм", то..." і далі за текстом.

 • Алек Червоний | 3 лютого 2017, 19:15
  Коментувати коментар

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Ігор Мицько | 26 червня 2017, 10:47

  "прославився пасторською діяльністю за єдність християн" Ага, почитайте-но документи, як він "пасторсько" діяв у Вільнюсі.

 • enzian | 25 червня 2017, 20:55

  До церкви ходять не до того, щоб вивчати "церковнослов'янські слова і вирази", а щоб прилучатися до Бога. І найкраще це робити за допомогою рідної живої мови.

 • enzian | 25 червня 2017, 20:24

  І комуністи, і москвославні - агенти руского міра.

 • Ігор Мицько | 25 червня 2017, 10:42

  Росіянам потрібно негайно вчити в школах пекінський діалект китайської мови.

 • haha | 23 червня 2017, 11:20

  Одеса майже вся під РПЦ. Попи самі розберуться.

Популярні статті місяця